fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Öncesi Hazırlık Listesi

Düğün ÖncesiDüğün bir kişinin karşı cinse duyduğu özel duygularını bir anlamda resmileştirmek ve herkese duyurmak bu mutlu günü sevdikleri ile beraber kutlama eylemidir. Düğün zamanı gerek çiftler gerek aileler bu günün özel ve kusursuz geçmesi için elinden geleni yapmaktadır. Ancak bu hazırlıklar aşamasında kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli hususlar vardır.

Bunları öncelikle sıralamak gerekirse şu şekilde ifade edilebilir:

 

1: Bütçe Belirlenmeli

Düğün sahibi çiftler ilk etapta hazırlığa başlamadan önce bütçelerini ortaya koymalı ve bunun dışında bir alışveriş hususunda meydana gelebilecek sıkıntıları tartışıp bütçe konusunda karar vermelidirler.

2- Düğün Davetiyeleri

Düğün töreninize davet edeceğiniz kişiler için, beğendiğiniz tarz ve modelde bir davetiye seçip, bunu sipariş verebilirsiniz.

3: Beraber Yaşanılacak Ev

Bir bütçe belirlendikten sonra taraflar beraber yaşayacakları evlerini vb. ev eşyalarını ve bütün araç gereçleri bu belirlenen bütçe dahilinde planlayıp yaşayacakları ortamı dizayn etmelidirler.

4: Organizasyon

Bu etaptan sonra kişiler artık düğünün gerçekleşeceği mekan süsleme organizasyon işine geçirebilir. Bu durumda öncelikle hayaller önemli bir yere sahiptir. Taraflar bir kere evleniyoruz düşüncesi ile en güzel olanı tercih etmekte ve bunun için tasarlanan düğün konseptlerine bakarak fikir sahibi olup en güzelini ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.

5: Gelinlik Ve Damatlık Seçimi

Gelin için gelinlik ve damat içinde en önemlisi olan damatlıklar en güzel ve marka olanları tercih edilebilir. Bu aşamada hayal edilen gibi bir parça bulunmaması halinde ise özel tasarımcılara başvurarak kendine özgü bir dikim de tercih edilebilir. Ancak bu konu riskli olduğundan dolayı en ince ayrıntısına kadar hesap edilmektedir.

Düğüne Hazırlık

6: Fotoğraf Organizasyonu

Düğün gününü ölümsüzleştirmek isteyenler için fotoğraflar ve video kamera çok ayrı bir yere sahiptir. Bunun bir hüsran ile sonuçlanmaması için kişiler düğünden çok daha önce bir randevu alarak bu işlemi kolaylaştırabilirler.

7: Randevu İşlemleri

Düğün fotoğrafları randevusu kadar düğünün yapılacağı mekanlar randevu önemlidir. Burada da önceden almak mutlaka bazı şeyleri kolaylaştıracaktır.

8: Kuaför Tercihi

Kişiler kuaförlerini en iyisini tercih etmeli eğer güvendikleri ve tercih ettikleri kuaför varsa riske atıp değiştirmemelidir.

9: Düğün dansı

Düğün salonundaki yapılacak danslar figürler için kişilerin hayalinde bir unsur varsa bunu harekete geçirebilmek amacı ile bir dans kursuna yazılıp veya özel bir eğitmen eşliğinde dans figürü yapılabilir. Buda hem ölümsüz bir anı hem de gelen konuklara keyifli geçirecekleri bir an ve hoş bir intiba olarak kalacaktır. Düğün esnasında bir dans etabında rol alacak olan kişiler özenle tercih edilmelidir.

Düğün

10: Prova

Gelin ve damat düğün öncesinde hem fotoğraf çektirmek hem de prova amaçlı gelinlik ve damatlığını giyinip kuaför saç makyaj tamamladıktan sonra bir prova yapılması varsa bir aksaklık düğün öncesi giderilmesi en rahat olanı olacaktır.

11: Belkide En Önemlisi – Birbirinize destek birlik ve beraberlik

Kişiler bu provadan sonra düğün fotoğrafları çektirme işlemini gerçekleştirerek büyük bir stresten kurtulmuş olacaklardır.

Bu süreç hem aileler hem de düğünün başrolü olan gelin ve damat için oldukça stresli bir evre olmaktadır. Kişiler nu konuda kaygılarını hafifletmek amacı ile bir uzmana danışabilirler. Anlayışlı ve sakin olmaktan başka bir çıkar yol olmayan bu etapta aileler de birbirine destek olmalı evlatlarının en mutlu gününde bir gerginlik çıkmaması için çaba göstermelidir. Düğün öncesi hazırlıklarda da çiftlerin istekleri çatışabilmesi veya bütçenin kısıtlı olması nedeni ile bazı şeylerin eksik olması halinde bireyler bu işi zamana yaymayı bilmeli ve o bilinçle hareket etmelidir ve birbirlerine destek olmalıdırlar.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Ay Bazında Düğün Hazırlıkları Listesi

Ay Bazında Düğün Hazırlıkları ListesiDüğün hazırlıkları, bildiğiniz gibi aslında kısa sanılıp oldukça uzun süren ve aksiliklerin bolca çıktığı hazırlıklar olabiliyorlar. Bakıldığında, bu düğün hazırlıklarını çok önceden planlamak ve harekete organize bir biçimde geçmek, şüphe yok ki en doğru adımlardan bir tanesi olabilir. Blogumuzun bu yazısında...

Davetiye Sayısı Nasıl Belirlenir?

Davetiye Sayısı Nasıl Belirlenir?Davetiye sayısı organizasyonda herhangi bir aksaklık yaşamak istemeyen davet sahipleri için son derece önemlidir. Aile büyükleri ve yakın dostların listesinin davetiye seçimi öncesinde belirlenmesi davetiye adedi üzerinde de belirleyici olacaktır. Ortaya çıkan sayının üzerine en az %50 ilave yapılarak davetiye bastırılması en...

Tüm Dünyadan Düğün Gelenekleri

Tüm Dünyadan Düğün GelenekleriEvlenmek için yapılan, genel olarak geleneksel yönleri de bulunan müziği, eğlencesi de olan evlenme törenine düğün adını vermekteyiz. TÜRKİYE’DE İLGİNÇ DÜĞÜN GELENEKLERİ Artık eskisi kadar geleneklere itibar edilmese de Anadolu’da hala ilginç düğün geleneklerini sürdüren yerler bulunmaktadır. Yazımızda ilginç...