fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Aşamaları ve Süreçleri Nasıl Yönetilir?

Kişiler hayatlarında en mutlu günleri ya bir işe sahip olmak ya da hayatında en sevdiği kişi ile hayatlarını birleştirip bu ömür boyu sürecek hayatta hayat arkadaşı seçerek mutlulukta, sağlıkta, sıkıntıda bir arada bütün olasılıkları göğüsleyip birbirine destek olunur. Böylece kişiler ilk başta kendilerini iyi bir şekilde tanıyarak bütün özelliklerini bilerek ondan sonra aileler tanışır. Bu durumda eğer aileler birbirine uyumlu ise kişiler düğün hazırlıklarına başlar.

Bu durumda kişiler her zaman daha iyi bir düğün yapmak adına bütün güzellikleri hepsine kendilere yakışanı yaparak sevdiği misafirler ile bu yolculuğa adım atar. Bundan dolayı kişiler ilk başta düğün davetiyesi durumunu belirleyerek ne kadar misafir gelecekse ona göre davet listesi hazırlarlar. Bu davet sırasında kişilere kendilerini bu mutlu gününden önce kendilerinin ciddi bir geleceğe adıma atmak için davetiye sözleri ile bu mutlu günü taçlandırır.

Nişan Günü 

Kişiler düğünden önce bazı aşamalardan geçerek kendilerini daha iyi tanıyıp hem adet yerini bulsun hem de birbirlerine zaman vererek bu ciddi bir geleceğe hazırlar mı diye kendileri ile sürekli konuşarak birbirlerine iyi davranmayı ve davranış, tutumunu öğrenir. Nişan günü çiftin ailesi hazırlıklar yaparak kendilerine uygun bir yerde nişanını tertiplerler. Bu durumda kişiler misafirlere haber vermek için nişan davetiyesi bastırarak bu davetiyenin üzerine de süslemeli ya da sade görüntü verebilir.

Böylece kişiler davetiye üzerine en sevdiği sözler ile davet gününü belirleyerek misafirlerine haber verirler. Bu durumda ise misafirleri nişana eşlik ederek çiftin mutlu gününde kendilerini yalnız hissetmemeleri için eşlik ederler. Gelin olan kişi burada farklı elbise giyerek nişana uygun elbiseyle çok şık olmak ister.

Kına Gecesi 

Nişandan sonra belirli bir gün tespit edilerek misafirlerin de uygun zamanlarına denk getirerek evlilikten önceki olan töreni yaparlar. Bu törende daha çok gelinin günü olarak bilinir. Gelin bugün ailesi ile evinde son kez alacağı için kendisine farklı bir yuva kurar. Bu durumda gelinin ailesi geçmişten gelen gelenek etkisinden dolayı biraz hüzünlü olurlar. Bu durumda damat tarafı geline ve ailesine destek olarak üzülmemelerini ister.

Kişiler kına gecesinde herkesin önünde kınayı ellerine yakarak bir geleneği devam ettirerek ciddi bir geleceğe adım atmalarını herkesin önünde söz verirler. Bu sürede herkeste bu mutlu güne iştirak ederek kişilerin mutluluğuna ortak olurlar. Böylece iki tarafta huzurlu ve mutlu bir ün yaşarlar.

Davetiye Modelleri 

Kişiler davetiyeleri basmadan önce matbaacıya giderek kendilerinin beğendiği davetiyeleri seçerek mutlu günlerinde kendilerini temsil eder. Bu durumda davetiyeyi basacak kişi davetiye modelleri olan birçok çeşidi çifte göstererek çiftin de bütçesine uygun modeller ile davetiyeye beğenerek üzerine ya da içerisine güzel sözler yazarak mutlu bir hayata adım atarlar.

Uygun Davetiye 

Kişiler kendilerine ne de olsa bir haber verme şekli olan davet gönderme işleminde ucuz davetiye kartlarını seçmek ister. Tabii bunun yanında kişiler bütçelerinin darlığına ya da genişliğine göre karar verir. Böylece davetiyeyi seçerken eğer çift dar gelirli ise uygun olarak davetiye şekillerinde kendilerine yakışacak olanı misafirleri ile paylaşır.

Düğün Günü 

Çift düğün gününe en iyi şekilde hazırlanarak kendilerini şık ve zarif gösterecek şekilde kılık kıyafetlerine dikkat ederek misafirler ile mutlu güne adım atarlar. Bu mutlu günde kişiler eğlence düzenleyerek kendilerine mutlu bir gün geçirmelerini ister. Bu durumda kişiler bu düğün törenlerinde bir araya gelerek aralarındaki bağın kopmaması için önemli törenler olarak bilinir. Böylece günün sonunda herkes mutlu bir şekilde ayrılarak gelin ile damat hayatlarında yeni bir sayfa açar.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?Günümüzde artık çiftler yalnızca düğünleri için değil aynı zamanda nişanları için de davetiyeler hazırlatarak sevdiklerine ulaştırıyorlar. Böyle olunca da nişan olmadan hemen önce bir de nişan davetiyesi için araştırmalara başlıyorlar. Ancak bu araştırmaları esnasında ne yazık ki çoğu zaman oldukça zorlu bir süreçten...

Yurt Dışında Düğün Yapılır Mı? Yurt Dışında Evlenmek

Yurt Dışında Düğün Yapılır Mı? Yurt Dışında EvlenmekYurt dışında evlenme fikri, evlenmeyi düşünen pek çok kişi için oldukça cazip görünür. Burada önünüzde iki seçenek olacak, ya sizin, ailenizin ve sevdiklerinizin yaşadığı şehirde büyük bir düğün, ya da daha küçük bir grup ile yurt dışında düğün yapmak. Kalabalık düğünlerden hoşlanıyorsanız ve bu mutluluğunuzu...

Kişiye Özel Davetiye Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişiye Özel Davetiye Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?Özel günlerin vazgeçilmez unsurlarından biri olan davetiyeler, sanıldığından daha büyük bir işleve sahiptirler. Çünkü davetiyeler, özel günlerin konularını önceden belirten önemli bir bildirim aracıdırlar. Davet etmek istediğiniz kişiler, gününüzün konseptini bu davetiyeler sayesinde öğrenebilirler. Bu nedenle davetiye...