fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Mutluluğunuzu Sevdikleriniz İle Paylaşma Vakti Geldi

Beraberliğinizin devamı için söz verirken bunu misafirlerinize duyurmak için nelere dikkat etmelisiniz? Bu güzel haberi sevdiklerinize ulaştırmak için sizinde ilk aklınıza geçmişten günümüze kadar kullanılan davetiye yöntemi gelecektir. Elbette evinize gelen bir kağıt sevdiğiniz iki kişinin kutluluğunu sizinlede paylaşmak istemesi kadar güzel bir an yoktur. Misafirlere dağıtılacak bu davetiyelerde bazı konulara dikkat edilmesinde yarar vardır.

Davetiye Dağıtılacak Kişi Sayısı

Öncelikle sizin için hayatınızdaki en anlamlı günde etrafında sevdiklerinizi görmek size mutluluk verir. Davetiyelerin ilk gideceği adresler bireylerin arkadaşları ve çok yakınları olacaktır. Fakat işin içine ailelerde girdiğinde, siz tanımasanızda onların çağırmak istedikleri kişiler olacaktır. Bu durumda müstakbel eşiniz ile 3-4 ay öncesinde oturup önce en yakınınızdakileri ardından ailenizin mutlaka çağırmak istediği kişilerin listesini çıkarmalısınız. Ayrıca yazmayı unuttuğunuz kişilerin de olacağını hesaba katarak davetiye sayısını biraz fazla almanız yararınıza olacaktır. Aksi takdirde çok az bir miktar davetiye için tekrar aynı işlemlerden geçmek zorunda kalabilirsiniz.

Nişan Davetiyesi

Nişanlar genellikle düğünlere oranla daha az kişi ile yapılan etkinliklerdir. Bu da sizin düğün için çağaracağınızdan çok daha az kişi çağırmanızın yeterli olacağı anlamına gelir. Bu etkinlik için sizin etrafınızda olacak kişilerin en yakınlarınız ve sevdikleriniz olması en doğal hakkınızdır. Nişan davetiyelerinizi seçmeye gitmeden önce eminim nişanınız için genel bir konsept belirlemişsinizdir. İşte davetiye modelleri arasından seçmeniz için size bu belirli olan konsept direkt ışık tutacaktır. Ayrıca davetiyelerin önce fiyatını öğrenmeniz, bütçenizin üzerinde olan bir davetiyeyi beğenme olasılığınızı çok aza indirecektir.

Düğün Davetiyesi

Muhtemelen düğün organizasyonunuz diğer etkinliklerden daha büyük olacaktır. Bu da sizin vermek istediğiniz davetiyelerin daha çok kişi tarafından okunacağı anlamına gelir. Bundan ötürü düğün davetiyelerinizin sayısı fazla olacağından bütçe konusunda endişelenebilirsiniz. Bu durumda özel tasarım yerine biraz daha hazır tasarımlara yönelebilirsiniz.

Davetiye Fiyatları

Her konuda olduğu gibi davetiyelerde de her bütçeye uygun tarzda davetiyeler vardır. Dolayısıyla ucuz davetiye seçenekleri ve bunlardan daha pahalı davetiye seçenekleri de piyasada bolca bulunmaktadır. Buradaki önemli nokta sizin bütçenize uygun ve tarzınıza yakın bir davetiye bulabilmektir. Üzerinde özel sözler yazan, aşırı detaylar bulunan davetiyeler özel tasarım davetiyelerdir ve bazı kişiler için oldukça pahalı gelebilir. Fakat daha sade ve birkaç güzel sözden sonra açıkça adres ve iletişim bilgilerini vermekle yetinen davetiyeler arasında sizi üzmeyecek fiyat aralığında olan birçok örnek bulabilirsiniz.

Davetiye Modelleri

Her çift kendi için en anlamlı davetiye modelini seçip misafirlerini böyle ağırlamak ister. Bu anlamlı davetiye seçiminde hangi temaları daha çok istediğinizi internetten birkaç davetiye modeli ve bazı davetiye sözleri bakarak evden davetiyenizi yaptırmaya gitmenizde fayda vardır. Böylece size yardımcı olacak kişiye her modeli göstermesini söyleyerek kafanızı daha çok karıştırmak yerine, istediğiniz modelleri anlatıp sadece bu tarzda modelleri göstermesini isteyebilirsiniz. ” Tam olarak karar veremiyorum, ordakiler arasından seçmek istiyorum. ” diyorsanız daha sade modellere bakmanız daha iyi olacaktır. Böylece bu sade modellerden ilham alarak bazı eklemeler veya çıkarmalar yapıp kendi modelinizi tasarlayabilirsiniz.

Şekil yönünden daha kalabalık davetiye modelleri içerisinde sevdiğiniz bir desen modelin olsa dahi, davetiyenin bütününü beğenmediğiniz ve gözünüze kalabalık geldiği için sevdiğiniz deseni gözden kaçırma olasılığınız daha yüksektir. Bunlar dışında davetiyenin anlamının çok önemli olduğu konusunda kesin düşünmüyor ve sadece iletişim bilgilerinin olduğu kağıt olarak düşünüyor da olabilirsiniz. Bunun için ise çoğu kişinin tercih ettiği oldukça düz bir davetiyeyi fazla zaman harcamadan bulacaksınızdır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Davetiye Modellerinde Aranan Nitelikler

Davetiye Modellerinde Aranan NiteliklerDüğün, nişan, nikah gibi merasimler; karşılıklı olarak iki kişinin çift olma aşamalarını barındırdığından oldukça özel anlardır. Her yeni evlenecek çiftler de gerçekleşecek bu aşamaların en özel ve en kusursuz olması için bir beklenti içerisine girer. Evlilik işleminin yazılı belgeler ile gerçekleşip, düğün gibi...

Davetiyede Dikkat Edilecek Temel Konular Nelerdir?

Davetiyede Dikkat Edilecek Temel Konular Nelerdir?Bir düğünde en önemli detaylardan biri insanların misafirlerini nasıl davet ettikleridir. Bu insanların yaşamlarında yaşadıkları en önemli andır. Bazıları zarif ve gösterişli davetiyeleri severken, diğerleri daha basit bir görünüm ister. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktaların görülmesi ve sınırların belirlenebilmesi...

Düğün Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Düğün Öncesi Bilinmesi GerekenlerEvlilik kararının alınmasından sonra; gelin ve damat adayları için tatlı telaşların ve yoğun bir koşuşturmanın yaşanacağı zamanlar da başlamış olacak elbette. Böylesine özel ve anlamlı bir günde birçok farklı konuda, ayrıntılı ve dikkatli bir şekilde plan yapmak gerekiyor. Çünkü o gün; en ufak hatanın bile olmamasının...