fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Fotoğrafı İçin Doğru Alan Seçimi Nasıl Yapılır?

Düğünler hem gelin hem de damat açısından oldukça önemlidir. Hayatında sadece bir kez evlenen çiftler düğün günü her şeyin en iyisinin olmasını tercih eder. Bunlardan bir tanesi de fotoğraf çekimidir. Fotoğraf çekimlerinizin en güzel yerde yapılması ve en iyi fotoğrafçı tarafından çekilmiş olması gerekir. Çünkü bu fotoğraflar basılırken basım hatası olmaması ve albümlerinde daha kaliteli bir şekilde yapılmasını sağlar.

Bu nedenle düğün fotoğrafları için alan seçimi araştırmak gerekiyor. Genelde çiftler internet üzerinden araştırma yapar. Ancak fotoğrafçıların belirlediği alanlar da bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Böylelikle kendinize uygun en iyi ve güzel fotoğrafların çekildiği alanları da daha hızlı bir şekilde belirlemeniz de mümkün.

Düğün Fotoğrafları İçin Alan

Düğün fotoğraflarınız için dış çekim çektirmeye karar verdiğiniz zaman en iyi yerleri tercih etmek gerekiyor. Özellikle açıya dikkat ederek ve gelinlerin gelinlikle daha rahat bir şekilde hareket etmesi için kolay ve güzel yerlerin olması gerekir.

  • Genellikle dış çekim sırasında küçük koylar tercih edilir. Çiftler aynı zamanda sahil kenarında da fotoğraf çektirdiği için koylara gitmek daha doğru olur.
  • Gün batımı her çift için oldukça önemlidir. Gün batımında çekilen fotoğraflarda oldukça kaliteli çıkar.
  • Kapalı mekan seçimi de genellikle birçok çift tarafından tercih edilir.

Düğün fotoğrafları için bazı kriterlere dikkat etmek resimlerin daha kolay bir şekilde çekilmesini sağlar.

Alan Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Düğün fotoğrafı çektirmek için alan seçimi yaparken genellikle fotoğrafçılardan bu konuda destek almak daha doğru olabilir. Çünkü fotoğrafçılar her gün farklı alanlara giderek birçok çiftin fotoğrafını çekerler. Bu nedenle istediğiniz dış çekim alanı konusunda size en iyi yardımı fotoğrafçılar verir. Ancak alan seçimin de en önemli şey gün belirlemektir.

Genellikle hafta sonları birçok çift evlendiği için resimlerini de hafta sonları çektirmeyi tercih ederler. Bu nedenle çok kalabalık olur ve fotoğrafçılar da istediği açıdan resim yakalayamazlar. Bu nedenle resim kalitesi de oldukça düşer. Alan belirlemesi yaparken mutlaka günü daha sakin olan günlere belirlemek de fayda var.

Dış Çekimin Önemi

Dış çekimi yaptırmak genelde düğün fotoğrafları arasında en sık tercih edilendir. Dış alanda çekim resimler genelde daha aydınlık ve güzel çıkar. Dış çekimlerini hem sahil kenarlarında hem de orman içerisinde yapmanız da mümkün. Özellikle daha sakin olan ormanları tercih ederek fotoğraflarınızın daha güzel çıkmasını sağlamak da mümkün. Bu nedenle birçok çift daha canlı ve geniş açı da fotoğraf

Fotoğraf İçin Alan Nasıl Belirlenir?

Genellikle çiftler düğün fotoğrafı için yer belirlerken iç veya dış mekan olarak belirler. Ancak dış çekim de fotoğraf çekimleri daha avantajlı olabilir. Özellikle sahil kısmında da resimler çekildiği için daha sık tercih edilir. Ancak iç mekanlar için tarihi yerler de oldukça sık tercih edilen yerler arasında bulunur.

Fotoğraf Çektirmenin Avantajları

Düğün için hem iç mekanlarda hem de dış mekanlar da fotoğraf çektirmek çiftler için oldukça avantaj sağlar. Özellikle fotoğrafların daha canlı ve kaliteli çıkması aynı zaman fotoğrafların albüm yapılarak çiftlere verilmesi çiftler açısından oldukça önemlidir. Genelde fotoğrafçılar çiftlere 2 adet olarak albüm verir ve bu albümler de anı olarak kalır.

Bu nedenle fotoğraf çekimi sırasında mekan belirlemek bu anlamda oldukça önemlidir. Ancak mekan belirlemesi yapmadan önce mutlaka düğün fotoğrafı için uygun alan seçimi nasıl yapılır? Hakkında detaylı bir araştırma yapmak gerekir.

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

SEDEF SÜNNET-6219

SEDEF SÜNNET-6219DAVETİYE ÖZELLİKLERİ ...

Mutluluğu Paylaşmanın İlk Adımı Davetiye

Mutluluğu Paylaşmanın İlk Adımı DavetiyeÖzel günlerimizi bizler için unutulmaz kılan davetiyeler, heyecanlarımızı sevdiklerimizle paylaşmanın ilk aşamalarından birisidir. Davetiyelerde farklı model ve renk seçeneklerinin olması ise kimi zaman karar vermeyi zorlaştırabilir. Her tarza uygun ve bütçeyi zorlamayacak tasarımlar, Mert Davetiye tarafından siz değerli müşterilerimiz...

Özel Günlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel Günlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler             Nişan, düğün, sünnet ve kına gibi özel günler herkesin en unutulmaz günleri olmaktadır. Bu günler için aylar öncesinden hazırlık yapılmakta ve o gün her şeyin kusursuz olması için birçok ayrıntıya yer verilmektedir. Bu özel...