fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kişiliğinize Uygun Davetiye Seçimi

Kişinin zevkine ve yapısına göre birçok davetiye modeli seçmek mümkün. Çeşitleri oldukça fazla olan davetiyeler kullanılacak alana göre değişiklik gösterir. Bu sebepten dolayı uyumu seven kişilerin davetiye seçerken dikkatli olmasında fayda vardır.

Davetiye Modelleri Nelerdir?

Davetiye modelleri seçerken kişinin kişiliği ön planda olur ve ona uyumlu şekilde davetiyeler seçilir. Davetiye hazırlatan kişi isterse kendi tasarladığı davetiyeyi de misafirlerine sunabilir.

Davetiye modelleri şu şekilde sıralanır;

 • Zarflı davetiye modelleri
 • Kişiliğe uygun davetiye modelleri
 • Kalpli davetiye modelleri
 • Çiçekli davetiye modelleri
 • Mühürlü davetiye modelleri
 • Şeffaf davetiye modelleri
 • Modern davetiye modelleri
 • Çelenk baskılı davetiye modelleri
 • Fotoğraflı davetiye modelleri gibi daha birçok davetiye modeli mevcuttur.

Zarflı Davetiye Modelleri

Zarf denilince kapalı bir beyaz renk kağıt akıllara gelir fakat oldukça şık ve eğlenceli zarflı davetiyeler mevcuttur. Zarfın farklı renkleriyle beraber üzeri için hazırlanan çiçek ya da dekoratif aksesuar kombine edildiğinde oldukça şık davetiyeler ortaya çıkar. Zarfın boyutuna göre ince, yan olacak şekilde uzun ya da şekilli ayarlanabilen davetiyelerde vardır.

Kişiliğe Uygun Davetiye Modelleri

Kişiliğe uygun sayılamayacak kadar çok davetiye modeli vardır. Kişiliği birebir yansıtması açısından kişinin kendi tasarladığı davetiye modellerini misafire sunması da mümkündür. Eğlenceli bir karaktere sahip kişiler için özellikle hareketli davetiyeler tercih edilir ya da sakinliği seven sade kişiler için tasarlanan klasik davetiye modelleri mevcuttur.

Kalpli Davetiye Modelleri

Kalpli davetiye modelleri daha çok düğün, nişan ya da söz gibi evlilik yolunda adım atan kişilerin hazırlattığı modellerdir. Daha çok kırmızı ağırlıklı renklere sahip olan davetiyeler komple kalp figürlüde tasarlanır. İki yönlü açılıp kapanabilen üzerine kalp detayından hariç dantel gibi işlemelerde konulur.

Çiçekli Davetiye Modelleri

Çiçekli davetiye modelleri daha çok bahar konseptli organizasyonlarda tercih edilir. Çiçek motifleri kişinin zevkine göre ayarlanır. İster büyük ister küçük olsun her türlü çiçek motifleri zarfa eklenir. Zarfının ayrı renk davetiyenin kendisinin ayrı renk olduğu modeller de mevcuttur. Oldukça şık bir hava katan iki renklilik kişinin zevkine göre ayarlanır. İp ya da kurdele gibi malzemelerde davetiyeye hareketlilik kazandırılır.

Mühürlü Davetiye Modelleri

Mühürlü davetiye modelleri genellikle ücretleri diğer davetiyelere göre fazladır. Bunun sebebi mühür maliyetinin yüksek olmasından kaynaklanır. Şeffaf bir davetiye üzerine parıltılı şekilde yazılan davetiye yazıları zarfın üzerine mühür akıtılmasıyla son bulur. Oldukça şık sıran bu tarz davetiyeler bir kerelik kullanılır.

Mührün yapıştırılan yerden ayırılmasıyla tekrar yapışması mümkün değildir. Mühür olayı olduğu zaman istenilirse kişi davetiyenin üzerine kurutulmuş çiçek ekleyebilir. Davetiye haricinde zarflarda şeffaf tasalanabilir bu sayede oldukça şık bir sunum ortaya çıkar.

Davetiye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Davetiye önem verdiğimiz misafirlere dağıtılacağı için oldukça önemlidir.

Davetiye seçerken şunlara dikkat edilmelidir;

 • Davetiye görseli davet edilen mekana uyumlu tercih edilmelidir.
 • Görsel açıdan fazla işçilikli davetiye modellerinde figürlerin iyi yapışmış olması önemlidir.
 • Davetiye tasarımı kişinin özelliğini yansıtmalıdır ve içine sinen bir yapıda olmalıdır.
 • Davetiye için kullanılacak kağıt oldukça önemlidir bunun sebebi kullanılan kağıt malzemesinin kaliteli olmasıdır.
 • Davetiye üzerine yazılacak metinler davet edilecek ortama uygun olmalıdır.
 • Davetiye seçerken fiyat listesi de göz önünde tutulmalıdır.

Davetiyeler oldukça detay ve özen isteyen bir iştir. Kişinin kişilik özelliğini yansıtan davetiyeler yaptıracak kişi ile iyi bir iletişim halinde organize edilmesi gerekir. Aksi halde hem sonuç olumsuz olur hem de bir o kadar emek boşa gitmiş olur.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Tüm Dünyadan Düğün Gelenekleri

Tüm Dünyadan Düğün GelenekleriEvlenmek için yapılan, genel olarak geleneksel yönleri de bulunan müziği, eğlencesi de olan evlenme törenine düğün adını vermekteyiz. TÜRKİYE’DE İLGİNÇ DÜĞÜN GELENEKLERİ Artık eskisi kadar geleneklere itibar edilmese de Anadolu’da hala ilginç düğün geleneklerini sürdüren yerler bulunmaktadır. Yazımızda ilginç...

En Popüler Düğün Davetiyesi Modelleri Hangileridir?

En Popüler Düğün Davetiyesi Modelleri Hangileridir?Davetiye seçiminde en büyük etken genellikle gelinler olmaktadır. Düğün ile ilgili diğer hazırlıklar ile ilgilenen gelinler davetiye seçiminde de belirleyici rol oynamaktadır. Bu noktada gelinlerin birçoğu seçim esnasında en çok satan popüler ürünleri dikkate almakta ve o doğrultuda seçim yapmaktadır. Bunun sebebi düğün davetiye...

Kına Yakılırken Gelinin Eline Altın Konur mu ?

Kına Yakılırken Gelinin Eline Altın Konur mu ?Kına gecesi, düğün öncesinde yerine getirilen bir adettir. Her kızın hayali, yıllardır süregelen bu geleneği yerine getirmektir. Kına gecesi, Türk kültüründe ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü bizim kültürümüzde gelin olana kına yakmak, çok özel anlamlar içerir. Bu nedenle düğün öncesi gelin kıza kına yakılır. Kına...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94