fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Etkinlik Duyurusu : Davetiye

Davetiye birçok alanda kullanılabilen bir üründür. Düğünden nişana, partiden, kokteyle kadar birçok alanda kullanılan bu ürünün düğün ve nişan tasarımlarında dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda belirtilmiştir.

Düğün Davetiyesi Seçiminde Dikkat Edilecek Konular

Öncelikli olarak bir davetiye planlanırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Ayrıntılı bir şekilde incelemeden önce alt başlıklar halinde aşağıda belirtilmiştir.

Davet mektubu için ayrılan fiyat bütçesi belirlenmelidir.

Yazdırılacak kopya sayısı belirlenmelidir.

Davet mektubu düğünden bir ay önce sipariş edilmelidir.

Davet mektubu etkinlik tasarımı ile uygun olmalıdır.

Davet mektubunun tasarımı ortak tercihlere göre belirlenmelidir.

Çağrı metni belirlenmeli ve yazılmalı ve davetiye etkinlik tarihinden 2-3 hafta önce dağıtılmalıdır.

Bu noktalar genel kapsamda değerlendirildiği zaman davetiyenin verilmesi gereken süre önem kazanmaktadır. Çünkü davetiyenin geç verilmesi durumunda davetliler başka etkinliklere gitme planı yapmış olabilir veya tatil gibi gerekçelerle rezervasyon yaptırmış olabilirler. Bu yüzden bu süre ortalama olarak düşünülerek davetlilere ulaştırılmalıdır.

Düğün Davetiyeler

Düğün davetiyesi, evliliği herkese duyurmanın ve sevdikleri kişiler ile kutlamaya davet etmenin en iyi yoludur. Elektronik davetiyelerin kullanımı günümüzde yaygın olsa da, yüksek kaliteli kağıda basılmış şık davetiyeler hala düğünler için tercih edilen bir ürün kapsamındadır.
 
Düğün hazırlıklarının neredeyse yüz yüze olduğu bütün detayları kapsayan ürün düğün davetiyelerinin seçimidir. Davetiye tasarımı ve davet zarfları, gelin ve damadın tarzını yansıtmak ve insanların düğüne davet edilmesini sağlamak için önemlidir.
 
Düğün davetiyesi seçerken, önce hangi tarzda bir davetiye istendiğine karar verilmelidir. Davetiye yöntemi belirlendikten sonra, davetiyenin kağıt veya elektronik davetiye şeklinde gönderilip gönderilmeyeceği düşünülmelidir. Tüm bu düşünceler netleştiği zaman basım aşamasına geçiş sağlanabilir.
 
Nişan Davetiyeleri
 
Nişan davetiyesi, inceleme olarak düğün davetiyelerine benzemektedir. Genel kapsamda aynı içerikler oluşur ve ayrıntılar eklenir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta nişan davetiyesinin düğün davetiyesinden daha görsel özellikte olmamasıdır. Çünkü nişan aşaması düğününün bir ön aşamasıdır ve en etkili ortam düğün için yapılacak olan işlemlerde gerçekleşmelidir.
 
Davetiyede genel içerik olarak çiftin ve ailelerinin isimleri, nişan yapılacak olan yerin ismi, saati ve adresi yer alır. Buna ek olarak çiftin davetlilere bulundukları çağrının yer aldığı bir metin vardır. Bu noktada davetiye sözleri ister çiftin tercihleri arasında ister hazır olan davet yazıları arasından seçilebilir.
 
Davetiye Modelleri
 
Davetiyeler bir etkinliğin genel çağrısı olarak değerlendirilir ve bu çağrı karmaşık olduğu zaman insanların aklı karışabilir. Bu yüzden kullanılacak olan kelimeler sade ve anlaşılır olmalıdır. Bunun yanında davetiye modelleri seçerken uyum sağlamak da ince detaylardan biridir. Zevk konusu kişiden kişiye göre değişen bir durum olsa bile genel uyum diye bir tabir vardır. Bu tabirde davetiye modeli belirlerken dikkate alınmalıdır.
 
Davetiye modelleri kişinin belirlediği sınırlara göre farklılık gösterir ve buna göre bir şekillenme meydana gelir. Bu anlamda bütçe ana konulardan biridir. Kişilerin belirlediği bütçeler davetiye kağıdından, rengine kadar değişim sağlayabilir. Bu noktada pahalı davetiye çok kalitelidir, ucuz davetiye kalitesizdir fikrine sahip olmamak gerekir. Çünkü tercih edilecek olan tarza göre sade bir davetiye oluşturmak bu davetiyenin kalitesiz olduğu anlamına gelmez.

Yukarıda belirtildiği gibi davetiyeler etkinlik konularına göre şekil değiştirse de dikkat edilmesi gereken konular ve sınırlayıcı sebepler benzerlik gösterir. Bu anlamda bütçe, tarz ve etkinlikle davetiye arasında uyum ilk derece planlamalardan biri olmalıdır. Zamanlama açısından geç verilmemesi gereken bu ürüne anı oluşturmak maksadıyla farklı ürünlerle desteklenerek daha güçlü bir ürün oluşumu yapmak mümkün hale gelir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Davetiye Seçiminde İşinizi Kolaylaştıracak 5 Bilgi

Davetiye Seçiminde İşinizi Kolaylaştıracak 5 BilgiDüğün tarihi yaklaşmaya başladıkça çiftlerin elleri ayakları birbirine dolaşıyor. Böyle olunca da dikkatli bir şekilde yapılması gereken seçimler, çok daha zor bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor. Düğün davetiyesi seçimi de çiftlerin dikkat etmeleri gereken konulardan bir tanesi. Yapılacak olan seçimler esnasında gerekli...

Muhteşem Davetiye Modelleri İçin Altın Değerinde Fikirler

Muhteşem Davetiye Modelleri İçin Altın Değerinde FikirlerYapacağınız organizasyona göre davetiye seçimi misafirlerinizi etkilemeniz için muhteşem olmalıdır. Eğer aklınızda davetiye modelinize ilişkin bir fikir ya da karar varsa seçim süreci sizin için kolay olacaktır. Ama davetiye modelinize ilişkin hiç fikriniz yoksa bu süreçte seçim için zorlanabilirsiniz. Davetiye modelleri seçiminde...

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?Günümüzde artık çiftler yalnızca düğünleri için değil aynı zamanda nişanları için de davetiyeler hazırlatarak sevdiklerine ulaştırıyorlar. Böyle olunca da nişan olmadan hemen önce bir de nişan davetiyesi için araştırmalara başlıyorlar. Ancak bu araştırmaları esnasında ne yazık ki çoğu zaman oldukça zorlu bir süreçten...