fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

Davetiye Örnekleri

Bireyler, yaşantılarının en heyecanlı ve mutlu anlarını sevdikleri ile birlikte geçirmek isterler. Bundan dolayı birçok parti, organizasyon, düğün gibi etkinlik gerçekleştirilerek bir arada bulunmak istenen kişiler etkinliklere davet edilir. Planlanan etkinliklere hazırlanan davetiyeler aracılığıyla davet edilen misafirlerle birlikte hoş vakit geçiren bireyler, organizasyonun her aşamasını son derece dikkatli bir şekilde hazırlayarak ayrı bir ihtimam göstermeye çalışır. Organizasyonların tümünde en çok dikkate değer ayrıntı ise, hiç şüphesiz davetiyelerdir.

Eski zamanlardan itibaren kullanılan davetiyeler, matbaanın yayılmadığı dönemlerde sözsel olarak duyurulur ve davet işlemi o şekilde gerçekleştirildi. Ancak zamanla okuma yazma olanağının da gelişmesiyle birlikte bugün bilinen anlamıyla davetiye kavramı ortaya çıkmıştır. Davetiyeler, 20. yüzyılın başlamasıyla birlikte farklı bir mânâya bürünmüş ve üzerinde, ait olduğu etkinliğe ilişkin metinler de yer almaya başlamıştı. Bu metinler kimi zaman büyüleyici bir üslûp ile kaleme alınmış olurken, kimi zaman da resmî dil kullanılarak basım işlemine tabi tutulmaktadır.

Günümüzde ayrı bir sektör hâlinde yer alan davetiye basım işi, bilhassa evlenecekler çiftler için ayrı bir önem taşımaktadır. Bu anlamıyla düğün organizasyonlarına davet edilmek istenenler, birçok farklı renk, model ve zarf seçeneğiyle bütünleştirilmiş davetiye örnekleri ile etkinliklere katılmak üzere çağırılmaktadır.

İnternetin hayatımıza egemen olmasıyla birlikte de zaman kavramı bizim için farklı bir anlama bürünmüştür. Bu nispetle zaman kazanmak adına birçok iş ve hizmet alımı internet üzerinden gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Online ortamda hazır tasarımlar kullanılarak ya da grafik editörleri aracılığıyla yeni baştan tasarımlar ortaya çıkarılarak davetiye siparişi verebilirsiniz. Sipariş vermek istediğiniz davetiyeler farklı renklere ait zarf modellerini içerebildiği gibi, biçim yönünden de muhtelif modellere ayrılmaktadır. Bu doğrultuda online olarak hazırladığınız davetiyeleri, daha uygun fiyatlar ile kredi kartı ya da havale yöntemi ile sipariş ederek hayatınızdaki en mutlu günü taçlandırabilirsiniz. Etkinlik sahiplerinin isteklerine göre davetiyeler muhtelif boyutlarda ve renklerde de hazırlanabilmektedir. Bu seçim, organizasyonun nevîne göre değişiklik gösterebilmekte ve farklı motifler içeren zarflar ile de desteklenebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR -> DAVETİYE ÖRNEKLERİ
DAVETİYE ÜY1100DAVETİYE ÜY1100 1395 TL
930 TL
İNCELE
DAVETİYE 5063DAVETİYE 5063 1170 TL
780 TL
İNCELE
Davetiye Modelleri