fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyesi Bastırırken Dikkat Edilecekler!

İster kadın olsun, ister erkek düğün kararı alındıktan sonra her aşama son derece önemlidir. Her ne kadar kadınlar tarafından daha çok önemsendiği bilinse de aslında erkekler de en az kadınlar kadar düğünün her aşamasına önem gösterir. 
Düğün yapacak çiftler hem ekonomik hem kaliteli hem de sorunsuz bir şekilde tüm aşamaları tamamlamak ister.

DÜĞÜN DAVETİYESİ

Evlilik teklifi, evlilik teklifinin kabulü, düğün tarihinin belirlenmesi, düğün yerinin ayarlanması derken sıra düğün davetiyesi aşamasına gelir.

İster düğün davetiyesi olsun ister nişan davetiyesi hiç fark etmez. Davetiye seçiminde çiftler hem ucuz olmasını hem de kaliteli olmasını ister. Ucuz davetiye olması kadar çiftlerin ruh halini yansıtan bir davetiye tasarımı da olmalıdır.

Bu aşamada ucuzluğu, kalitesi kadar davetiyenin tasarımı ve basımı da önemlidir.
Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre çiftler düğün davetiyesinin benzersiz olmasını istiyor. Aslında aynı sonuç bizim ülkemizde de geçerlidir. Çiftler kendilerine özgü, kendilerine has, kendi ruh hallerini yansıtan bir davetiye ister.

DAVETİYE SEÇİMİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Davetiye seçimi de diğer düğün aşamaları dikkat isteyen bir aşamadır. Çiftler düğün davetiyesine birlikte karar vermelidir. Çok eski zamanlarda, internetin bu kadar yaygın olmadığı dönemlerde davetiye seçimi için birçok işletmeyi, matbaayı gezmek, önünüze konulan kataloglarda yer alan davetiyelerden birini seçmek zorundaydınız. Ancak internetin hayatımıza getirdiği kolaylıklardan biri de davetiye bastırmak ve davetiye modellerini inceleme fırsatı bulmamızdır.

– Arama motorlarını kullanın.

Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarını kullanarak davetiye, davetiye çeşitleri, davetiye modelleri şeklinde aramalar yaparak ön bilgi edinebilirsiniz.

-Davetiye tasarımınızı seçin.
Davetiye ile ilgili internette hizmet veren birçok firma bulunuyor. İnternet yardımıyla eriştiğiniz davetiye siteleri vasıtasıyla neredeyse kendi davetiyenizin tasarımını bile yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak davetiye siteleri size onbinlerce davetiye modeli sunacaktır.

– Renk seçimine önem verin.

Davetiye seçerken renk seçimi konusu da son derece önemlidir. Parlak renkler seçmek yerine daha soft renkler seçmeniz daha iyi olacaktır. Renklere de çiftler birlikte karar vermelidir.

– Davetiye bilgilerine dikkat edin.

Davetiye tasarımınızı seçtiniz ve iş artık davetiyelerin basılması kısmına geldiyse en çok dikkat etmeniz gereken husus davetiye üzerinde yazacak bilgilerdir. Düğün tarihi, düğün yeri, ailelerin isimleri gibi bölümler davetiyenin en önemli kısmıdır. Bu kısımlarda bir kelime veya harf hatasının olması ciddi sorunlar çıkarabilir. O yüzden davetiyenizi basıma vermeden önce mutlaka davetiye bilgilerini bir kaç kez teyit ediniz. Davetiye Sözleri de önemlidir. Davetiyenin üzerinde yazacak olan davet sözleri de özenle seçilmelidir.

– Davetiye ne zaman bastırılmalıdır.
Çiftlerin en çok kararsız kaldıkları noktalardan biri de davetiyelerin ne zaman bastırılması gerektiğidir. Davetiyeler çok erken basılır ve dağıtılırsa davet dilen kişinin unutmasına neden olabilir. O yüzden davetiyeler en az düğün tarihinden 20-25 gün önce elinizde hazır bulunmalıdır. Davetiyeler elinize geçtikten sonra en az 15 gün öncesinden dağıtma planı yapmalısınız. Çiftler bu konuda aile içi yakınlardan da yardım almalıdır.

Davetiyenin sosyal medyada paylaşılması da son derece önemlidir. Unutulan kişilerin görmesi açısından davetiyenizi sosyal medya hesaplarınızda mutlaka paylaşınız.

– Davetiye İşçiliğini atlamayın.
Davetiyelerinizin tasarımını seçtikten sonra eğer davetiyeniz, zarflı, kurdelalı gibi aksesuarlara sahip ise davetiye işçiliği kısmını atlamayın. Örneğin, davetiyelerinizi bir kart şeklindeyse ve bu kartlar bir zarf içerisinde konularak zarf üzerine isim yazılara dağıtılacaksa burada bir davetiye işçiliği söz konusu olacaktır. Davetiyeyi bastıracağınız firma ile bu noktayı da görüşmelisiniz.
Firmalar davetiye ücretine ek olarak işçilik ücreti alarak davetiye işçiliği kısmını dert olmaktan çıkarabiliyor ancak çiftler bir kaç aile bireyini de yanına alarak davetiye işçiliği kısmını evinde kendisi yapabilir. Bu vesile ile tasarruf da sağlamış olabilirler.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Balayı Tatili Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Balayı Tatili Hakkında Bilmeniz GerekenlerÜlkemizde her yaz binlerce kişi evleniyor ve dünya evine giren bu çiftler, elbette kendilerine bir balayı planını muhakkak, düğünden önce yahut düğünden sonra hazırlıyorlar. Balayı planını yaparken, dikkat etmeleri gereken pek çok durum olan evli çiftlerin, bu durumlara dikkat etmemesi ise çoğu zaman hem fazla para ödemelerine...

İtalya’da Balayı İçin En Romantik Öneriler

İtalya’da Balayı İçin En Romantik ÖnerilerDünya evine girdikten sonra, eşinizle birlikte tüm düğün stresini üzerinizden atmak için rota olarak İtalya’ya mı karar verdiniz? Romantik şehirleri de içinde barındıran İtalya, balayı için de iyi bir seçenek! Avrupa’da balayı denildiğinde, İtalya ve Fransa her zaman ilk akla gelen yerlerdir. İtalya’nın bu konuda...

Evde Kına Gecesi Nasıl Olur?

Evde Kına Gecesi Nasıl Olur?Kına gecesi eski zamanlardan günümüze kadar gelen önemli bir adettir. Düğünden önce gelin, gelinin arkadaş çevresi ve yakın akrabalar gelinin anne evinde toplanır. Kına gecesinde geline kına yakılır ve eğlenceler düzenlenir. Günümüzde kına gecesi organizasyonları için mekanlar tutuluyor ve eğlenceler bu mekanlarda yapılıyor....