fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Davetiyeler Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Nişan ve düğün davetiyesi modellerinin her biri birbirinden güzel ve zarif geliyor ise ve siz aralarında seçim yaparken zorlanıyor, karar vermiyorsanız bu yazı sizin için bir çözüm niteliği taşımaktadır.
Davetiye modelleri ve seçenekleri bir hayli fazladır. Bu yüzden pek çok davetiye beğenilir ve karar verilemez. Bazı kriterler ise seçimi kolaylaştırır. Sizin için davetiye seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları derledik.

Ancak model ne olursa olsun, bir davetiyede olmazsa olmaz detaylar vardır. Örneğin; Davetiye tarzının mekana ve temaya uygunluğu, davetiye için yazılan yazının olanaklı olması ve zarfın uygun bir malzemeden yapılması gibi pek çok detay bulunmaktadır. İşte davetiye seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar.

Davetiye Tasarımı

Davetiye seçerken ilk olarak hem gelinin hem de damadın zevkine uygun ve içlerine sinen bir model olması gerekir. Organizasyonun amacına ve yapılacağı ortama göre bir davetiye tasarımı geliştirilmelidir. Resmî ve cool bir ortamda yapılacak bir organizasyon için hazırlanacak olan davetiye ile yemyeşil bir alanda, bir doğa ortamında yapılacak olan organizasyon için hazırlanacak davetiye farklı tarzda olmalı ve o şekilde hazırlanmalıdır.

Ayrıca; davetiyenin dokusu, deseni ve işlemeleri de mevsime ve organizasyon alanına uygun şekilde dizayn edilmelidir. Aksi taktirde; ortaya çıkan davetiye tasarımı konu ile çok alâkasız kalacak ve abes duracaktır. Davetiyenin duruma ve ortama uyum sağlaması önemli bir detaydır.

Davetiye Kağıdı

Davetiye Tasarımı yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken kullanılacak malzeme türüdür. Nasıl bir malzeme kullanacağınıza karar verdikten sonra, diğer aşamalar kullanılacak malzemeye göre şekillenir. Kâğıt düz mü olacak, şekilli mı? İnce mi olacak, yoksa kalın mı? Renkli mi olacak şeffaf mı? Tüm bu detaylar, oluşacak davetiyede yön verici unsurlardır.

Davetiyenin kalitesini, duruşunu ve gösterisini ön plana çıkartacak unsurlar da yine aynı şekilde kullanılan kağıt ve kağıdın kalitesidir. Bu anlamda görünürde bir ağırlığı olan, asil ve havalı bir davetiye istiyorsanız, bunun için extra bir maliyete hazır olmak durumundasınız.

Davetiye Kartları

Gününüzde birçok çift, davetiyelerin fiyatları ve toplam maliyetleri sebebiyle davetiye kartlarına yönelmektedir. Daha çok sade ve şık sevenler için uygun olan bu kartlar, bütçelere de yük olmadığından fazlasıyla tercih edilmektedir. Bunun yanında bu davetiye kartları davetiyelerle birlikte ek bir hizmet olarak da sunulmaktadır. Bazı çiftler güzel bir davetiyenin yanında, detayların yazıldığı bir kart ile davetiyeyi zenginleştirmek isteyebiliyorlar.

Elbette bu durum ek bir maliyet anlamına da gelmektedir. Tekli hakiyle uygun fiyat üzerinden değerlendirilen davetiye kartları, ek hizmet olarak sunulduklarında da maliyeti arttırarak bütçeleri zorlayabilirler. Buna rağmen günümüzde birçok çift davetiyeye ek olarak davetiye kartı bastırmakta ve çevrelerine güzel bir hatıra bırakmaktadırlar.

Davetiye Metinleri

Davetiye türü,  modeli, malzemesi, kağıdı ve diğer tüm aşamalar kararlaştırıldıktan sonra; en büyük sorun davetiyeye yazılacak olan metindir. Pek çok çift bu konuda kararsız olarak problem yaşamaktadır. Yazının şekli, kalınlığı, belirginliği gibi birçok detay varken, ne yazılacağı da ayrı bir konudur ve en zor verilen karardır.

Bazı çiftler geleneksel bir yazı tarzı isterken, bazıları romantik bir metin tercih eder. Hatta bazen bu konular gelin ve damat arasında sorun yaratmakta ve ortak karar vermek zorlaşmaktadır. Bunun dışında yazı tipi de oldukça önemlidir. Okunaklı ve anlaşılabilir bir yazı olmalı ve akılda kalıcı bir şekilde uygulanmalıdır.

Renk ve Font Uyumu

Davetiye tasarımına, kullanılacak kâğıda ve üzerine yazılacak metne karar verildikten sonra, sıra renk ve font uyumunda. Kaşığın rengi ve yazının rengi güzel bir uyum içinde olmalı. Aksi takdirde ne kadar güzel bir davetiye seçerseniz seçin, ne kadar kaliteli bir kağıt kullanırsanız kullanın, elde edeceğiniz sonuç sizi mutlu etmez. Kâğıt rengi ile yazı rengi birbirini tamamlayan faktörlerdir ve bu uyun yakalayamazsa, tam anlamıyla güzel bir davetiye ortaya çıkmayacaktır.

