fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gereken 5 Model

            Düğün etkinliği gelip çattığında tüm ilgi gelin ve damadın üzerinde olsa da gözler her zaman gelinin üzerinde yoğunlaşır.

            Damadın kıyafetleri neredeyse her zaman aynıdır. Değişiklik olduğunda, yalnızca takım elbiselerinden manşetlere, renklere (daha modifiyeli olanlar için) veya benzeri olarak değişir. Gelinlikler ise (bu bir kadın olmanın birkaç avantajlarından biridir), daha büyük çeşitlendirmesi bulunan, gelinin isteklerine bağlı olarak bir tasarımcı işidir. 

            Tasarruf yapmak isteyen gelinler elbiselerini kiralamayı tercih ediyor. Elbisenin kiralanmasını tercih etmenin bir başka nedeni elbisenin bir kez giyileceği düşüncesidir. Arzularına uygun bir elbisede ısrar etmek isteyen kadınlar için en iyi seçenek ömür boyu onlara sahip olmaktır. Gelinler güzel ve kusursuz görünmelidir. Bu yüzden dikkatin merkezi olmak için buna uygun olacak bir gelinlik modeli seçmelisiniz. Gelinler, bu parti için pek çok detaya dikkat ediyor ve gözlerinin önüne asılacak endişelerden biri de gelinliğin seçimi.

            Hiçbir gelin kendisine yakışmayacak bir gelinliğin içinde olmak istemez. Basit bir model bile olsa, kendisine uygun olmayan bir şeyi giymez. Gelinlik şablonları hakkında 5 ipucu vermek için buradayız.

1. Uzun Kuyruklu Modeller

            Bu tür gelinlik modelleri her dönem, özellikle sonbahar düğünlerinde en yaygın olanlardandır. Bakan gözleri ’darmadağın’ bırakır. En çok talep edilenlerden biridir çünkü geline güzellik sunmasının yanında ona bir zarafet asillik kazandırır. Model tamamen düz olabilir veya boyun çizgisinde (elbisenin üstünde, sağ kısımda) biraz ayrıntıya sahip olabilir. Bu detay zarif bir dokunun kullanılmasıyla oluşturulabilir.

2 – Prenses Yaka Gelinlikler

            Bu tür modellerde boyun çizgisi, göğüslerin daha büyük olduğu izlenimini yaratır. Bu nedenle büyük göğüsleriniz varsa gelinliklerde bu tür bir yaka çizgisinden kaçının. Büyük göğüsleriniz varsa ve bu modeli kullanmak istiyorsanız, göğüslere daha fazla destek vermek için geniş askılı modellere bakmanızda yarar var.

3 – Dantel Modeller

            Giyeceği gelinliğin üzerinde ayrıntılar ve detaylar bulunan modelleri tercih etmek isteyen gelinler de vardır. Kıyafetin arka kısmında şeffaflık, üzerinde küçük ayrıntılar taşıyan modeller oldukça ilgi görüyor. Bunu zarif bir kolyeyle tamamlayabilirsiniz. Dantelli bir gelinlik modeli çok fazla yenilik gerektirir ancak düz ve tüylü bir kıyafet olsa da, kumaşın inceliğinden ötürü kıyafet oldukça güzel durur.

4 – Denizkızı Kuyruğu

            Bu model çok düzenlidir. Denizkızı kuyruklu gelinlikler (sağdan diz çıkıp oradan açılır) basit bir model değildir. Geline büyüleyici bir zarafet verebilmek için tasarlanmıştır. Dikkatleri gelinin üzerine çekmeyi rahatlıkla başarır.

5 – Önü Düz Modeller

            Çok talep edilen diğer bir model de, gelinlerin değerini artırmak ve büst kısmını vurgulamak için tasarlanan bu modellerdir. Dahası, yüksek beli (büstün hemen altında) Kenarlarındaki taş gibi ayrıntılar (özellikle de yaka çizgisinde) bu modelde fark yaratıyor.
 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Kına Gecesi ve Düğün Bir Arada Olur Mu?

Kına Gecesi ve Düğün Bir Arada Olur Mu?Bilindiği üzere her genç kızın hayali olan şeylerden birisi de evlenmektir. Bembeyaz gelinliği giymek, aile evinden eşinin evine geçme süresince yapılan birçok hazırlık ise bunun en heyecanlı ve stresli kısmı olmaktadır. Çoğu gelin bu dönemi çok rahat atlatırken çoğu için ise geçmek bilmeyen bir hengame haline gelmiştir....

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Yaz aylarının gelmesi ile beraber açılan düğün sezonu beraberinde birçok sıkıntı ve stres meydana getirmektedir. Ortaya çıkan stres ve endişe gibi duygular, düğün planlaması içerisinde birçok önemli ayrıntının atlanmasına neden olmakta. Belkide bir düğünün en önemli ayrıntısı olan davetiye birçok kişi tarafından...

Düğün Öncesi Hazırlık Listesi

Düğün Öncesi Hazırlık ListesiDüğün bir kişinin karşı cinse duyduğu özel duygularını bir anlamda resmileştirmek ve herkese duyurmak bu mutlu günü sevdikleri ile beraber kutlama eylemidir. Düğün zamanı gerek çiftler gerek aileler bu günün özel ve kusursuz geçmesi için elinden geleni yapmaktadır. Ancak bu hazırlıklar aşamasında kişilerin dikkat etmesi...