fbpx WHATSAPP'DAN BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

damatlık seçimiDüğünler, sizce sadece kadınlar için mi zordur? Elbette, gelin makyajı, gelinlik provaları ve kadınların telaşlı halleri derken, düğünler genel olarak kadın üzerinde şekillenebiliyor ancak erkek tarafı, sizce hiç mi endişelenmiyor? Özellikle damatlık konusunda pek çok erkeğin takıntılı olduğuna şahitlik edebiliyoruz ve etrafımızda pek çok örneğin de bulunduğu aşikâr. Peki, bir damatlık nasıl seçilmelidir? Damatlık seçerken dikkat edilmesi gerekenler neler olmalıdır? Bundan haberdar mısınız?

Eğer değilseniz, gelin sizinle madde madde bir damatlığın nasıl olması ve nasıl olmaması gerektiğini olabildiğince ayrıntılı açıklayalım. Siz de, düğün yaklaşırken damatlık seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı bilgileri arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

1. Kumaşa Dikkat Edin

Düğünler, erkek birey için de, kadın birey için de bir kez yaşanacak bir etkinlik ve şüphe yok ki en değerli anlarınızdan bir tanesi. Bu sebepten, pek çok damadın da içten içe evham yaşadığını az çok bilmekteyiz. Damatların öncelikle, damatlık seçimlerinde kumaşa dikkat etmesi gerekmekte. Damatlık, sıradan ve ucuz bir kumaştan yapılırsa; örneğin, polyester yahut sentetik maddelerden üretilirse, düğün boyunca sizi terletmekten ve yakmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Pamuklu, eğer maddi durumunuz el veriyorsa kaşmir gibi kumaşları damatlık için tercih etmeniz, kesinlikle düğün gününde hem çok daha iyi görünmenizi hem de kan ter içinde kalmamanızı sağlayacaktır.

2. Terziye Gidin

Pek çok damadın en büyük problemlerinden bir tanesi de bu. Terziye gitmiyorlar… Oysa, bir damadın en büyük ve en önemli gününde olabildiğince fit ve üzerine oturan bir damatlık taşıması şarttır. Üzerinde, emanet gibi duran bir damatlık hem düğün gününde geline hem de başta kendinize büyük bir ayıp; bu sebepten, tıpkı gelininiz gibi, siz de terziye gidin ve olabildiğince üzerinize oturabilecek bir damatlık tasarlatın. Şehrinizde, damatlıklar için kesinlikle çok iyi terziler olabilir ve bu terzileri kullanarak, sil baştan bir tasarımla şık bir damat olabilirsiniz. Damatlık seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sorusunun en önemli yanıtlarından bir tanesi, şüphe yok ki “terzi ile birlikte seçilmelidir” olmalı.

damatlık modelleri

3. Modaya Uyun

Terziye gidin dedik ancak şehrinizde tabiri caizse modası geçmiş terzilere gitmemeye özen göstermeniz de gerekiyor. Elbette, zevkler ve renkler tartışılmaz ancak gelininizin yanında şık görünmenizi sağlayacak ve düğün konseptine uygun harika bir tasarım yaptırmak, bunun yanında modaya uygun olmak; erkeğin göz estetiğinden ve terziden geçmektedir. Hatta, mümkünatı varsa etrafınıza, terzi provalarında ve tasarım adımlarında arkadaşlarınızı da alın; bu arkadaşlarınız, göz zevki olan, olabildiğince yorum yapabilen arkadaşlar olsun; “bu olmuş abi, giy işte” diyen arkadaşlar, size eşlik etmek dışında bir işe yaramayacaklardır.

4. Damatlık Kombininizi Oluşturun

Damatlık, sadece takım elbiseden mi ibarettir? Yapmayın, bu konuları çoktan geçmiş olmanız gerekiyor. Damat aksesuarları, bir düğünde damadı hakkıyla gösteren en önemli etmenlerdendir. Bu sebepten, damatlığınıza uygun olacak şekilde, terzinizin de fikrini alarak saat, ayakkabı, kravat yahut papyon, kol düğmeleri seçiminizi yapın. Bu aksesuarlar, damatlıktan daha fazla dikkat çekmekle birlikte, bir damatlığı tamamlayan en önemli etmenlerdendir.

5. Rahat Hissedin

Terzi provalarında damatlığınızı tasarlatırken, rahatsız olduğunuz yönler olabilir ve bu çok doğaldır; bu etkinliği bir kez, hakkıyla gerçekleştireceğinizden ötürü; tavsiyemiz olabildiğince rahat hissedeceğiniz bir damatlık tasarlatmanız yönünde. Elbette, bol bir damatlıktan bahsetmiyoruz, ancak kendinize yakıştırabileceğiniz ve bunun yanında modayua uygun bir damatlık seçimi yapmanız kesinlikle damatlık seçerken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde başı çekiyor.

Unutmayın, düğünü bir kez yaparsınız ve yıllarca konuşulur; bu sebepten, görünümünüze önem verin.

Mutluluklar !

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

En Güzel Davetiye

En Güzel Davetiyeİnsanoğlunun hayatındaki önemli olan birkaç günden bir tanesi belki de en önemlisi düğünlerimizdir. Bu sebeple her şeyin özel olmasını isteriz. Öyle ki nikâh şekerinden, salondaki sandalyeye, takım elbiseden, kravata gelinlikten dekorasyona, yemekten içeceklere kadar bir düğün organizasyonu ile alakalı ne varsa  her şey sizin...

Nasıl Yapılır: Balayı Planlama Rehberi

Nasıl Yapılır: Balayı Planlama RehberiGenellikle düğün planlamasına daha sık vurgu yapılırken, balayı planlamasının detaylarına çok fazla dikkat edilmez. Ancak balayı, en az düğün kadar önemli ve haftalarca süren düğün hazırlığı koşuşturmasının ardından, kendinizi şımartma fırsatı sunacak bir fırsat olarak düşünüldüğünde, daha dikkatli olmanız...

Romantik Balayı İçin Asya’da Tatil Önerileri

Romantik Balayı İçin Asya’da Tatil ÖnerileriDüğün stresini atmak için yumuşak bir kumdan daha iyi bir seçenek mi var? Yeni evlendiğiniz eşinizle birlikte denize girin ve sıcak atmosferde kendinizi rahatlatın. Hayalinizdeki bir yaz düğünü ise; Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları için en iyi ve en romantik 6 Asya rotasını bu yazımızda listeledik… 1.Bali Endonezya’nın...