fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Yemekli Düğün Organizasyonları Nasıl Olmalıdır?

Yemekli düğün, günümüzün yaygın olarak yapılan düğün çeşitlerinden biridir. Özellikle bazı yörelerde yemek olmadan düğün yapılmaz. Yemekli düğün organizasyonlarında çiftlerin en çok üstünde durdukları konu, yemek menüsüdür.

İyi bir yemek menüsü oluşturmak önemlidir. Çünkü gelen davetlilerin damak tatlarına uygun tarzda yemeklerin olması gerekir. Burada yemekli düğün organizasyonu nasıl olmalıdır? Sorusunun detaylı cevabı sizlerle paylaşılmıştır.

Ancak şu günlerde pandemiden dolayı bu düğün çeşidi pek fazla tercih edilememektedir. Pandemi bittikten sonra yemekli düğün organizasyonları yine yoğun ilgi görmeye devam edecektir.

Yemek Menüsü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemekli düğün organizasyonlarında dikkat edilmesi gereken temel konu, yemek menüsüdür.

Yemekli düğün organizasyonu için yemek menüsü belirlerken dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

  • Menünün gelen misafirlere hitap edecek şekilde olması gerekir.
  • Menüde yer alan yemekler birbiriyle uyumlu olmalıdır.
  • Çorba, ara sıcak, pilav, ana yemek ve tatlı menü içerisinde olmalıdır. Dilerseniz ara sıcak yerine salata tercih edebilirsiniz.
  • Yemeklerin düğün organizasyonu için uygun olması gerekir. Yani kolay yenilebilen yemekler olması misafirlerin zorluk yaşamamalarını sağlar.

Bunlara dikkat edilerek yemekli düğün organizasyonu yapılabilir. Yemekli düğün organizasyonlarında yemekler her şeyden önde tutulmaktadır. Bu nedenle yemek menüsü oldukça önemlidir. Bazı çiftler, yemek menüsünde zorlanmaktadırlar. Bu konuda düğününüzün yapılacağı salon yetkililerinden yardım alabilirsiniz.

Yemeklerinizin Gelecek Misafir Sayısına Uygun Olması Gerekir

Yemekli düğün organizasyonu yaptığınız zaman yemeklerinizin gelen her misafire ikram edilmesi gerekir. Çocuklarda dahil olmak üzere herkes yemek yiyebilmelidir. Bu nedenle yemekli düğün organizasyonlarında yemeğin herkese yetecek kadar olması önemli bir husustur.

Sonradan gelen misafirlere de yemek ikram edilmelidir. Eğer yemeğiniz yetmezse misafirlerinizi pek hoşnut edemeyebilirsiniz. Düğününüzde herkesin karnını doyurmasına önem veriyorsanız, yemeklerinizin misafir sayınızla uygun olması şarttır.

Bu nedenle yemeklerinizin az olmasındansa çok olması daha iyi olur. Böylece gelen misafirlere yemek yetecek mi? düşüncesinde olmazsınız. Gelenlere yemekler rahatlıkla ikram edilebilir.

Yemekli Düğün Organizasyonlarında Hijyen Önemli

Sağlığımızın tehlikede olduğu şu dönemlerde hijyen çok önemlidir. Özellikle de yemekli bir düğün organizasyonu söz konusu ise hijyen çok daha fazla önemsenmelidir. Yemeklerinizin son derece temiz bir mekanda hazırlanması gerekir.

Bu, hem sizin hem de gelen misafirlerinizin sağlığı için çok önemlidir. Ayrıca yemeklerin ikramını yapacak olan görevlilerinde de yine hijyenik olmaları gerekir. Kıyafetleri üzerinde herhangi bir yemek lekesi bulunmamalıdır. Yemekli düğün organizasyonlarında esas alınması gereken ilk kural hijyendir.

Bu nedenle çiftlerin hijyeni sürekli hatırlamaları gerekir. Özellikle pandemi döneminde yapılan yemekli düğün organizasyonları, büyük tehlike arz eder. Yemeklerinizin hijyenini sağlamalı ve aynı hijyen içerisinde sunum yapılmalıdır.

Yemekler Düğün Konseptine Uygun Olmalı

Yemekli düğün organizasyonları her alanda yapılabilir. Düğün salonu, sahil kenarı ya da kır alanlar yemekli düğün organizasyonları için en fazla tercih edilen yerlerdir. Örneğin düğününüzü sahil kenarında yapacaksanız, menünüzde deniz ürünlerine yer verebilirsiniz.

Ya da kır düğünü yapacaksanız, menünüzde et bulundurabilirsiniz. Önemli olan bulunduğunuz mekan ile menünüzün uyumlu olmasıdır. Bu alanda catering firmaları size yardımcı olabilir.

Yemekli Düğünlerde Masa Şıklığı

Yemekli düğün organizasyonlarında masa şıklığına da dikkat edilmelidir. Düğün mekanına uygun bir masa seçimi yapılmalıdır. Çünkü masanın görselliği, yemeklerin görselliğini etkileyecektir. Bu nedenle modern ve şık masa kombinleri kullanmalısınız.

Özellikle de iştah açıcı tonları tercih edebilirsiniz. Yemekli düğün organizasyonları için çok farklı masa önerileri bulunmaktadır. Bu konudaki seçimlerinizi eşinizle birlikte yaparsanız, daha kolay bir seçim yapmış olursunuz. Ancak yemekli düğün organizasyonu için profesyonellerle çalışmanız, size daha fazla avantaj yaratır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Adım Adım Nişan Hazırlıkları

Adım Adım Nişan HazırlıklarıKişiler sevdikleri kişilerle bir ömür boyu beraber olmak yaşamak isterler. Bunun içinde belli adımlardan geçmeleri gerekir. Gençler evlenmeye karar verdiklerinde bunu aileleriyle paylaşırlar. Paylaştıktan sonra her iki aile tanışır. Erkek tarafı kız tarafının müsait olduğu bir günde ziyaret ederler. Birbirlerini tanıma fırsatı...

Düğün Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Olur?

Düğün Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Olur?Düğün öncesi hazırlıklardan, telaşlardan dolayı aksatmamanız gereken en temel şey cilt bakımınız olmalıdır. Düğün zamanı gelip çattığında parlak, ışıl ışıl ve temiz bir cilde sahip olmak istiyorsanız düğünden en az 7 ay öncesinden düzenli bir cilt bakımı rutini oluşturmalısınız. Düğün telaşından unuttuğunuz...

Evlilik Yıldönümü için Öneriler

Evlilik Yıldönümü için ÖnerilerEvlilik, bir insanın yaşayabileceği en güzel şeylerden bir tanesi; elbette doğru bir insan ile. Türkiye’de her yıl evlenen yüz binlerce insan mevcut ve şüphe yok ki her biri mutlu yaşamayı hak ediyor, bilhassa kadınlar. Kadınlar ne ister? Sözü ise, belki de yıllardır tartışılagelen bir mefhum olarak karşımıza çıkıyor. Bu...