fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Balayı Tatili Hakkında Bilmeniz Gerekenler

balayı planlamakÜlkemizde her yaz binlerce kişi evleniyor ve dünya evine giren bu çiftler, elbette kendilerine bir balayı planını muhakkak, düğünden önce yahut düğünden sonra hazırlıyorlar. Balayı planını yaparken, dikkat etmeleri gereken pek çok durum olan evli çiftlerin, bu durumlara dikkat etmemesi ise çoğu zaman hem fazla para ödemelerine hem de evdeki hesapların, manevi olarak da çarşıya uymamasına sebebiyet verebiliyor. Bu yazımızda, balayı tatili hakkında hem dikkat edilmesi gereken bazı durumları hem de bilmeniz gerekenleri paylaşmaya çalışacağız. Siz de, yurtdışında yahut yurtiçinde fark etmeksizin balayı tatiline çıkmak isterseniz, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

1. Planınızı Önceden Yapın, Ucuza Kapatın!

Balayı tatilleri ile ilgili en çok düşünülen şeylerden bir tanesi, nereye gidilebileceğidir; elbette, gitmek istediğiniz yerler, maddi olarak sizleri zorlayan yerler olabilir ve yakın bir tatil köyünde tatil yapmayı dahi isteyebilirsiniz; ancak gerek balayı suitleri gerekse pek çok balayı konseptli çalışma, özellikle yakın tarihli randevularda çok pahalı olabilir. Bakıldığında, bu sebepten balayı planınızı çok önceden tasarlamanız, kesinlikle yararınıza bir hareket olacaktır.

Örneğin, düğününüze üç ay kala bir balayı tatili planı yapmak, ilerleyen aylarda da, en azından iki ay kala rezervenizi almak; bir hafta kala randevu alma durumunuza göre çok daha kazançlı çıkmanızı sağlar ve bu bir yana; aynı zamanda “odamız doludur beyefendi / hanımefendi” söylemini de duymak zorunda kalmazsınız.

2. İşinizi Ayarlayın

Günümüzde, evli çiftlerin hem kadın hem de erkek tarafı çalışabiliyorlar ve kariyeri planlı, basamakları düzgün bir şekilde çıkmak isteyen bu çiftlerin işlerini de ayarlamaları gerek. Önerimiz, balayı planınızı önceden yaparken aynı zamanda çalıştığınız kuruluşa da gerekli tarihi haber vermeniz ve önceden hazırlanmalarını sağlamanız yönünde olacaktır. Bir hafta kala verilecek bir haberle yerle yeksan olan düzen; sizin suçunuz sayılabilir ve iş yeriniz belli etmese de sizi tabiri caizse tahtaya yazabilir. Bu sebepten, olabildiğince erken bir biçimde, rezervasyon tarihinizi ve tatilinizi kullanacağınız gün sayısını, çalıştığınız kuruluşa iletmenizi öneriyoruz.

balayı tatili3. Sağlık Kontrollerinizi Gerçekleştirin

Balayı, hem erkek hem de kadının özel vakitler geçirmesi için biçilmiş kaftan bir tatil şansı ve bu tatil şansı özellikle çalışan çiftler için; “balayı” değil, genelde “bal haftası” oluyor. Bu sebepten, hem cinsel açıdan hem de genel olarak sağlık kontrollerinizi yaptırmaya dikkat edin. Kadınların bu düzeyde dönemlerinin öncesinde yahut sonrasında balayı tatilini ayarlatmalarında da fayda var. Aksi durumda, tatsız durumların yaşanabileceği de aşikâr.

4. Biletlerinizi Alın

Yolculuk için, yine hesaplı bir alışveriş yapmak adına biletinizi önceden almanız kesinlikle en doğru karar olacaktır. Bakıldığında, aylar ilerledikçe, yerlerin kapıldığını dahi görebilir ve balayı tatilinizi hemen her şey otelde hazırken, gidemediğiniz için suya düşürebilirsiniz. Uçak biletlerinizi yahut otobüs biletlerinizi olabildiğince erken almak, işinizi garantiye almak anlamına gelir ve böylece herhangi bir problem olmaksızın yolculuğunuzu zamanında gerçekleştirmiş olursunuz.

balayı5. Yurtdışı Seçeneklerini Değerlendirin

Pek bilmesek de, yurtdışına uçuş günümüzde oldukça ucuza getirilebiliyor ve pek çok ülke Türkiye vatandaşlarından herhangi bir vize de istemiyor. Örneğin Ukrayna, bunlardan bir tanesi. Balayı tatili hakkında bilmeniz gerekenler içinde; yurtdışı seçeneğini değerlendirme maddesi, bu sebepten mevcut. Yurtiçinde, klas bir otelde balayı tatili yapmak yerine, aynı ücrete, yine yurtdışında harika bir balayı tatili yapabilir, aynı zamanda ülkeyi gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Balayı tatilinizin oldukça iyi geçmesini, en içten duygularımızla diliyoruz.

Görüşmek üzere.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

TAKVİM DAVETİYE – 1,000 ADET

TAKVİM DAVETİYE – 1,000 ADETDAVETİYE ÖZELLİKLERİ Kağıt Özellikleri: 230 Gr Amerikan Bistrol Kağıda Baskı Olmaktadır. (Kartpostal Kağıtları ile aynı kağıt kullanılmaktadır.) Bilgilerinizle hazırlanan örnek tasarım whatsapp üzerinden gönderilir onayınız olmadan kesinlikle baskı olmamaktadır. ...

Uygun Fiyatlara Davetiye Seçmenin Püf Noktaları

Uygun Fiyatlara Davetiye Seçmenin Püf NoktalarıDüğün, nişan, sünnet gibi aktivitelerde yapılacak olan aktivitelerin ne zaman nerede yapılacağına dair bilgiler davetiyelerin içerisinde kendine yer bulmaktadır. Geçmişten günümüze artık davetiyeler konusunda oldukça ciddi çalışmalar yapılmaya başladı. Böyle olunca da çiftlerin akıllarında ciddi soru işaretleri oluşabiliyor....

İlginç Davetiye Fikirleri

İlginç Davetiye FikirleriHemen hemen her özel günün vazgeçilmezleri arasında yer alan davetiyeler, her geçen daha fazla çeşitlilik kazanmaktadır. Alışılagelmiş davetiye çeşitleri dışında binlerce farklı davetiye tasarımları karşımıza çıkmaktadır. Bazı insanlar, özel günlerine özel olan davetiyelere yönelmektedirler. Hatta kendi davetiyelerini...