fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Konsepti Nasıl Belirlenir?

Evlilik kararının alınmasının ardından; çiftleri yoğun bir telaş sarar. Çünkü bu karar aynı zamanda; tatlı telaşların, yoğun koşuşturmaların başladığı dönemin geldiği dönemdir. Gelin ve damat adaylarının, yani başka bir deyişle evlenecek olan çiftlerin en çok zorlandıkları konuların başında düğün hazırlıkları konusu geliyor.

Bunun en temel nedeni; iğneden ipliğe, mobilyadan beyaz eşyaya, pastadan davetiyeye kadar birçok farklı konuda hazırlık yapılması gerektiğidir. Bu sebeple en çok kararsız kalınan dönem de bu dönemdir.

Her ne kadar günümüzde; evlenecek olan çiftlere bu konuda yardımcı olan organizasyon firmalarının sayısı giderek artsa da yine de insan her şeyi kendi zevkine göre belirlemek istiyor. Peki, düğün konsepti belirlerken nelere dikkat etmek gerekir? En trend düğün konseptleri hangileri? İşte tüm ipuçları ile düğün konsepti belirleme rehberi.

Birlikte Karar Verin

Düğün konsepti belirleme konusunda; dikkat edilmesi ve göz önünde bulundurulması gereken konuların başında birlikte karar vermek geliyor. Ülkemizde evlenecek olan kişilerin yaptığı en büyük hatalardan birisi de etrafta ki insanların düşüncelerine göre hareket etmek oluyor. Düğün hazırlığı aşamasında başka insanlarla fikir alışverişi yapmak, bir yere kadar önemli elbette.

Fakat bir yerden sonra bu tamamen kişinin kendi özel hayatı ve kendi zevki. Bu nedenle düğün konseptini belirlerken, etrafınızdaki insanların görüş ve düşüncelerini dikkate almak yerine, kendi kararlarınızı uygulayın. Sizin dışınızda işin içine başkalarının da girmesi ve her kafadan bir ses çıkması, hem karar vermeyi zorlaştırır, hem de kafa karışıklığına sebep olur.

Düğün Konsepti Nasıl Belirlenir?

Düğün Konsepti Nasıl Belirlenir?

Hayallerinizi Kısıtlamayın

Düğün hazırlıklarının yapıldığı sırada; etrafta ki insanların yada başkalarının tepki gösterip göstermeyeceği konusunda yaşanan tedirginlik birçok şeyin olumsuz sonuçlanmasına neden oluyor. Bu sebeple hazırlık aşamasında en çok hoşunuza giden, en beğendiğiniz ve sizin zevkinize iyi şekilde hitap eden şeyleri göz önünde bulundurmaya özen gösterin. Örneğin; düğün mekanını belirlerken, düğünün kır düğünü mü yoksa salonda veya kapalı bir alanda yapılan bir düğün mü olacağına, kendiniz karar verin.

Etrafınızdan İlham Alın

Düğün konsepti belirlemede ya da bu konuda karar vermekte zorlanıyorsanız, size ilham verecek olan birçok farklı yöntem mevcut. İnternet siteleri, dergiler, köşe yazıları, kitaplar, çeşitli kaynaklarda yer alan düğün fotoğrafları ve bunlara benzer daha birçok farklı kaynaktan yardım alabilirsiniz. Böylece karar vermeniz ve kafanızda bir şablon oluşturmanız çok daha kolay olacaktır.

Kişiliğinizi Yansıtın

Yapacak olduğunuz düğün sizin düğününüz. Bu nedenle son kararı vermek de size ait olmalı. Örneğin; klasiğin dışında, farklı bir gelinlik giymek istiyorsanız giyin ya da farklı bir renkte damatlıkta karar kıldıysanız, bu düşüncenizi hayata geçirmekten çekinmeyin. Düğün mekanı konusunda da zevkinize en çok hitap eden neyse, onu uygulayın. Kır düğünü konsepti, romantik düğün konsepti yada farklı bir konsept olması önemli değil. Önemli olan sizin zevkinize hangisinin daha çok hitap ettiğidir.

Renklerin Gücünden Faydalanın

Her ne kadar; pek fazla önemsenmese de aslında renk konusu düğün konseptinin en önemli ayrıntılarından birisidir. Çünkü dekorasyondan, nedimlerin kıyafetlerine, çiçek süslemesinden ışıklandırmaya kadar birçok faktörü etkileyen bir konudur renk konusu. Bu nedenle hazırlık aşamasında renklerin gücünden ilham almanız size fayda sağlayacaktır.

Birkaç küçük ipucu vermek gerekirse; düğününüzü kış veya sonbahar mevsiminde planlıyorsanız, bu durumda vintage düğün konsepti tercih etmelisiniz. Bu konsept için ise açık pembe, pudra, krem yada su yeşili gibi renkler daha uygundur. Yaz veya ilkbahar mevsiminde bir düğün yapacaksanız; doğa konseptinin tercih edilmesi gerekir. Bu konsepte uygun renkler ise yeşil, mavi, turuncu, lila ve turkuaz gibi renklerdir.

Kısacası; düğün konseptinizi belirlerken her ne kadar etrafınızla iletişim halinde olsanız da, başkalarıyla fikir alışverişinde bulunsanız da belirleyici olan kararı kendinizin vermesi çok daha uygundur.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Ucuz Davetiye Nasıl Seçilir?

Ucuz Davetiye Nasıl Seçilir?Ucuz Davetiye Seçimi Düğün döneminde birçok masraf yapıldığı için her yerden kısmaya çalışan çiftler davetiyeden de kısarak ucuz davetiye arayışına girerler. Davetiyelerin modelleri farklı olsa bile genel olarak kaliteleri aynıdır. Bu sayede uygun fiyatlara kaliteli davetiye modelleri bulmak mümkündür. Bu durumda çiftler hem...

10 Adımda Sünnet Davetiyesi Seçimi Yapın

10 Adımda Sünnet Davetiyesi Seçimi Yapın Düğün davetlerinde olduğu gibi sünnet düğünlerine özel davetiye hazırlanır. Davetin içeriğine göre bilgi mesajları yazılarak, gelmesi istenilen konuklara gönderilir. Sünnet organizasyonu, düğün olarak da kutlanabilir, kişisel tercihe göre mevlüt olarak da kutlanabilir. Kimi sünnet düğünlerinde kına gecesi yapılır. Sünnet...

Hem Ucuz Hem Şık Davetiye Mümkün Mü?

Hem Ucuz Hem Şık Davetiye Mümkün Mü?Davetiye sezonunun özellikle yaz aylarında olduğunu düşünüyorsak tabi ki yanlış düşünüyoruz. Artık hemen her davetimizde davetiye bastırmak neredeyse elzem hale geldi. Uzaklık olsun davetin şıklığı olsun olmazsa olmazı olan davetiye seçiminde elbetteki davetin masrafları da düşünüldüğünde daha uygun fiyatlara mal edilebilmesi...