fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Davetiye Seçiminde Önemli Konular

Davetiye kelime anlamıyla davet etmek anlamına gelir. Bunun yanında etkinlik kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Bu noktada davetiye seçerken ve içerik oluştururken davetiye amacı unutulmamalıdır. Eğer belirli sınırlar göz önünde bulundurulmazsa hem bireysel olarak hem de davetli kişiler açısından sorun çıkma söz konusu hale gelir ve bu da istenmeyen bir durumdur. 

Söz konusu olan davetiye modelleri ile ilgili dikkate alınması gereken konular ve sınırlayıcı özellikler aşağıda ayrıntılı bir şekilde ele alınmıştır. Kişi ya da kişilerin bu noktalara dikkat ederek bir davetiye oluşturması sonucunda istenmeyen durumların oluşma ihtimali ortadan kalkmış olur.

Davetiye Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Davetiyeler genel kapsamda değerlendirildiği zaman çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitliliğin temel nedeni arasında bireylerin zevk anlayışlarının ve maddi durumlarının çeşitlilik göstermesinden kaynaklıdır. Bu kapsamda ele alınacak temel konu şudur: davetiye beklentisi olan kişilerin bütçe durumu öncelik olarak ele alınmalıdır. 

Bütçe belirlemesi kişilerin gelirlerine bağlı olarak oluşur ve bu durumda seçilecek olan davetiye modelinde sınırlayıcı bir etkiye sahip olunur. Bir davetiye şirketiyle görüşme esnasında öncelik olarak bütçe belirtmek hem müşteri hem de satıcı açısından sınırlayıcı bir unsur olacağından belirli sınır arasında seçim yapmayı sağlar. Pahalı veya ucuz davetiye seçimi tamamen kullanıcı bütçesiyle bağlantılı olan bir durumdur.

Bir diğer konu da kişinin tercihleridir. Kararsız kalınarak bir seçim yapmaya çalışmak hem zaman kaybına sebep olur hem de gerekli olan diğer işlemlerin gecikmesi meydana gelir. Bu nedenle bir davetiye şirketine gidildiğinde ön incelemeler yapılıp net cümleler ile ifade etmek iki taraf açısından daha kolay bir şekilde davetiye bulmaya yardımcı olur. 

Bir sonraki aşamada ise davetiye kısmında etkinlik alanı yazılması gerekeceği için bu tarz bilgilendirme içeren durumların netlik kazanmış olmasıdır. Çünkü yanlış bir bilgilendirme ev sahiplerine ve davetlilere büyük sorun yaşatır.

Davetiye Modelleri

Genel anlamda davetiye modelleri çeşitlilik gösterir. Bu seçim aşamasında istekler ve bütçe baz alınırsa doğru bir sonuca ulaşmak kısa bir sürede mümkün hale gelir. Davetiye modelleri kullanılacak etkinlik alanıyla bağlantılı olarak ilerler. Nişan, düğün veya sünnet davetiyesi birbirleri arasında farklılık göstererek oluşan içeriklere sahiptir.

Nişan Davetiyesi

Nişan merasimi yapılacağı dönemde dağıtılan bu davetiyeler genel kapsamda değerlendirilir. İçerik olarak çiftlerin ve ailelerin isimleri, davet yazısı ve davet yapılacak olan yerin konumu, adresi ve ismi yer alır. Ek olarak tercihe bağlı olarak davetlilerin sorun yaşama durumlarına karşı bir irtibat numarası yazmak etkili bir yoldur. Nişan davetiyesi seçerken tercihler önceden belirlenmeli, davet yazısı bazı alternatifler oluşturarak eleme yöntemiyle oluşturulmalıdır. Son olarak bilgilendirmeler netlik kazanmalı ve davetiye içerik oluşturma işlemi sonlandırılarak basım aşamasına gönderilmelidir.

Düğün Davetiyesi

Bu davetiye modelleri nişan davetiyelerine benzemekle beraber içerik anlamında farklılık gösterir. Örnek olarak bir gelin alma aşaması gerçekleşecekse nişanda bulunmayan bu durum düğün aşamasında olacağı için yazılmalıdır. İçerik olarak düğün yeri, saati ve adresi, kişi isimleri ve davet yazısı yer alır. Düğün davetiyesi genel kapsamda anı işlevi gördüğü için davet yazıcı özgün ve kısa bir şekilde ifade edilmelidir.

Davetiye Sözleri 

Kişilerin etkinlik alanına gelmelerini istediklerini kısa bir şekilde ifade ettikleri yazılardır. Davetiye sözleri belirli yerlerden hazır olarak alınabileceği gibi çiftler tarafından da özgün ve kısa bir anlatımla oluşabilir. Bu noktada tercih çifte bağlı olarak işlenir. 

Yukarıda belirtilen davetiyeye dair incelenmesi ve sınırlandırılması gereken konular ele alınmıştır. Davetiyeler iki üç hafta önce davetlilerin eline geçmesi gereken bir ürün olduğu için burada süre önemlidir. Davetiyelerin geç verilmesi durumunda kişilerin önceden plan yapması ya da il dışına çıkma ihtimallerini ortaya çıkarır.  Bu nokta göz önüne alınarak davetiye işlemi belirli bir sürede tamamlanmalıdır. 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

En Özel Günlerinizi İnsanlara Duyuracağınız Davetiyeler Nasıl Olmalı ?

En Özel Günlerinizi İnsanlara Duyuracağınız Davetiyeler Nasıl Olmalı ?Davetiyelerin temel amacı insanlara haber vermek olsa da günümüzde estetik yanı daha çok dikkat çekiyor. Davetiye modelleri  arasından kendi ruhunuzu ve isteklerinizi en güzel yansıtanı seçmek oldukça zor. Hal böyle olunca dikkat edilmesi gereken birçok husus var.  Ne tarz sunumları seviyorsunuz? Günümüzde çeşitli şekillerde,...

Kına Gecesi ve Düğün Bir Arada Olur Mu?

Kına Gecesi ve Düğün Bir Arada Olur Mu?Bilindiği üzere her genç kızın hayali olan şeylerden birisi de evlenmektir. Bembeyaz gelinliği giymek, aile evinden eşinin evine geçme süresince yapılan birçok hazırlık ise bunun en heyecanlı ve stresli kısmı olmaktadır. Çoğu gelin bu dönemi çok rahat atlatırken çoğu için ise geçmek bilmeyen bir hengame haline gelmiştir....

Karikatürlü Davetiye Seçimi

Karikatürlü Davetiye SeçimiDavetiye insanların mutluluğunu paylaşmak için insanlara yapılan bir davet şeklidir. Davetiye sayesinde insanlar bu mutlu günlerini kişilerle paylaşırlar. Nişan, düğün, seminer, açılış gibi etkinliklere katılması istenilen kişilere duyurmak ve fotoğraflı kısa mektuplardır. Davetiye seçimi yapılırken seçeceğiniz yere uygun...