fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Aşamaları ve Süreçleri Nasıl Yönetilir?

Kişiler hayatlarında en mutlu günleri ya bir işe sahip olmak ya da hayatında en sevdiği kişi ile hayatlarını birleştirip bu ömür boyu sürecek hayatta hayat arkadaşı seçerek mutlulukta, sağlıkta, sıkıntıda bir arada bütün olasılıkları göğüsleyip birbirine destek olunur. Böylece kişiler ilk başta kendilerini iyi bir şekilde tanıyarak bütün özelliklerini bilerek ondan sonra aileler tanışır. Bu durumda eğer aileler birbirine uyumlu ise kişiler düğün hazırlıklarına başlar.

Bu durumda kişiler her zaman daha iyi bir düğün yapmak adına bütün güzellikleri hepsine kendilere yakışanı yaparak sevdiği misafirler ile bu yolculuğa adım atar. Bundan dolayı kişiler ilk başta düğün davetiyesi durumunu belirleyerek ne kadar misafir gelecekse ona göre davet listesi hazırlarlar. Bu davet sırasında kişilere kendilerini bu mutlu gününden önce kendilerinin ciddi bir geleceğe adıma atmak için davetiye sözleri ile bu mutlu günü taçlandırır.

Nişan Günü 

Kişiler düğünden önce bazı aşamalardan geçerek kendilerini daha iyi tanıyıp hem adet yerini bulsun hem de birbirlerine zaman vererek bu ciddi bir geleceğe hazırlar mı diye kendileri ile sürekli konuşarak birbirlerine iyi davranmayı ve davranış, tutumunu öğrenir. Nişan günü çiftin ailesi hazırlıklar yaparak kendilerine uygun bir yerde nişanını tertiplerler. Bu durumda kişiler misafirlere haber vermek için nişan davetiyesi bastırarak bu davetiyenin üzerine de süslemeli ya da sade görüntü verebilir.

Böylece kişiler davetiye üzerine en sevdiği sözler ile davet gününü belirleyerek misafirlerine haber verirler. Bu durumda ise misafirleri nişana eşlik ederek çiftin mutlu gününde kendilerini yalnız hissetmemeleri için eşlik ederler. Gelin olan kişi burada farklı elbise giyerek nişana uygun elbiseyle çok şık olmak ister.

Kına Gecesi 

Nişandan sonra belirli bir gün tespit edilerek misafirlerin de uygun zamanlarına denk getirerek evlilikten önceki olan töreni yaparlar. Bu törende daha çok gelinin günü olarak bilinir. Gelin bugün ailesi ile evinde son kez alacağı için kendisine farklı bir yuva kurar. Bu durumda gelinin ailesi geçmişten gelen gelenek etkisinden dolayı biraz hüzünlü olurlar. Bu durumda damat tarafı geline ve ailesine destek olarak üzülmemelerini ister.

Kişiler kına gecesinde herkesin önünde kınayı ellerine yakarak bir geleneği devam ettirerek ciddi bir geleceğe adım atmalarını herkesin önünde söz verirler. Bu sürede herkeste bu mutlu güne iştirak ederek kişilerin mutluluğuna ortak olurlar. Böylece iki tarafta huzurlu ve mutlu bir ün yaşarlar.

Davetiye Modelleri 

Kişiler davetiyeleri basmadan önce matbaacıya giderek kendilerinin beğendiği davetiyeleri seçerek mutlu günlerinde kendilerini temsil eder. Bu durumda davetiyeyi basacak kişi davetiye modelleri olan birçok çeşidi çifte göstererek çiftin de bütçesine uygun modeller ile davetiyeye beğenerek üzerine ya da içerisine güzel sözler yazarak mutlu bir hayata adım atarlar.

Uygun Davetiye 

Kişiler kendilerine ne de olsa bir haber verme şekli olan davet gönderme işleminde ucuz davetiye kartlarını seçmek ister. Tabii bunun yanında kişiler bütçelerinin darlığına ya da genişliğine göre karar verir. Böylece davetiyeyi seçerken eğer çift dar gelirli ise uygun olarak davetiye şekillerinde kendilerine yakışacak olanı misafirleri ile paylaşır.

Düğün Günü 

Çift düğün gününe en iyi şekilde hazırlanarak kendilerini şık ve zarif gösterecek şekilde kılık kıyafetlerine dikkat ederek misafirler ile mutlu güne adım atarlar. Bu mutlu günde kişiler eğlence düzenleyerek kendilerine mutlu bir gün geçirmelerini ister. Bu durumda kişiler bu düğün törenlerinde bir araya gelerek aralarındaki bağın kopmaması için önemli törenler olarak bilinir. Böylece günün sonunda herkes mutlu bir şekilde ayrılarak gelin ile damat hayatlarında yeni bir sayfa açar.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Küçük Beylerin Büyük Günü

Küçük Beylerin Büyük GünüAnne babaların erkek çocukları için en büyük hayallerinden biri olan sünnet törenleri için hazırlanan birbirinden harika davetiye örnekleri, bu özel gününüzde sürekli saklayacağınız bir hatıra olacak. En ilginç ve akılda kalıcı sünnet davetiyesi ve mesajlar için online sitelerden faydalanabilirsiniz. Sünnet davetiyesi bastırmak...

Düğün Öncesinde Yapılması Gereken Saç Bakımları

Düğün Öncesinde Yapılması Gereken Saç BakımlarıYaz ya da kış fark etmeksizin düğün hazırlıkları, kaldıkları yerden pek çok çift için devam ediyor. Hem ailelerin hem de bireylerin şüphe yok ki oldukça heyecanlı bir süreçte geçirdikleri bu hazırlıklarda kadınlar için en önemli olaylardan bir tanesi, saç meselesi. Bakıldığında, saçın bakımı ve benzeri uğraşlar için...

Davetiye Modelleri Neler Olabilir?

Davetiye Modelleri Neler Olabilir?Bizleri mutlu eden özel günlerde tanıdıklarımızın sevdiklerimizin yanımızda olmalarını isteriz. Nişanda, düğünlerde, çocuğumuzun sünnetinde, bir yer açılışı gibi özel günler bizler için çok özel günlerdir. Bu özel günlerde yanımızda olmasını istediğimiz kişileri nasıl çağıracağız peki? Herkesi teker teker arayarak...