fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Mutluluk Serüveni

mutluluk

Mutluluk serüveni

Kişiler hayatları boyunca birçok sorundan dolayı kendilerini hiçbir zaman mutlu edecek durumları yaşamaz. Bu durumda kişiler hayatta istediği şeylerin ya da dileklerin gerçekleştirdiği durumlarda mutlu olurlar. Bu yönden kişiler ya bir yeni işe girişte ya da hayatında bir defa olacak sevdiği kişi ile evlilik düşüncesi oluştuğu zaman mutlu olur. Bu yönden kişi çok heyecanlanarak hayatında yaşamadığı mutluluğu düğün gününe kadar olan serüvende sürekli olarak yaşar.

Böylelikle kişiler ilk önce düğün aşamasında geçemeden birçok serüvenlerin üstesinden gelmek gerekir. Bu durumda kişiler yani evlenen çift ilk önce kendilerini çok iyi tanıyıp ondan sonra ailelerini tanıştırarak bu mutlu güne adım atmayı ister. Böylelikle çift ilk önce düğün davetiyesi gibi ufak sorunları halletmek için hazırlıklara başlar. Bu sorun aşıldıktan sonra kendilerini düğünden önce misafirlerine takdim etmek için davetiye sözleri ile gününü taçlandırabilir.

Söz Kesme

Çiftler düğün aşamasına gelmeden önce birçok aşamadan geçmesi gerekir. Bu aşamalarından biri de söz kesme olarak bilinir. Burada aileler arası yapılan bir özel tören olduğundan çiftin yakını olan büyükler katılarak ailelerin birbirleri ile kaynaşması ve kendi aralarında nişandan önce ufak bir yüzükle taçlandırılır. Böylece erkek tarafı kızı geleneklerine göre isteyerek uygun görüldüğü takdirde nişan gününe tarih alınır.

Nişan Günü

Çift nişanı yapmadan önce aileler arası kararlaştırıp sonra ise misafirlere haber vermek için nişan davetiyesi ile haber verilir. Bu durumda çift bu mutlu gününde herkesi yanında hissetmek ister. Bu mutlu bir hayata adım atmak için misafirlere davetiye ile gelmelerini ve bu mutlu güne ortak olmalarını isterler. Bu durumda misafirler nişana eşlik ederek nişanın daha renkli geçmesine yardımcı olur. Nişan günü gelin nişana uygun elbise ile misafirlerin karşısına çıkarak şık ve zarif bir görüntü sergilemesi gerekir.

Uygun davetiye

Kişiler hayatlarında bir defa mutlu günlerini yaşamak için elinden gelen bütün olanakları mutlu günde harcamak ister. Fakat çiftin durumları olmadığı zaman ilk önce davetiye işlemlerinde ucuz davetiye ile uygun fiyatlı bir düğüne adım atarlar. Bu durumda kişiler misafirlere sadece haber vermek olarak düşünerek kendilerine en uygun olanı seçer ve içerisine en güzel sözler ile kendilerini temsil eden lütuflar yazarak misafirlerin bu mutlu günde daha bir renkli olmasını isterler.

Davetiye Modelleri

Kişiler mutlu güne adım atamadan önce ilk olarak bir matbaa esnafına giderek kendilerine uygun davetiye modelleri ile en beğendiğini seçerek fiyat konusunda anlaşarak kendilerine uygun fiyat ile istediği kadar davetiye basım yapılır. Burada önemli olan misafirlerin eksiksiz bir şekilde mutlu güne katılarak daha rahat bir gece yaşamalarını ister. Böylelikle kişiler her zaman daha güzel olmak için ellerinden geleni yapar.

Kına Gecesi

Gelin tarafı son gece olarak kına gecesi düzenleyerek gelenin eline kına yakarak bütün misafirlerin önünde söz vererek yeni bir hayata başlangıç yapar. Kına gecesini daha çok gelin tarafı olarak bilindiği için gelinin baba evinde son gecesi olarak bilinir. Bu durumda biraz hüzünlü bir gece olarak geçer. Bu gecede hüznün yanında yine de mutluluk duygusu yaşayarak daha iyi günler yaşamasını dilerler.

Düğün Gecesi

Çiftin en sonunda beklediği gün geldi. Bütün uğraşlara rağmen kişiler bu günün gelmesi için heyecan yaşar. Bu durumda kişiler yeni bir yuva kuracakları için düğünlerinin mutlu ve sağlıklı geçmelerini ister. Herkesin önünde yemin ederek sağlıkta ve hastalıkta birbirlerini bırakmayacaklarını söyleyerek söz verirler. Bu durumda düğün sonunda kişiler mutlu bir şekilde yeni bir hayata başlangıç yapar.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Kına Yakılırken Gelinin Eline Altın Konur mu ?

Kına Yakılırken Gelinin Eline Altın Konur mu ?Kına gecesi, düğün öncesinde yerine getirilen bir adettir. Her kızın hayali, yıllardır süregelen bu geleneği yerine getirmektir. Kına gecesi, Türk kültüründe ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü bizim kültürümüzde gelin olana kına yakmak, çok özel anlamlar içerir. Bu nedenle düğün öncesi gelin kıza kına yakılır. Kına...

Evde Kına Gecesi Nasıl Olur?

Evde Kına Gecesi Nasıl Olur?Evlilik öncesinde gerçekleştirilen en keyifli ve en eğlenceli gündür. Kına gecesi gelenek olarak düğünden bir gün önce kız evinde yapılır. Gelin ve ailesi için oldukça duygusal bir günken davetliler için eğlenceli ve keyifli bir gündür. Yüzyıllardan süre gelen bir gelenektir. Kına merasimleri düğünden bir gün önce gelinin...

Davetiye Sayısı Nasıl Belirlenir?

Davetiye Sayısı Nasıl Belirlenir?Davetiye sayısı organizasyonda herhangi bir aksaklık yaşamak istemeyen davet sahipleri için son derece önemlidir. Aile büyükleri ve yakın dostların listesinin davetiye seçimi öncesinde belirlenmesi davetiye adedi üzerinde de belirleyici olacaktır. Ortaya çıkan sayının üzerine en az %50 ilave yapılarak davetiye bastırılması en...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94