fbpx WHATSAPP'DAN BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Öncesi Stresini Yenmek İçin 3 Güçlü Öneri

düğün stresiÜlkemizde her yıl binlerce düğün oluyor ve çiftler beraberliklerini kalıcı kılmak adına bu etkinliği gerçekleştiriyorlar. Bakıldığında, hayatta bir defa gerçekleşen bu etkinliklerin anlamı da haliyle çok büyük. Elbette, bu anlamı ifâ edebilmek adına pek çok kadın ve erkek birey; olabildiğince bu etkinliğe hak ettiği değeri vermek istiyorlar; ve bu konuda oldukça endişeli olabilecekleri de aşikâr. Düğün öncesi stresi dediğimiz olay, şüphe yok ki en çok kadında yaşanıyor gibi görünse de; erkeklerin de oldukça büyük bir stres altında yaşadıklarını bildirmekte yarar var. Pek öyle görünmese de; erkek tarafı da pek çok konuda, endişelenip tedirgin olabiliyor. Peki, düğün öncesinde yaşanan stresin nasıl aşılabileceği hakkında fikriniz var mı?

Sizin için bu yazımızda, düğün öncesi stresini yenmek için 3 güçlü öneri sunacağız. Siz de, düğünü yakın zamanda gerçekleşecek olan bireylerdenseniz ve rahat hissetmiyor, sürekli baskı altında hissediyorsanız; yazımızı okumayı sürdürebilirsiniz.

1. Başka Şeyler Düşünmeye Çalışın

Elbette, çok anlamlı ve çok özel bir etkinliğin arifesindesiniz ve sadece onu düşünmeniz çok doğal, ancak düğün günü gelene kadar bütün saatlerinizi düğüne dair düşüncelerinizde boğularak geçirmek, sizlere zarardan başka bir şey getirmeyecektir. Bakıldığında, yapılan araştırmalar özellikle kadınların düğün öncesinde; düğün dışında bir şey düşünemediklerini gösteriyor; ancak bu durumun yanlış olduğu da aşikâr.

Bu sebepten, tavsiyemiz olabildiğince farklı şeyler düşünmeye çalışıp hayata kaldığınız yerden devam etmeniz yönünde olacaktır. Hayatınızda pek çok şey olup bitiyor, ailenizin içerisinde pek çok olaya dahil olabilir, onlara yardımcı olmaya çalışabilir, arkadaşlarınızla görüşebilir, etkinliklere katılabilir ve daha pek çok farklı şeyi gerçekleştirerek, düğün öncesinde stresinizi yenmek adına başka şeylerle meşgul olabilirsiniz.

2. Organize Olun

Başka şeyler düşünürken, düğününüzün olacağını da unutmayın demek istiyoruz; evet. Düğün öncesi stresi yenmek adına en güçlü adımlardan bir tanesi, organize olmaktır. Düğün öncesinde tedirgin olursunuz, çünkü neyi, nasıl ve ne zaman yapacağınızı bir türlü bilmezsiniz. Acaba şimdi mi olsa, sonra mı olsa, gelinliğimi ne zaman diktirsem, damatlığımı ne zaman seçsem, saç bakımımı yaptırsam mı ve daha pek çok soru, zihninizi olur olmadık yerlerde ve zamanlarda meşgul edebilir.

Oysa, organize olmanız halinde bu tür dertler taşımazsınız. Her şeyin gününü önceden belirlemeniz ve not almanız halinde (ki bu konuda mobil aplikasyonlar ve ajandalar iş görebilir) kesinlikle evham ve stres yaşamadan düğün öncesini atlatabilirsiniz. Çiftlerin ortak işler için de organize olup planlamalar yapması, ortak endişelerin de rahatlıkla giderilebilmesini sağlar.

3. Meditasyon Yapın

Organize oldum, etkinliklere katıldım, sinemaya gittim, aileme yardımcı oldum ancak olmuyor; sürekli aklıma geliyor ve endişeleneceğim bir şeyler muhakkak çıkıyor mu diyorsunuz? O halde, nefes almaya çalışın. Evet, yanlış duymadınız. Meditasyon, sinir ve stres dengeleme konusunda son yılların fayda sağlayan etkinliklerinden; üstelik pek çok bilim adamının yaptığı deneyler de bu durumu kanıtlıyor. Dilerseniz, pek çok sayfadan meditasyonun bilimsel faydalarına dair birkaç gönderi okuyarak, kendinizi ikna edebilirsiniz.

Spiritüel bir şeyden bahsetmiyoruz; günde sadece birkaç dakika, kendinizi bırakıp, hiçbir şey düşünmemeye çalışıp nefes almak; o günü çok daha iyi ve verimli geçirmenizi, boşa evham yapmamanızı sağlayacaktır. Bu sayede, düğün öncesi günlerde yaşanan stresli durumlardan da zamanla, gün geçtikçe daha da fazla kurtulabilirsiniz.

Biliyoruz, duvarlar üstünüze üstünüze geliyor; ancak son olarak, düğün öncesi stresi yaşamanın da bu işin tuzu biberi olduğunu unutmamanız gerekiyor. Tabii, her şeyin aşırısı zarar; stresin de öyle.

Şimdiden mutluluklar diliyoruz !

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Nişan Töreninizi Unutulmaz Kılacak Davetiye Modelleri

Nişan Töreninizi Unutulmaz Kılacak Davetiye Modelleri Her yetişkin erkek ve bayanın hayali bir yuva kurarak aile olma hissini yaşamak ve çoluk çocuğa karışmaktır. Bu işin gerçekleşmesi içinse birbirini seven çiftlerin olması gereklidir. Aile kurma yolunda atılacak ilk adımlardan biri hiç şüphesiz nişan törenleridir. Bu evlilik öncesi son dönemeç olarak ta kabul edilebilir. Bu...

Nişan Organizasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?

Nişan Organizasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?Nişan çiftlerin evliliğe ilk adımı attıkları önemli organizasyonlardan bir tanesidir. Kız isteme sonrası yüzüklerin takılması temeline dayanan bu adım yeni evlenecek çiftler için büyük önem taşımaktadır. En az düğün kadar önemsenmesi gereken nişan organizasyonları dikkatle hazırlanmalı ve her detaya ayrı ayrı dikkat...

Davetiye Seçiminde Önemli Konular

Davetiye Seçiminde Önemli KonularDavetiye kelime anlamıyla davet etmek anlamına gelir. Bunun yanında etkinlik kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Bu noktada davetiye seçerken ve içerik oluştururken davetiye amacı unutulmamalıdır. Eğer belirli sınırlar göz önünde bulundurulmazsa hem bireysel olarak hem de davetli kişiler açısından sorun çıkma söz konusu...