fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Hazırlıkları Süreci

Düğün sezonu açıldı. Evlenmek isteyen birçok kişi bu ayları değerlendirmek için evlilik hazırlıklarını hızlandırarak devam etmektedir. Düğünlerin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi de hiç şüphe yok ki davetiye olmaktadır. Özellikle kadınlar başta olmak üzere herkes hayalini kurduğu ve genellikle ömürlerinde sadece bir kez yaşayabilecekleri düğün davetiyesini seçmekte ve içine yazılanlara karar vermekte oldukça hassas davranmaktadırlar. Peki, düğün davetiyesi nasıl olmalıdır? İçerisinde neler yer almalıdır? Davetiye de neler yazmalıdır? Tüm merak ettiklerinizi makalemizde bulacaksınız.
 
 Davetiye İçeriğinde Yazması Gerekenler
         
Bugüne kadar pek çok nişan davetiyesi ve düğün davetiyesi görmüşsünüzdür. Ancak kişi kendi başına gelene kadar böyle şeylere fazla dikkat etmemektedir. Siz de gördüklerinizi tam olarak hatırlayamıyor iseniz; size yardımcı olacak şeyler aşağıdaki gibidir:
1- Öncelikle davetiye girişinde gelin ve damadın adları yazmaktadır. Davetiye kapaklı ise kapak kısmında gelin ve damadın baş harfleri de isteğe göre yazılabilir.
2- Davetiyenin orta kısmında davetlileri düğününe çağırmak için güzel bir yazı yer almaktadır. Bu yazı hazır yazılardan olabileceği gibi kendi içinizden geçenleri de bu kısma yazabilirsiniz. Böylece hem orijinal hem de daha samimi olur.
3- Gelin ve damadın anne ve baba isim ve soy isimleri davetiyenin sonuna doğru aşağılarda mutlaka yazılmalıdır.
4- Son olarak davetiyenin en alt kısmında kınanın ve düğünün yapılacağı yerin açık ayrıntılı adresi yazmaktadır.

Davetiye Sözleri Nasıl Olmalıdır?
         
Davetiye sözleri yazmakta ya da bulmakta zorlanıyor iseniz; bu konuda sizin için bir kaç önerimiz var.

Klasik Davetiye Sözleri

– Mutlu günümüzde siz değerli sevdiklerimizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
– Düğün törenimizde siz kıymetli misafirlerimizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.
– Evleniyoruz. Bu özel günümüzde siz sevdiklerimizi de yanımızda görmekten mutluluk duyacağız.
– Ömür boyu birlikteliğe ilk adımı atarken, sizlerin de bu özel güne şahitlik etmesinden mutluluk duyacağız.

Komik Davetiye Sözleri

– Eğlenceli bir düğün ile Evleniyoruz. Muhteşem müzik, bedava yemek ve sürpriz eğlencelerle dolu bu özel günde siz de bizimle eğlenmek isterseniz mutlaka sizleri de bekliyoruz… 🙂
– Gereği düşünüldü. Taraflar karşılıklı olarak mutluluk suçunu itiraf etmiş olduklarından dolayı Medeni Kanun’un 4721 Maddesi’ne gereğince evlilik cezasına karar verildi. Sizler de cezalarının kesileceği bugüne şahitlik etmek istiyorsanız mutlaka bekleriz. 
– Leyla ile Mecnunu duymamış. Kerem ile Aslı’ yı görmemiş ve Ferhat ile Şirin’ i bilmiyorsanız. Titanik’ i de seyretmedi iseniz size aşkların en büyüğüne şahitlik etmeye davet ediyoruz. Bu fırsatı kaçırmayın.
– Erkek: Futbol topundan, TV kumandasından, pazar gazetesinden daha çok karımı seveceğime Kadın: Moda dergisinden, Alışveriş mağazalarından ve güncel dedikodulardan daha çok kocamı seveceğime söz veriyorum! Siz de sözlerimize şahitlik etmek istemez misiniz? 

Davetiye Modeli Nasıl Olmalı?
         
Pek çok davetiye modelleri içinden seçim yapmakta zorlanıyor iseniz; öncelikle davetiye yazınıza karar vermenizi öneririz. Davetiye yazısı belli olduktan sonra davetiye yazısına uygun bir davetiye modeli seçmelisiniz.

Davetiye Fiyatları
         
Davetiye fiyatları da gelin ve damat adaylarını yakından ilgilendiren konular arasında yer almaktadır. Özellikle düğün için oldukça masraf eden kişiler ucuz davetiye aramaktadırlar. Bazı kişiler de zaten çöpe atılacak düşüncesi ile davetiyeye fazla para vermek istememektedirler. Açılıp kapanan değil de tek sayfa şeklinde olan davetiyeler daha ucuzdur. Aynı zamanda karton kalitesi ve zarf kalitesi daha düşük olan davetiyelerde kaliteli kartondan yapılan davetiyelere göre daha ucuzdur. Siz de davetiyeye fazla para vermek istemeyenlerden iseniz; bu önerileri dikkate alabilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Ve Nişan Davetiyeleri Nasıl Belirlenmeli

Düğün Ve Nişan Davetiyeleri Nasıl BelirlenmeliGenel manada düğünlerin en önemli detaylarından bir olan düğün davetiyesi üzerine oldukça çok düşünülmesi gereken detaylardan biri olarak göze çarpmaktadır. Bu durum genel anlamda oldukça önemli olarak görülen ve düğün öncesi intibahı belirleyen bir olgudur. Özellikle eski geleneklerde oldukça önemli bir konum tutan bu...

Düğün Hazırlıklarına Nereden Başlanır?

Düğün Hazırlıklarına Nereden Başlanır?Romantik bir evlilik teklifinin kabul edilmesinin ardından yeni telaşlar başlar. Düğün hazırlıkları pek çok çiftin evlilik sürecinde nereden başlayacağı ve nasıl hareket etmesi gerektiği konusunda cevap arayışlarında olduğu bir konudur. Her çift düğünlerinin anlamlı ve eşsiz olması gayesiyle hazırlıklara başlar. Bu yazıda...

Düğün Alışverişi Nasıl Yapılır?

Düğün Alışverişi Nasıl Yapılır?Evlenen çiftler evini, düğününü, kınasını ve nişanı gibi benzer durumlarını en iyi şekilde yapmak isterler. Bu süreç biraz sıkıntılı olmuş olsa da yine güzel zamanlardandır. Sevdiği insanla en güzel zamanları yaklaşınca bir düğün alışverişi sarmaktadır. Türk kültüründe adetlerden oluşmaktadır bu düğün hazırlıklarını...