fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğünü Herkese Duyurma Yolu: Davetiyeler

Bir evlilik yoluna girildiği zaman birçok noktada ele alınıp karar verilmesi gerekir. bu gereklilikten dolayı bazen çiftlerin sorun yaşaması veya kararsız kalması söz konusu hale gelir. Bu sorunları yaşamamak için bireysel olarak ihtiyaç olan durumları bir yazı ile kağıda geçirildikten sonra aşama aşama ilerleme olması bu sorunları yaşamayı engelleyici alternatif bir çözüm yoludur. 

Düğün aşamaları öncesine nişan veya kına gibi merasimler düzenlenir. Bu merasimler için kişileri tek tek aramak zaman kaybına sebep olacağından dolayı davetiye seçeneği ortaya çıkmaktadır.

Davetiye Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Davetiye içerikleri çok fazladır. Kullanıcı tarzlarına veya tercihlerine bağlı olan bir durum olduğu için fazla çeşitlendirme sağlanmak istenir. Bu hizmet hızlılığı sağlanmak istendiği göz önüne bulunduğunda ince ayrıntılar ele alınarak değerlendirme yapılmalıdır. Bu noktada çiftlerin temel sınırları vardır. Bunlardan biri bütçedir. Bu bütçe çiftler tarafından belirlenen bir durumdur. Pahalı veya ucuz davetiye olması kişilerin belirledikleri miktara bağlı olarak oluşur.

Davetiye İçeriği

Davetiye modelleri genel olarak küçük kağıtlarda işlenir. Bu davetiyelerin içerikleri bilgi verme amacıyla oluşur. İçeriğinde, etkinlik yapılacak olan kişinin ve ebeveynlerinin isimleri, etkinliğe dahil olan yerin adresi, konumu ve saati belirtilir. Buna ek olarak davetlilerin bir karmaşa yaşaması durumunda yardımcı olacak kişi ya da kişilerin irtibat numaralarını yazmak sorun yaşanmaması için eklenmesi gereken kısımlar arasındadır.

Davetiye Sözleri 

Davetiyelerde bilgilendirme kısımlarının yanında çiftlerin davetlilerin gelmesini bekledikleri bir davet yazısı bulunmaktadır. Bu davetiye sözleri genel olarak çiftin ve ebeveynlerin isimlerinin altında yer almaktadır. Bu davet sözleri sosyal ağlar üzerinden bulunabileceği gibi çiftin kendi kelime ve cümleleriyle de oluşturulabilir. Bu anlamda özgünlük oluşturmak amacıyla bireysel cümleler hazırlamak daha doğrudur.

Bunun yanında hazır içerikler de kullanılabilir. Fakat bu çiftlerin davetliler tarafından bir anı oluşturması sağlandığı için hazır içerikler kullanmak bu anı durumunu yanlış bir görünüm oluşmasına sebep olur. Bu yüzden çiftlerin alternatifler bularak birden fazla davetiye cümleleri oluşturarak eleme yoluyla doğru bir sonuca ulaşmak mümkün olur. 

Davetiye Modelleri

Davetiyeler yapılacak olan etkinlik durumuna göre çeşitlilik gösterir. Bu davetiye modelleri, düğün davetiyesi, nişan davetiyesi, kına davetiyesi veya sünnet davetiyesi olabilir. Bu etkinlik çeşitlerine bağlı olarak içerik de değişmektedir. Bilgilendirme aşaması duruma göre şekillenir ve istenen bilgilendirme işlemi oluşturulmuş olur.

Nişan Davetiyesi

Genel kapsamda değerlendirildiği zaman davetiye oluşturup dağıtmak hem masraf bakımından hem de zaman anlamında kolaylık sağlamaktadır. Genel davetiye içeriği oluşturmak zor değildir. Doğru bilgiler yer alması önem arz etmektedir. Çünkü nişan davetiyesi kısmında yanlış bir bilgi verilmesi durumunda gelecek olan davetlilerin sorun yaşamasına sebep olur ve bu durum istenmeyen bir olaydır. Bu anlamda nişan yapılacak olan yerin adresi, ismi ve konumu bir taslak olarak doğru bir şekilde işlenmelidir. 

Düğün Davetiyesi 

Düğün merasiminin gerçekleşeceği aşamada davetlileri çağırmak ve gerekli bilgilendirmeler yapılması amacıyla oluşturulan üründür. Düğün davetiyesi içeriğinde çiftin ve ebeveynlerinin isimleri, düğün yapılacak olan yerin ismi, adresi ve konumu, irtibat numarası bulunur. Bunlara ek olarak çiftlerin davetlileri görmek istediklerini belirttikleri bir yazı da bu içerikte bulunmaktadır.

Yukarıda belirtilen durumlar bir davetiye seçimi yapılırken gerekli bilgilendirmelerin yapılması, davet kısmının yer alması ve bunun dışında etkinlik alanıyla ilgili bilgilendirmeler yer almasıdır. Bunun kalitesini belirlemenin ana yolunun bütçe olduğu ortaya çıkmaktadır. Çiftlerin kendi tarzlarına ve sınırlarına bağlı olarak seçimler yapması sonucunda istenen davetiyelerin bulunması ve dağıtımı oluşması mümkün hale gelir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Gelin İle Beraber Kuaföre Kimler Gider?

Gelin İle Beraber Kuaföre Kimler Gider?Düğün, hem erkeklerin hem de kadınları hayatlarındaki en özel, en güzel ve en eğlenceli anılarından biridir. Düğün döneminde birçok hazırlık bulunmaktadır. Bu hazırlıklardan biri de gelinin kuaföre gitmesidir. Gelinin kuaföre gitmesi özellikle de son yıllarda popüler kazanan bir durumdur. Evlenen her gelin adayı, başı için...

Kına Gecesi Organizasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kına Gecesi Organizasyonunda Dikkat Edilmesi GerekenlerKına geceleri gelinler için büyük önem taşıyan günlerden bir tanesidir. Düğünden 1 ya da 2 gün önce yapılan ve kadınlar arasında düzenlenen kına eğlenceleri gelinlerin özel günlerindendir. Hayatta bir kere yaşanan bu özel gün en iyi şekilde organize edilmeli ve düzenlenmelidir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken belli başlı...

Gelin Saçı Modeli Nasıl Seçilir?

Gelin Saçı Modeli Nasıl Seçilir?Hayatınızın bu en önemli günlerinden birinde, “doğru” saç modelini seçmeniz önemlidir. Neyse ki saç modeli, muhtemelen sahip olduğumuz en esnek ve dönüşümü kolay özelliğimizdir. Düğün günü nasıl görüneceğinize karar vermenizde inanılmaz derecede belirleyici bir detay olabilir. Sizler için gelin saçınızı;...