fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Gelin İle Beraber Kuaföre Kimler Gider?

Düğün, hem erkeklerin hem de kadınları hayatlarındaki en özel, en güzel ve en eğlenceli anılarından biridir. Düğün döneminde birçok hazırlık bulunmaktadır. Bu hazırlıklardan biri de gelinin kuaföre gitmesidir. Gelinin kuaföre gitmesi özellikle de son yıllarda popüler kazanan bir durumdur. Evlenen her gelin adayı, başı için kuaföre gitme gereksinimi duymaktadır.

Peki, gelin ile beraber kuaföre kimler gider? Gelin ile beraber kuaföre kimin gideceği, bazı yörelere göre farklılık göstermektedir. Bazı yörelerde gelinin istediği kişiler onunla beraber kuaföre gelebilirler. Gelin adayı, bu özel anlarında yanında özel kişilerin olmasını tercih eder. Ve seçimlerini de buna göre yapar.

Gelin İle Beraber Kuaföre Gidenler

Gelin ile beraber kuaföre gidebilecek birçok kişi vardır. Gelin ile kuaföre gitmesi uygun olan kişiler şunlardır:

  • Sağdıç
  • Damat
  • Kız kardeş
  • Arkadaş
  • Yakın akraba

Bu kişiler, gelin ile beraber kuaföre gidebilirler. Bu kişiler arasında özellikle de sağdıç olanlar, gelin ile kuaföre giden en yaygın kişilerdir.

Gelin İle Beraber Kuaföre Kimler Gider?

Gelin İle Beraber Kuaföre Kimler Gider?

Gelin İle Beraber Kuaföre Sağdıç Gelir

Gelin adayı kuaföre gittiği zaman ona eşlik edecek kişilerin başında sağdıç gelir. Hemen her yörede gelinin sağdıcı olan kişi, onunla kuaföre gelmektedir. Gelinin yalnız kalmaması ve bazı durumlarda ona yardımcı olabilmesi açısından sağdıç, kuaföre giderken olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Bu nedenle ülkemizin birçok bölgesinde geline eşlik eden temel kişi, onun sağdıcı olan kişidir. Gelin sağdıcı olan kişinin gelin ile beraber kuaföre gitmesi gerekir. Çünkü örf ve adetlerimize göre sağdıç, gelini kesinlikle yalnız bırakamaz. Gelin ile beraber kuaföre kimler gider? Sorusuna verilebilecek ilk cevap bu yüzden sağdıçtır.

Geline Damat Eşlik Edebilir

Bazı damat adayları, hazırlıklarını önceden yapıp, müstakbel eşlerinin yanında kuaföre giderler. Damatların gelin ile beraber kuaföre gitmeleri pek alışılagelmiş bir durum olmasa da bazı damatlar, eşlerini yalnız bırakmazlar. Bu nedenle de onlarla birlikte kuaföre gelirler. Damatların kuaföre gelmesi normal olarak karşılanır.

Eğer gelin adayı damadın onunla birlikte kuaföre gelmesini isterse, damat kuaföre gelebilir. Genelde kuaförde yapılan hazırlıkların videoya çekilmesi için damatlar kuaföre gelmektedirler. Ancak damat, gelin ile beraber kuaföre gelse bile onlara eşlik eden sağdıçlar da kuaföre gelirler. Çünkü onları bu günlerinde yalnız bırakmamak hem gelin hem de damat sağdıcının görevleri arasındadır.

Gelinin Kız Kardeşi

Eğer gelinin kız kardeşi varsa gelin ile beraber kuaföre gider. Çünkü birçok yörede gelinin kız kardeşi, gelin adayını kuaförde yalnız bırakmaz. Özellikle de bekar olan kız kardeşler, gelin ile beraber kuaföre gitmekten geri durmazlar. Eğer gelinin sağdıcı yoksa kız kardeşin gelin ile beraber kuaföre gitmesi uygun olur.

Gelinin Arkadaşları

Gelin adayının yakın arkadaşları, gelin ile beraber kuaföre gelebilirler. Bu özel anında arkadaşlarından ayrılmak istemeyen gelin adayları, kuaföre gittiklerinde arkadaşlarını da götürürler. Gelinin arkadaşlarının kuaföre gitmesi, normal karşılanan bir durumdur.

Gelinin Akrabaları

Gelin ile beraber kuaföre gidebilecek diğer grup, gelinin akrabalarıdır. Genelde akrabalar, gelin ile beraber kuaföre pek gitmezler. Ancak gelin adayının yanında kimse yoksa akrabalardan biri onunla birlikte kuaföre gidebilir. Gelin ile kuaföre giden kişilerin hepsi de kız tarafındandır. Erkek tarafından kimse gelin ile beraber kuaföre gitmezler.

Çünkü ülkemizde genel olarak kabul edilen adet böyledir. Geline eşlik edecek kişini kim olursa olsun, kız tarafından olmalıdır. Bu nedenle gelin arkadaşları, akrabaları ve kardeşleri kuaföre giderler. Ancak bunlar dışında sağdıç olan kişinin kuaföre gitmesi en fazla tercih edilen durumdur.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Yazın Evlenmek İsteyenler İçin Kumsal Düğünü Fikirleri

Yazın Evlenmek İsteyenler İçin Kumsal Düğünü FikirleriKumsal düğünleri, en romantik ve en dinlendirici düğün fikri olduğu için tüm yıl boyunca popülerdir. Rahat ve plaja uygun bir gelinlik, altına da sandaletlerinizi giyin ve parmaklarınızın arasında kumu hissedin! Kumsal düğünleri, gün batımının keyfini çıkarmak için idealdir. Ne kadar harika ve romantik değil mi? Önümüzdeki...

Çocuğunuzun Sünneti İçin Yıllarca Saklanabilecek Davetiye Örnekleri

Çocuğunuzun Sünneti İçin Yıllarca Saklanabilecek Davetiye ÖrnekleriHer çocuğun erkekliğe adımı olarak görülen sünnet törenleri, geçmişten günümüze kutlama yapılması gereken eğlencelerin en önemlilerinden birisi olmuştur. Günümüzde aileler çocukları için sünnet düğünleri, asker eğlenceleri ve evlilik törenlerini yaparak onların yuva kuracağı zamana kadar her türlü ihtiyaçlarını...

Mezuniyet Davetiyesi

Mezuniyet DavetiyesiDavetiye, mezuniyet, nişan, düğün, toplantı, açılış gibi tören ve etkinliklere katılmak isteyen kişilere çağrı amaçlı yazılan çok kısa mektuplara davetiye denir. Mezun olduğunuzda duyduğunuz sevinci arkadaşlarınızla çevrenizle paylaşmak istersiniz. Bunun için de hem okul törenin de hem de çevrenizde tören yapılır. Mezuniyetinizi...