fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gereken 5 Model

            Düğün etkinliği gelip çattığında tüm ilgi gelin ve damadın üzerinde olsa da gözler her zaman gelinin üzerinde yoğunlaşır.

            Damadın kıyafetleri neredeyse her zaman aynıdır. Değişiklik olduğunda, yalnızca takım elbiselerinden manşetlere, renklere (daha modifiyeli olanlar için) veya benzeri olarak değişir. Gelinlikler ise (bu bir kadın olmanın birkaç avantajlarından biridir), daha büyük çeşitlendirmesi bulunan, gelinin isteklerine bağlı olarak bir tasarımcı işidir. 

            Tasarruf yapmak isteyen gelinler elbiselerini kiralamayı tercih ediyor. Elbisenin kiralanmasını tercih etmenin bir başka nedeni elbisenin bir kez giyileceği düşüncesidir. Arzularına uygun bir elbisede ısrar etmek isteyen kadınlar için en iyi seçenek ömür boyu onlara sahip olmaktır. Gelinler güzel ve kusursuz görünmelidir. Bu yüzden dikkatin merkezi olmak için buna uygun olacak bir gelinlik modeli seçmelisiniz. Gelinler, bu parti için pek çok detaya dikkat ediyor ve gözlerinin önüne asılacak endişelerden biri de gelinliğin seçimi.

            Hiçbir gelin kendisine yakışmayacak bir gelinliğin içinde olmak istemez. Basit bir model bile olsa, kendisine uygun olmayan bir şeyi giymez. Gelinlik şablonları hakkında 5 ipucu vermek için buradayız.

1. Uzun Kuyruklu Modeller

            Bu tür gelinlik modelleri her dönem, özellikle sonbahar düğünlerinde en yaygın olanlardandır. Bakan gözleri ’darmadağın’ bırakır. En çok talep edilenlerden biridir çünkü geline güzellik sunmasının yanında ona bir zarafet asillik kazandırır. Model tamamen düz olabilir veya boyun çizgisinde (elbisenin üstünde, sağ kısımda) biraz ayrıntıya sahip olabilir. Bu detay zarif bir dokunun kullanılmasıyla oluşturulabilir.

2 – Prenses Yaka Gelinlikler

            Bu tür modellerde boyun çizgisi, göğüslerin daha büyük olduğu izlenimini yaratır. Bu nedenle büyük göğüsleriniz varsa gelinliklerde bu tür bir yaka çizgisinden kaçının. Büyük göğüsleriniz varsa ve bu modeli kullanmak istiyorsanız, göğüslere daha fazla destek vermek için geniş askılı modellere bakmanızda yarar var.

3 – Dantel Modeller

            Giyeceği gelinliğin üzerinde ayrıntılar ve detaylar bulunan modelleri tercih etmek isteyen gelinler de vardır. Kıyafetin arka kısmında şeffaflık, üzerinde küçük ayrıntılar taşıyan modeller oldukça ilgi görüyor. Bunu zarif bir kolyeyle tamamlayabilirsiniz. Dantelli bir gelinlik modeli çok fazla yenilik gerektirir ancak düz ve tüylü bir kıyafet olsa da, kumaşın inceliğinden ötürü kıyafet oldukça güzel durur.

4 – Denizkızı Kuyruğu

            Bu model çok düzenlidir. Denizkızı kuyruklu gelinlikler (sağdan diz çıkıp oradan açılır) basit bir model değildir. Geline büyüleyici bir zarafet verebilmek için tasarlanmıştır. Dikkatleri gelinin üzerine çekmeyi rahatlıkla başarır.

5 – Önü Düz Modeller

            Çok talep edilen diğer bir model de, gelinlerin değerini artırmak ve büst kısmını vurgulamak için tasarlanan bu modellerdir. Dahası, yüksek beli (büstün hemen altında) Kenarlarındaki taş gibi ayrıntılar (özellikle de yaka çizgisinde) bu modelde fark yaratıyor.
 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Öncesi Stresini Yenmek İçin 3 Güçlü Öneri

Düğün Öncesi Stresini Yenmek İçin 3 Güçlü ÖneriÜlkemizde her yıl binlerce düğün oluyor ve çiftler beraberliklerini kalıcı kılmak adına bu etkinliği gerçekleştiriyorlar. Bakıldığında, hayatta bir defa gerçekleşen bu etkinliklerin anlamı da haliyle çok büyük. Elbette, bu anlamı ifâ edebilmek adına pek çok kadın ve erkek birey; olabildiğince bu etkinliğe hak ettiği değeri...

Kına Gecesini Kendiniz Mi Hazırlıyorsunuz? Organizasyon Firması Mı?

Kına Gecesini Kendiniz Mi Hazırlıyorsunuz? Organizasyon Firması Mı?Kına Gecesinde Davetiye Olur mu? Kına gecesinde az davetli varsa, aile arasında, yakın akraba ve arkadaşlarla yapılacak küçük bir organizasyon ise davetiyeye gerek olmayıp gelmesi istenen kişiler telefon ile aranıp davet edilebilir. Ama otelde, kır bahçesinde, restoranda pek çok davetli ile büyük bir organizasyon yapılacaksa hem insanları...

Özel Günlerin Vazgeçilmez Detayı: davetiyeler

Özel Günlerin Vazgeçilmez Detayı: davetiyelerEvlilik, birbirini seven insanların uzun yıllar boyunca beklediği oldukça kutsal bir olaydır. Evlilik olayında, nikah ve düğün merasimleri gerçekleşene kadar çiftlerde belli hazırlık süreçleri gerçekleşmektedir. Bunlara nişan, çeyiz hazırlıkları, düğün hazırlıkları gibi çeşitli örnekler sıralanabilir. Bu hazırlıklar...