Maliyeti yüksek tutsanız bile, böyle küçük ayrıntıları atlarsanız istediğiniz sonuca ulaşamazsınız. Bu yüzden; davetiyenizin tasarımından elinize ulaşma aşamasına kadar her detayıyla bizzat ilgili olmalı ve kontrol etmelisiniz.

Zarf Seçimi

Her türlü tasarım ve üretim aşamaları tamamlandıktan sonra, davetiyeyi içine koyabileceğiniz bir zarfa ihtiyacınız olacak. Üstelik bu zarf dış görünüşün temsili olacak ve davetiye ile uyumu ve denkliği önemli olacak.

Birçok çift uygun fiyatlı olduğu için düz beyaz zarfları tercih ederken, maddi anlamda sorunu olmayan ve her konuda en iyisini isteyen çiftler; davetiyeleri ile aynı kalitede, aynı malzemede ve aynı görüntüde bir zarf tercih edebilirler. Bu tamamen kişinin zevkine ve bütçesine bağlı bir durumdur.
Bunun dışında ek detaylar olarak zarfın üzerine desenler işlemeler ya da farklı çeşitlerde süslemeler yapılabilir. Örneğin; bir kır düğünü için davetiye bastıracaksanız, zarfın üzerinde çiçekli süslemeler bulunulabilir. Hayal gücünüzü kullanarak bambaşka fikirler üretebilirsiniz.

Davetiye Fiyatları

Nişan, kına, nikah ve düğün davetiyeleri söz konusu olduğunda; maliyet oldukça önemli bir konudur. Çünkü evlilik zaten fazlasıyla maliyetli bir durumdur ve davetiye fiyatları da günümüzde ciddi bir maliyet gerektirir. Bu anlamda bütçenize uygun malzemede ve modelde bir davetiye seçmelisiniz.
Davetiye üzerine eklenen her detay bir extra ücret yansıması olarak karşınıza çıkar ve maliyet artar. Maliyeti düşük tutmak için ise, ya daha ince ve sade yapıda bir kağıt kullanıp düşük kalite bir davetiyeye sahip olacaksınız ya da davetiye kartlarına başvuracaksınız.

Bir diğer seçenek ise kaliteli bir davetiyeyi daha küçük boyutta üretimini talep ederek, kaliteli ama minimal bir davetiyeye sahip olacaksınız.

Davetiyenin Gönderim Şekli

Birçok kişi eskisi gibi geleneksel bir şekilde kapı kapı dolaşarak standart bir şekilde davetiye dağıtsa da, günümüzde bunu yapanın pek çok yolu ve çeşidi bulunmaktadır. Bir kargo şirketi veya kurye ile anlaşarak dağıtım sağlayan ailelerin de artık sayısı az değil. Bunun dışında standart şekilde zarfa koyulmuş bir davetiyendense, farklı şekillerde konumlandırılmış davetiye modelleri de mevcuttur.

Yeni trend olarak; küçük bir şişe içinde süslü ve marjinal bir davetiye sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bunun dışında şık bir şekilde tasarlanmış bir hediye kutusu içerisindeki davetiyenizi, yakınlarınıza sunarak bir farklık yaratmak isteyebilir ya da davetiyenizi rulo şeklinde dizayn ederek bir diploma havası verebilir farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Tüm bunlar sizin hayal dünyanıza kalan detaylardır.

Davetiyede Bulunması Gereken Zaman Bilgisi

Davetiyenin dağıtılma zamanı, davetiyeye eklenmesi gereken bir detay olduğundan, bazen unutulsa da önemli bir ayrıntıdır. Davetiyenin dağıtılma amacını düşünürsek zaman en dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Zaman bilgisi bulunmayan davetiyeler çok da işlevsel bir araç olmayacaktır. Bu nedenle davetiyeye mutlaka zaman bilgisi eklenmeli ve detaylı bir şekilde belirtilmelidir.

Davetiyede Bulunması Gereken Yer Bilgisi

Zaman bilgisi ile aynı şekilde ve derecede önem verilmesi gereken bir diğer konu ise, yer ve mekan bilgisidir. Organizasyonun yapılacağı adres mutlaka davetiyede yer almalı ve açık olarak bir yer bildirimi yapmak gerekmektedir. Yer bilgisi de davetiyeler için önemli konulardan biridir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Davetiye Sayısı Nasıl Belirlenir?

Davetiye Sayısı Nasıl Belirlenir?Davetiye sayısı organizasyonda herhangi bir aksaklık yaşamak istemeyen davet sahipleri için son derece önemlidir. Aile büyükleri ve yakın dostların listesinin davetiye seçimi öncesinde belirlenmesi davetiye adedi üzerinde de belirleyici olacaktır. Ortaya çıkan sayının üzerine en az %50 ilave yapılarak davetiye bastırılması en...

En Güzel 3 Davetiye Modeli

En Güzel 3 Davetiye Modeli Davetiye; düğün, nişan, açılış, konferans gibi çeşitli etkinliklere katılması istenen kişilere yönelik hazırlanan ve davet amaçlı yazılan, görselli kısa yazılardır. Kişilerin davet edilmesi amacıyla özel bir şekilde hazırlanan davetiyeler, çok çeşitli seçeneklerde insanların beğenisine sunulmaktadır. Fotoğraflı davetiyeler,...

SEDEF SÜNNET-6225

SEDEF SÜNNET-6225DAVETİYE ÖZELLİKLERİ ...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94