fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Sünnet İçin Popüler Şarkı Listeleri

Ailelerin önem verdiği en özel zamanlardan biri olan sünnet düğünleri, kusursuz olması istenilen anılardandır. Bu nedenle sünnet düğünlerinde tercih edilen her şeyin özel olması gerekir. Sünnet düğününün kusursuz ve mükemmel olmasını sağlayacak unsurlardan biri, sünnet şarkılarıdır.

Bu günde tercih edeceğiniz tüm müzikler, düğün boyunca insanların ne kadar eğleneceklerini belirler. Bunun için sünnet düğünü için tercih edeceğiniz müziklerin neler olduğuna dikkat etmelisiniz. Bu yazıda sünnet düğünü için tercih edebileceğiniz müzik önerileri bulunmaktadır. Sünnet için popüler şarkı listeleri aşağıda verilmiştir. Bu listelerde konseptinize uygun olan şarkıları sünnet düğününüzde tercih edebilirsiniz.

Oyun Havaları

Bir düğünün eğlenceli hale gelmesini sağlayan en önemli unsur, hareketli müziklerdir. Oyun havaları, sünnet için tercih edebileceğiniz en doğru müziklerden biridir. Oyun havaları, genellikle birçok insanın zevkine hitap etmektedir. Özellikle de ülkemizde oyun havalarının yeri çok başkadır.

Sünnet için tercih edebileceğiniz popüler oyun havaları ise şunlardır:

  • Çiftetelli
  • Aynalı körük
  • Roman havası
  • Bahçelerde börülce
  • 9/8
  • Fidayda

Gibi oyun havaları sünnet için popüler olarak tercih edilen şarkı listeleri içerisinde yer alırlar. Eğer sünnet düğününde geleneksel bir konseptiniz var ise oyun havaları en ideal seçim olur. Oyun havaları sayesinde gelen misafirleriniz, adeta kurtlarını dökerler. Böylece hem siz hem de onlar unutulmaz bir an yaşarlar.

Hareketli Türküler

Sünnet için popüler şarkı listenizde hareketli türkülere de yer verebilirsiniz. Ancak türkülerin acıklı olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü sünnet düğününde amaç eğlenmektir. Bu nedenle misafirlerinizi eğlendirecek hareketli türkülere listenizde yer vermelisiniz.

Geleneksel bir konsepte uygun sünnet düğünü planlıyorsanız, hareketli türküler tercih edebilirsiniz. Hareketli türküler, sünnet için popüler olarak tercih edilen şarkı listeleri arasında yerini korumaktadır. Ülkemizde hareketli türkülerin yeri başka olduğundan dolayı insanlar bu türkülerle eğlenmeyi daha çok severler.

Bunun için oyun havası ve hareketli türküler, sünnet için olmazsa olmaz şarkılardandır. Anadolu’nun her yöresinde farklı türküler bulunmaktadır. Örneğin Karadeniz bölgesinde bir sünnet düğünü yapıyorsanız, Karadeniz’e özgü hareketli türküleri tercih etmeniz gerekir. Bulunduğunuz yörenin hareketli türküleri, sizin için her zaman popüler bir tercih olacaktır.

Oryantal Müzikler

Özellikle mezdeke gibi popülerliğini asla kaybetmeyen şarkıları sünnet düğününüzde kullanabilirsiniz. Oryantal müzikler, her düğünde vazgeçilmezdir. Bu nedenle sizde sünnet için müzik tercihi yaparken oryantal müziklere yer vermeyi unutmamalısınız.

Oryantal müzikler içerisinde en fazla beğenilen parçaları seçerek sünnetinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Oryantal müziklerin çoğu, herkese hitap eden parçalardır. Bu nedenle hangi oryantal müziği seçerseniz seçin, popüler bir tercih yapmış olursunuz.

Hint Müzikleri

Hint müzikleri, son zamanlarda oldukça fazla popülerdir. Bu nedenle birçok düğün töreninde Hint müzikleri tercih edilmektedir. Hintlilerin yaptığı müzikler, genellikle canlı parçalardır. Eğer sünnet için alışılagelmiş şarkıların dışına çıkmak istiyorsanız, Hint müziklerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hintlilerin sünnet için özel olarak yaptıkları parçalar, popüler olarak tercih edilmektedir.

Yabancı Ve Türkçe Pop Şarkılar

Modern bir sünnet düğünü yapmak isteyen kişiler, yabancı ya da Türkçe pop şarkıları tercih edebilirler. Hareketli parçalar sayesinde ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Ancak sadece yabancı müziklere yer vermemelisiniz. Bunun yanında Türkçe pop şarkılara da yer vermeyi ihmal etmemelisiniz.

Sünnet için şarkı seçerken davetinize gelecek insanları göz önüne almalısınız. Örneğin İngilizce bilmeyen insanların geleceği sünnet düğününde yabancı şarkıları tercih etmeniz doğru olmaz. İnsanların zevklerine hitap eden şarkıları tercih etmeniz, sünnet düğünü sırasında hem eğlenmelerini hem de sıkılmamalarını sağlar.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Unutulmaz Anılar

Unutulmaz Anılar             Hem erkek hem de kadının en unutulmaz anları, yeni bir yuva kurdukları zamandır. İlk kız isteme merasimi ile başlayan süreç nişan ile devam etmektedir. Yeni neslin flört olarak adlandırdığı dönem, Türk aile yapısında ve kültüründe...

Sünnet Öncesinde Çocuklarınız İçin Öneriler

Sünnet Öncesinde Çocuklarınız İçin ÖnerilerSünnet, günümüzde pek çok çocuğun korkulu rüyası. Operasyon gününe kadar, elbette yaparım, yapmam gerekiyor diyen çocuklar, genelde operasyon gününde yahut operasyon başlamadan vurulan uyuşturucudan hemen sonra; kesinlikle sünnet olmak istemiyorlar. Bakıldığında, bunu aşmak için pek fazla yol yok ve çocukların özellikle uyuşturucu...

Evlenmeyi Planlayan Çiftler İçin Egzotik Balayı Fikirleri

Evlenmeyi Planlayan Çiftler İçin Egzotik Balayı FikirleriDüğün planları yapmaya başladığınızda, göz ardı etmemeniz gereken bir detay da balayıdır. Balayınız için eşiniz ile birlikte kayak yapmaya gitmek istiyor olabilir ya da sahilde uzanmayı tercih edebilirsiniz. Maldivler’de su üstünde yüzen bir villada mı kalmak istersiniz? Tanzanya’da safari yapmayı mı? Toskana’nın...