fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Mutluluk Serüveni

mutluluk

Mutluluk serüveni

Kişiler hayatları boyunca birçok sorundan dolayı kendilerini hiçbir zaman mutlu edecek durumları yaşamaz. Bu durumda kişiler hayatta istediği şeylerin ya da dileklerin gerçekleştirdiği durumlarda mutlu olurlar. Bu yönden kişiler ya bir yeni işe girişte ya da hayatında bir defa olacak sevdiği kişi ile evlilik düşüncesi oluştuğu zaman mutlu olur. Bu yönden kişi çok heyecanlanarak hayatında yaşamadığı mutluluğu düğün gününe kadar olan serüvende sürekli olarak yaşar.

Böylelikle kişiler ilk önce düğün aşamasında geçemeden birçok serüvenlerin üstesinden gelmek gerekir. Bu durumda kişiler yani evlenen çift ilk önce kendilerini çok iyi tanıyıp ondan sonra ailelerini tanıştırarak bu mutlu güne adım atmayı ister. Böylelikle çift ilk önce düğün davetiyesi gibi ufak sorunları halletmek için hazırlıklara başlar. Bu sorun aşıldıktan sonra kendilerini düğünden önce misafirlerine takdim etmek için davetiye sözleri ile gününü taçlandırabilir.

Söz Kesme

Çiftler düğün aşamasına gelmeden önce birçok aşamadan geçmesi gerekir. Bu aşamalarından biri de söz kesme olarak bilinir. Burada aileler arası yapılan bir özel tören olduğundan çiftin yakını olan büyükler katılarak ailelerin birbirleri ile kaynaşması ve kendi aralarında nişandan önce ufak bir yüzükle taçlandırılır. Böylece erkek tarafı kızı geleneklerine göre isteyerek uygun görüldüğü takdirde nişan gününe tarih alınır.

Nişan Günü

Çift nişanı yapmadan önce aileler arası kararlaştırıp sonra ise misafirlere haber vermek için nişan davetiyesi ile haber verilir. Bu durumda çift bu mutlu gününde herkesi yanında hissetmek ister. Bu mutlu bir hayata adım atmak için misafirlere davetiye ile gelmelerini ve bu mutlu güne ortak olmalarını isterler. Bu durumda misafirler nişana eşlik ederek nişanın daha renkli geçmesine yardımcı olur. Nişan günü gelin nişana uygun elbise ile misafirlerin karşısına çıkarak şık ve zarif bir görüntü sergilemesi gerekir.

Uygun davetiye

Kişiler hayatlarında bir defa mutlu günlerini yaşamak için elinden gelen bütün olanakları mutlu günde harcamak ister. Fakat çiftin durumları olmadığı zaman ilk önce davetiye işlemlerinde ucuz davetiye ile uygun fiyatlı bir düğüne adım atarlar. Bu durumda kişiler misafirlere sadece haber vermek olarak düşünerek kendilerine en uygun olanı seçer ve içerisine en güzel sözler ile kendilerini temsil eden lütuflar yazarak misafirlerin bu mutlu günde daha bir renkli olmasını isterler.

Davetiye Modelleri

Kişiler mutlu güne adım atamadan önce ilk olarak bir matbaa esnafına giderek kendilerine uygun davetiye modelleri ile en beğendiğini seçerek fiyat konusunda anlaşarak kendilerine uygun fiyat ile istediği kadar davetiye basım yapılır. Burada önemli olan misafirlerin eksiksiz bir şekilde mutlu güne katılarak daha rahat bir gece yaşamalarını ister. Böylelikle kişiler her zaman daha güzel olmak için ellerinden geleni yapar.

Kına Gecesi

Gelin tarafı son gece olarak kına gecesi düzenleyerek gelenin eline kına yakarak bütün misafirlerin önünde söz vererek yeni bir hayata başlangıç yapar. Kına gecesini daha çok gelin tarafı olarak bilindiği için gelinin baba evinde son gecesi olarak bilinir. Bu durumda biraz hüzünlü bir gece olarak geçer. Bu gecede hüznün yanında yine de mutluluk duygusu yaşayarak daha iyi günler yaşamasını dilerler.

Düğün Gecesi

Çiftin en sonunda beklediği gün geldi. Bütün uğraşlara rağmen kişiler bu günün gelmesi için heyecan yaşar. Bu durumda kişiler yeni bir yuva kuracakları için düğünlerinin mutlu ve sağlıklı geçmelerini ister. Herkesin önünde yemin ederek sağlıkta ve hastalıkta birbirlerini bırakmayacaklarını söyleyerek söz verirler. Bu durumda düğün sonunda kişiler mutlu bir şekilde yeni bir hayata başlangıç yapar.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Davetiye Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Davetiye Modellerinin Özellikleri Nelerdir?Davetiye Nedir, Özellikleri Nelerdir? Düğün, toplantı, nişan, sünnet, açılış ve seminer gibi etkinlere katılması istenen kişilere bu etkinliklerin günü, yeri, saat, gibi bilgilerin yer aldığı görselli, şekilli veya fotoğraflı kısa mektuplara davetiye denilmektedir. Özel olarak tasarlanan davetiye kâğıtlarına basılarak seçilen...

Gelin İle Beraber Kuaföre Kimler Gider?

Gelin İle Beraber Kuaföre Kimler Gider?Düğünlerin yaygın hale gelmesi ve insanların; dış görünüş olarak birbiriyle yarışır halde olması; düğün hazırlıklarının daha özen gösterilerek gerçekleştirilmesine, özellikle gelin ve yakınlarının daha çok bakım yapmalarına neden olmuştur. Düğün zamanı ve özellikle düğünün olduğu gün yapılacak bakım ve...

Eşsiz Tasarımlarıyla Davetiye Modelleri

Eşsiz Tasarımlarıyla Davetiye ModelleriEvlilik, birbirini seven çiftler için kavuşma olarak nitelendirilen ve uzun hazırlıkların ardından karşılıklı atılan imzalar ile sağlanan bir olaydır. Bu hazırlıklar içerisinde; düğün, nişan, nikah törenleri bulunmaktadır. Ancak çiftler karşılıklı olarak imzalarını atana kadar birçok aşama engel niteliğinde ortaya...