fbpx WHATSAPP'DAN BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Merasim Duyurusu: Davetiye

Düğün davetiyesi, bir çift tarafından evlendikten sonra davetlilere gönderilen ilk mesajdır. Bu nedenle, mesajı alan kişiye düğün kavramını önerebilen görsel bir malzemedir. Düğün davetiyeleri sadece ev sahibi olarak zevklerini yansıtmakla kalmaz, aynı zamanda konukların düğün stillerini algılamalarını sağlar. Düğün davetiyesi modeli, kağıdı, rengi, yazı tipi,  çiftin tercihlerini yansıtacak şekilde oluşmalıdır. Davetiyelere ek olarak  çiftler anı, mıknatıs, masa kartı, düğün şekeri ve düğün tasarımlarına uygun hediyelik eşyalar gibi ürünleri tercih etmektedir.

Bu noktada davetiye ile ilgili yukarıda belirtilen konuların daha ayrıntılı ve sınırlandırıcı olacak koşulları aşağıda belirtilmiştir.

Davetiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Bir davetiye seçimi yapmadan önce sınırlayıcı olan bazı durumlar vardır. Bunların başında bütçe gelir. Bütçe kişiye bağlı olarak değişen bir durum olduğu için kendine uygun olan bütçeyle bir davetiye bulma işlemi gerçekleştirmesi gerekir. Bu anlamda kişiler davetiye modelleri içinde pahalı bir davetiye seçebilecekleri gibi ucuz davetiye de seçebilirler. Bu tamamen bütçe ve isteğe bağlıdır.

Davetiye Seçimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Yapılacak olan etkinlik tarihi belirlendikten sonra, çift düğünden yaklaşık 3 ay önce davetlerini onaylayabilir. Düğün, nişan ya da sünnet gibi etkinliklerde davet mektubunu bir ay önceden dağıtmak, misafirlerin daha rahat bir şekilde ayarlanmasını sağlayabilir. Bu şekilde konukların o tarihte belirli bir plan yapmasını durdurmayı sağlar ve istenen davetlinin belirlenen etkinliğe gelmesi için olanak sağlanmış olur.

Düğün Davetiyesi 

Düğün davetiyesi yeni çiftin tarzı ile tutarlı olmalı ve gerçekleşecek olan olayın önemini yansıtmalıdır. Benzer şekilde, düğün tasarımı belirlendikten sonra, davet, düğün tasarımı yansıtan küçük bir hatırlatıcı davetiyeye dahil edilebilecek şekilde belirlenmelidir. Düğün tasarımında kullanılacak renk, desen ve aksesuarlar davetiye açısından önemli bir konudur. Burada bir bütün oluşturmak önemlidir.

Örnek olarak açık hava uygulaması olacak bir düğünde, kelebeklerin olacağı şekilde tasarlanan bir davetiye, görsel olarak uyum sağlar ve düğün ortamında bu etkiyi görmek görsel olarak doğru bir durum olur. Bu görünümü sağlamak için kelebekler olan bir çiçek ve peçeteli bir masa kartı kullanarak davetiye ve düğün tasarımı arasında birleşim oluşturmak mümkündür.

Siyah ve beyaz düğün tasarımları için, siyah ve beyaz davetiye kartları, yazılar arasında soluk pembe kurdeleler eklenerek oluşturulursa bu bütünlüğün sağlanması için düğün alanında soluk pembe örtüler tercih edilerek bütünleşmiş görüntü sağlanabilir.

Nişan Davetiyesi 

Nişan davetiyesi ile düğün davetiyesi benzerlik göstermektedir. Bunun yanında farklılık oluşturan nokta içeriktir. Nişan yapılacak olan yerin isminin, adresinin bulunduğu ve etkinliğin yapılacağı saatin yazdığı kısımdır. Bunlara ek olarak kişilerin ismi ve davetlilere özel yazının bulunduğu bir kısımdır. 
Nişanda gerçekleşen tasarım aşaması davetiyede de yansıtılabilir. Renklerin uyumu birleşim aracılığı ile bir bütün olarak işlenmiş olur.

Davetiye Sözleri 

Çiftlerin hissettikleri durumları, davetlileri doğru bir cümle içinde etkinlik zamanında görmek istediklerini kullandıkları davetiye sözleri olarak adlandırılır.. Burada önemli olan nokta doğru ve kısa bir şekilde ifade etmek dikkate alınmalıdır. Bununla beraber yapılacak olan etkinlik de yazılacak olan cümlelerde belirli bir kısas olarak değerlendirilmelidir. Davetiye için kullanılacak olan cümleler hazır olarak sosyal ağlardan bulunabileceği gibi kişiler tarafından da oluşturulabilir. 

Yukarıda olan bilgiler bir davetiye düzenlenirken dikkat edilmesi gereken konulardır. .Belirleyici olarak incelenmesi gereken konular ele alınmalı ve sonrasında eleme yapılarak istenilen davetiye basım aşamasına geçilebilir. Kişinin tercihlerine bağlı olarak oluşan bu ürünlerin yanında ek hatıra yolları oluşturacak ürünler vermek de davetiye tasarımını destekleyebilir. Burada önemli olan bütçeyi belirleyip ilerlemektir.
 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Sonrası Balayı İçin Öneriler

Düğün Sonrası Balayı İçin ÖnerilerDüğün sezonu açıldı! Hazır düğün sezonu açılmışken, balayı planlamalarını yapmaya başlayan pek çok müstakbel çiftin de aklında, balayında nerelere gitsek, neler yapsak gibi durumlar mevcut. Bu yazımızda bu çiftlere yardımcı olmayı planlıyoruz ve düğün sonrası balayı önerileri yazı dizimiz tam olarak bu durumlarla...

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?Nişan, nikah, düğün ve sünnet törenleri herkesin hayatında önemli bir yer tutar. Düzenlenecek bu özel günlerin sevdiklerle paylaşılmasını sağlayan aracılar davetiyelerdir. Davetiye seçimleri yılın en moda trendleri arasından belirlenirken bütçe konusu da dikkate alınır. Bizzat elden teslim edilen davetiyeler, sevdiklerini özel...

Hem Ucuz Hem Şık Davetiye Mümkün Mü?

Hem Ucuz Hem Şık Davetiye Mümkün Mü?Davetiye sezonunun özellikle yaz aylarında olduğunu düşünüyorsak tabi ki yanlış düşünüyoruz. Artık hemen her davetimizde davetiye bastırmak neredeyse elzem hale geldi. Uzaklık olsun davetin şıklığı olsun olmazsa olmazı olan davetiye seçiminde elbetteki davetin masrafları da düşünüldüğünde daha uygun fiyatlara mal edilebilmesi...