fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Mutluluğunuzu Sevdikleriniz İle Paylaşma Vakti Geldi

Beraberliğinizin devamı için söz verirken bunu misafirlerinize duyurmak için nelere dikkat etmelisiniz? Bu güzel haberi sevdiklerinize ulaştırmak için sizinde ilk aklınıza geçmişten günümüze kadar kullanılan davetiye yöntemi gelecektir. Elbette evinize gelen bir kağıt sevdiğiniz iki kişinin kutluluğunu sizinlede paylaşmak istemesi kadar güzel bir an yoktur. Misafirlere dağıtılacak bu davetiyelerde bazı konulara dikkat edilmesinde yarar vardır.

Davetiye Dağıtılacak Kişi Sayısı

Öncelikle sizin için hayatınızdaki en anlamlı günde etrafında sevdiklerinizi görmek size mutluluk verir. Davetiyelerin ilk gideceği adresler bireylerin arkadaşları ve çok yakınları olacaktır. Fakat işin içine ailelerde girdiğinde, siz tanımasanızda onların çağırmak istedikleri kişiler olacaktır. Bu durumda müstakbel eşiniz ile 3-4 ay öncesinde oturup önce en yakınınızdakileri ardından ailenizin mutlaka çağırmak istediği kişilerin listesini çıkarmalısınız. Ayrıca yazmayı unuttuğunuz kişilerin de olacağını hesaba katarak davetiye sayısını biraz fazla almanız yararınıza olacaktır. Aksi takdirde çok az bir miktar davetiye için tekrar aynı işlemlerden geçmek zorunda kalabilirsiniz.

Nişan Davetiyesi

Nişanlar genellikle düğünlere oranla daha az kişi ile yapılan etkinliklerdir. Bu da sizin düğün için çağaracağınızdan çok daha az kişi çağırmanızın yeterli olacağı anlamına gelir. Bu etkinlik için sizin etrafınızda olacak kişilerin en yakınlarınız ve sevdikleriniz olması en doğal hakkınızdır. Nişan davetiyelerinizi seçmeye gitmeden önce eminim nişanınız için genel bir konsept belirlemişsinizdir. İşte davetiye modelleri arasından seçmeniz için size bu belirli olan konsept direkt ışık tutacaktır. Ayrıca davetiyelerin önce fiyatını öğrenmeniz, bütçenizin üzerinde olan bir davetiyeyi beğenme olasılığınızı çok aza indirecektir.

Düğün Davetiyesi

Muhtemelen düğün organizasyonunuz diğer etkinliklerden daha büyük olacaktır. Bu da sizin vermek istediğiniz davetiyelerin daha çok kişi tarafından okunacağı anlamına gelir. Bundan ötürü düğün davetiyelerinizin sayısı fazla olacağından bütçe konusunda endişelenebilirsiniz. Bu durumda özel tasarım yerine biraz daha hazır tasarımlara yönelebilirsiniz.

Davetiye Fiyatları

Her konuda olduğu gibi davetiyelerde de her bütçeye uygun tarzda davetiyeler vardır. Dolayısıyla ucuz davetiye seçenekleri ve bunlardan daha pahalı davetiye seçenekleri de piyasada bolca bulunmaktadır. Buradaki önemli nokta sizin bütçenize uygun ve tarzınıza yakın bir davetiye bulabilmektir. Üzerinde özel sözler yazan, aşırı detaylar bulunan davetiyeler özel tasarım davetiyelerdir ve bazı kişiler için oldukça pahalı gelebilir. Fakat daha sade ve birkaç güzel sözden sonra açıkça adres ve iletişim bilgilerini vermekle yetinen davetiyeler arasında sizi üzmeyecek fiyat aralığında olan birçok örnek bulabilirsiniz.

Davetiye Modelleri

Her çift kendi için en anlamlı davetiye modelini seçip misafirlerini böyle ağırlamak ister. Bu anlamlı davetiye seçiminde hangi temaları daha çok istediğinizi internetten birkaç davetiye modeli ve bazı davetiye sözleri bakarak evden davetiyenizi yaptırmaya gitmenizde fayda vardır. Böylece size yardımcı olacak kişiye her modeli göstermesini söyleyerek kafanızı daha çok karıştırmak yerine, istediğiniz modelleri anlatıp sadece bu tarzda modelleri göstermesini isteyebilirsiniz. ” Tam olarak karar veremiyorum, ordakiler arasından seçmek istiyorum. ” diyorsanız daha sade modellere bakmanız daha iyi olacaktır. Böylece bu sade modellerden ilham alarak bazı eklemeler veya çıkarmalar yapıp kendi modelinizi tasarlayabilirsiniz.

Şekil yönünden daha kalabalık davetiye modelleri içerisinde sevdiğiniz bir desen modelin olsa dahi, davetiyenin bütününü beğenmediğiniz ve gözünüze kalabalık geldiği için sevdiğiniz deseni gözden kaçırma olasılığınız daha yüksektir. Bunlar dışında davetiyenin anlamının çok önemli olduğu konusunda kesin düşünmüyor ve sadece iletişim bilgilerinin olduğu kağıt olarak düşünüyor da olabilirsiniz. Bunun için ise çoğu kişinin tercih ettiği oldukça düz bir davetiyeyi fazla zaman harcamadan bulacaksınızdır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

İtalya’da Balayı İçin En Romantik Öneriler

İtalya’da Balayı İçin En Romantik ÖnerilerDünya evine girdikten sonra, eşinizle birlikte tüm düğün stresini üzerinizden atmak için rota olarak İtalya’ya mı karar verdiniz? Romantik şehirleri de içinde barındıran İtalya, balayı için de iyi bir seçenek! Avrupa’da balayı denildiğinde, İtalya ve Fransa her zaman ilk akla gelen yerlerdir. İtalya’nın bu konuda...

Düğün Makyajı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Makyajı İçin Dikkat Edilmesi GerekenlerTüm gece boyunca odak noktası olacağınız düğün günü, belki de hayatınızın en güzel haline bakmak isteyeceğiniz bir gün ve daha da önemlisi, güzel bir düğün makyajı, olduğunuzdan daha güzel hissettirir. Makyajın büyüsü, çok etkileyicidir! Düğün gününüzde makyajınızı ister kendiniz yapıyor olun, isterseniz de bir...

Ay Bazında Düğün Hazırlıkları Listesi

Ay Bazında Düğün Hazırlıkları ListesiDüğün hazırlıkları, bildiğiniz gibi aslında kısa sanılıp oldukça uzun süren ve aksiliklerin bolca çıktığı hazırlıklar olabiliyorlar. Bakıldığında, bu düğün hazırlıklarını çok önceden planlamak ve harekete organize bir biçimde geçmek, şüphe yok ki en doğru adımlardan bir tanesi olabilir. Blogumuzun bu yazısında...