fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Davetiye Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Davetiye Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Düğün, toplantı, nişan, sünnet, açılış ve seminer gibi etkinlere katılması istenen kişilere bu etkinliklerin günü, yeri, saat, gibi bilgilerin yer aldığı görselli, şekilli veya fotoğraflı kısa mektuplara davetiye denilmektedir. Özel olarak tasarlanan davetiye kâğıtlarına basılarak seçilen kartın, davetiyenin içeriğine uygun olmasına dikkat edilir. Bir davetiyenin içinde organizasyonu yapan kişilerin adı, organizasyonun günü ve saati, yeri gibi bilgiler yer almaktadır.


 Davetiyelerin Özellikleri Nelerdir?

-Davetiyeler kısa ve bir o kadarda net olmalıdır.

-Davetiye gönderilen kişinin ne tür bir davet organizasyonuna katılacağına dair bilgi verilmelidir.

-Yapılacak olan davetin yeri, zamanı ve süresi yazılmalıdır.

-Yazıların saygılı ve nazik olarak yazılması gerekir.

-Davetiye türüne göre seçilmiş özel kağıtlara basılır.

-Davet eden kişinin veya kuruluşun adı davetiye de yer alır.

-Gerekli olduğu durumlarda davete cevap veriniz notu yazılırsa telefon numarası da eklenir.

-Açık ve doğru bir Türkçe kullanılarak yazılır.

-Yazım ve imla kurallarına göre dikkat edilerek yazılır.


Davetiyeler uygun tasarım, doğru renkler ve bunlara uygun bir içerik seçilerek davet eden kişinin veya kurumun özellikleri ile davetin içeriğini en iyi anlatan yazılı bir belgedir. Davetiyelerde adresin doğru ve açık bir şekilde yazılmasına dikkat edilmelidir. Davetiyeye telefon numarası yazmak, adresi bulamayanların araması için kolaylık sağlamaktadır. Davetiyeler çeşitli türlere ayrılmaktadır ve her çeşit türde seçilecek olan davetiyenin özellikleri farklıdır. Davetiye çeşitleri yani davetiyelerin oluşturulma nedenleri şunlardır:

-Düğün davetiyeleri

-Kına davetiyeleri

-Nişan davetiyeleri

-Sünnet davetiyeleri

-Söz davetiyeleri


En bilindik davetiye çeşitleri bunlardır. Genel olarak bu gibi organizasyonların daveti için davetiye çeşitleri kullanılmaktadır. Her davetin kendine göre ayrı özellikleri olduğu gibi, davetiyeleri de değişmektedir. Düğün davetiyeleri içlerinde en şık ve en ağır olan davetiyelerdir. Kına davetiyeleri genelde kırmızı ambiyansına uygun hazırlanan davetiyelerdir. Nişan ve sünnet davetiyeleri daha konsept tarzı hazırlanan davetiyelerdir. Bu davetiyeler şık ve ağır bir görüntüde olmazlar. Bu davetiye modellerinden en çok merak edilenlerden biri nişan davetiyesi modelleridir. Aşağıda bu konuda ayrıntılı bilgiler verilmiştir.


Nişan Davetiye Modelleri

Nişan, düğünden önce evliliğe atılan ilk adımdır. Nişan için sade bir davet olsa bile, nişan davetiyeleri vazgeçilmezler arasındadır. Son zamanlarda nişan konseptinde genellikle daha eğlenceli ve daha renkli tercihler yapılmaktadır. Nişan davetiyesi seçimlerinde bayanların en çok dikkat ettikleri ayrıntılardan biri, seçilen davetiyenin nişan kıyafetine uygun olmasıdır. Çoğu kişi bunu önemsemese de bu konuya dikkat eden bayanların sayısı çok fazladır.

Nişan davetiyeleri düğün davetiyeleri gibi ağır ve şık bir görüntüde olmamalıdır. Daha sade ve daha eğlenceli davetiyeler tercih edilmelidir. Diğer davetiye modellerinden farkını ortaya koymak için, gelin damat yerine yüzük modelleri olan veya çiçek modelleri olarak davetiyelerden seçilmesi daha uygun olacaktır. Seçilen nişan davetiyesinin mevsime ve konsepte uygun olarak seçilmesi gerekir.


 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Kına Gecesi Hazırlıkları

Kına Gecesi HazırlıklarıKına gecesi nasıl olur, ne kadar bütçe ile nerede yapılır, bu özel gecede nasıl bir kıyafet giyinilir gibi pek çok sorunun cevabı işte buradadır: Kına gecesi için bütçe belirlemek Kına gecesi hazırlıkları deyince karar verilmesi gereken ilk şey ne kadar bütçe ile nerede ve nasıl yapılacağıdır. Gelen davetliler nerede ağırlanacak,...

Organizatör İle Buluşmanızdan Ne Beklemelisiniz?

Organizatör İle Buluşmanızdan Ne Beklemelisiniz? Düğün programınızda başarıya giden yol, doğru organizatör ile anlaşmaktan geçiyor. Peki, seçiminizi yapmaya çalışırken, ilk buluşmadan neler beklemelisiniz?  Organizatörler; düğünün konsepti ya da büyüklüğü ne olursan olsun, düğün planlama sürecindeki stresinizi hafifletmeye yardımcı olur. Bir düğün planlamak, birçok...

Yazın Evlenmek İsteyenler İçin Kumsal Düğünü Fikirleri

Yazın Evlenmek İsteyenler İçin Kumsal Düğünü FikirleriKumsal düğünleri, en romantik ve en dinlendirici düğün fikri olduğu için tüm yıl boyunca popülerdir. Rahat ve plaja uygun bir gelinlik, altına da sandaletlerinizi giyin ve parmaklarınızın arasında kumu hissedin! Kumsal düğünleri, gün batımının keyfini çıkarmak için idealdir. Ne kadar harika ve romantik değil mi? Önümüzdeki...