fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Yapmanın Önemi Nedir?

Düğün yapmak kültürümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Oldukça eski zamanlardan beri süregelen bir gelenek olarak düğünler, evliliğin olmazsa olmazı arasında yer almaktadır. Her kültürde farklı farklı yapılan düğünler, ülkemizde de birbirinden farklı şekillerde yerine getirilebilmektedir. Düğün geleneğimizin bir parçası olarak kabul edilmiştir. Bu bakımdan da hemen hemen her evlenen çiftler mutlaka düğün yapmaktadırlar. Hatta bazı insanlar, düğün olmadan evlilik olmaz anlayışındadırlar. Ancak bunun tam aksini düşünen bireyler de bulunmaktadır. Peki, düğün yapmanın önemi nedir? Düğünler neden bu kadar önemlidir? Bu sorunun cevabı sizler için detaylı bir şekilde burada açıklanmıştır.

Düğün Kültürümüzün Manevi Bir Unsurudur

Düğünler, kültürümüzde değişmeyen bir yere sahiptir. Her ne kadar bazı bölgelerde farklı şekillerde yerine getirilen bir adet olsa da genel kabul görmüş bir gelenektir. Düğünler, evlenen çiftler için çok özel bir gündür. Çünkü insan, hayatında bir defa düğün yapar. Dileyen insanlar ikinci evliliklerinde vs. zamanlarda da düğün yapar, ancak genel olarak düğün sadece bir defa yapılır. Kültürümüzün manevi unsurları içerisinde olan düğünler, oldukça eğlenceli zamanlar yaşamanızı sağlar.

Evlenen bireylerin aileleri ve akrabaları düğünde komple bulunmaktadırlar. Düğünlerde yeme ve içme konusunda durmadan hizmet edilir. Ülkemizin bazı bölgelerinde düğünler üç gün sürmektedir. Tabi bu süre boyunca da çeşitli hizmetler yapılır. Bazı çiftler ise düğünlerini, düğün salonlarında saatlik olarak yaparlar. Gerekli olan hizmetler de burada verilir. Dileyen çiftler bu düğün salonlarında pasta keserek gecelerini daha da fazla güzelleştirirler.

Düğün Yapmak Çiftlerin Mutluluğu Katlar

Bazı çiftler düğün yapmayı sevmeseler de adet yerini bulsun diye düğün yaparlar. Ancak bazı çiftler ise düğün kavramının anlamını tam olarak yerine getirip, günlerini eğlenceli hale getirirler. Düğün yapmak, hem çiftler için hem de aileler için son derece önemlidir. Özellikle her iki ailenin de güzelce eğlenip kaynaşması için önemli bir gelenektir.

Ayrıca düğünlerde insanlara bol bol hizmet edildiği için çok daha kıymetli bir hal alır. Bu nedenle düğün yapmak, önemli bir gelenek kabul edilmiştir. Gelen misafirlere hürmet etmek, onların gönlünü hoş tutmak önemlidir. İnsanlar gülüp eğlenirken evlenen çiftler de onlarda beraber gülüp eğlenirler. Bu durum sonucunda da mutlulukları kat kat artar. Bu bakımdan düğünler önemlidir, değerlidir.

Düğün Yapmanın Önemi Nedir?

Düğün Yapmanın Önemi Nedir?

Düğünde Yapmanın Çiftler İçin Önemi

Düğün yapmak, maddi açıdan bazı bireyleri zor duruma sokabilir. Ancak bu özel zamanların birçok avantajı bulunmaktadır. Düğün yapmanın çiftler ve aileler için önemi şunlardır:

  • Düğün çiftlerin unutulmaz bir gün yaşamalarını sağlar.
  • Düğün adetini yerine getirmek, kültürümüzde önemlidir.
  • Düğün sırasında insanlara sürekli ikramlarda bulunulur.
  • Erkek tarafı ile kız tarafının birlikte eğlenmesi sağlanır.

Düğünlerde özellikle de bol bol oynanması, düğünlerin vazgeçilmez bir hale gelmesine neden olmuştur. İnsanların toplu halde yiyip içmesi ve oynaması, düğünün önemini daha da artırmaktadır.

Düğünler İnsanlar Arasındaki Bağı Kuvvetlendirir

Adete göre düğünlere hem erkek tarafının hem de kız tarafının tüm akrabaları çağrılmaktadır. Bu durum neticesinde kız tarafı ile erkek tarafı arasında güzel bir yakınlaşma meydana gelir. Böylece hem eğlenceli dakikalar geçirilir hem de oldukça samimi bir ilişki meydana gelir. İnsanların toplu halde eğlenmeleri, düğünlerin önemini artırmaktadır.

Bu nedenle kültürümüzde büyük bir yere sahip olan düğünler, evlilik için şart olarak görülmektedir. Kültürümüzde yüzyıllardır benimsenen bir adettir. Bu nedenle düğün yapmayan çift sayısı hiç yok denecek kadar azdır. Yapmayanlar ise maddi açıdan zorluk yaşamamak için bu adeti yerine getirememektedirler.

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Hoşunuza Gidecek Davetiye Modelleri

Hoşunuza Gidecek Davetiye ModelleriEvlilik, nişan ya da sünnet ve benzeri birçok özel gün için en önemli parça hiç şüphesiz birbirinden değişik davetiye modelleridir. İnsanları seçilen güzel bir davetiye yolu ile çağırırken, aynı zamanda bu özel gününüzü ölümsüz kılacak yegâne şey davetiyelerdir. Son yıllarda bu konuda büyük bir ilerleme görülmekte...

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Dikkat Etmeniz GerekenlerSezon geldi geçiyor, evlenen evlenene ve siz de yakın zamanda bunlardan bir tanesi olmaya hazırlanıyorsunuz belli ki. Türkiye’de yılda altı yüz binden fazla kişi evleniyor ve mutlu bir yaşama adım atıyorlar. Peki, bir kez yaptıkları düğün merasimine hazırlıklar nasıl yapılıyor, merak ediyor musunuz? Blogumuzun önceki konularında,...

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Yaz aylarının gelmesi ile beraber açılan düğün sezonu beraberinde birçok sıkıntı ve stres meydana getirmektedir. Ortaya çıkan stres ve endişe gibi duygular, düğün planlaması içerisinde birçok önemli ayrıntının atlanmasına neden olmakta. Belkide bir düğünün en önemli ayrıntısı olan davetiye birçok kişi tarafından...