fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Evde Nişan Hazırlıkları Nasıl Yapılmalıdır?

Nişan organizasyonunun evde yapılacağı kesinleştirildiğinde dikkat edilmesi gereken birçok nokta o özel günün en iyi şekilde geçmesine olanak sağlar. Çiftler nişan için yer tercihini evden yana yaptıklarında aslında çok daha samimi ve özel bir ortam tercihi de yapmış olurlar. Bu yazıda evde nişan hazırlıklarının nasıl olması gerektiğinden detaylıca bahsedeceğiz.

Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Evlenmeye karar verilip güzel bir teklifin yapılması ve kabul edilmesinin ardından sırada nişan hazırlıkları yerini alır. Nişan törenleri çiftlerin evlilik yolunda kaydettiği aşamalardan biri olarak görülebilir. Nişan törenlerinin evde yapılması farklı bir organizasyon dinamiği ortaya çıkarır. Peki, evde nişan hazırlıkları nasıl yapılmalıdır? Şu şekilde sıralanabilir;

  • Öncelikle kişi sayısını belirlemek gerekir. Evde gerçekleştirilen nişan törenlerinde evin büyüklüğü ile davet edilecek kişi sayısı birbirini karşılarsa daha iyi bir ortam sağlar.
  • Nişan için davetlilere sunulacak ikramların listesi önden hazırlanmalıdır. İkramları kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi bir catering firması ile anlaşarak yükünüzü de hafifletebilirsiniz.
  • Nişan gününden birer hatıra niteliği taşıyacak hediyeler hazırlanması manidar olur. Küçük mumlar, magnetler, çikolatalar bunlara birer örnek olabilir.
  • Nişan günü çitlerin en özel anlarından biri niteliğini taşıdığı için profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşarak o günün ölümsüzleştirilmiş halini hatıralarınıza ekleyebilirsiniz.
  • Nişanın yapılacağı masa kadar odanın genel dekorasyonu da önemlidir. Nişan masası ile uyumlu olarak odayı da süsleyebilir ve tarzınızı katabilirsiniz.
  • Nişan davetiyesi bastırmak bir tercih meselesi elbette. Bir nişan davetiyesi bastırarak davetlileri daha özel hissettirebilir ve bu güzel günden haberdar edebilirsiniz.
  • Nişan pastası seçimi ile hazırlıkların birçoğu tamamlanmış olur. Nişan pastası seçiminden önce davetli sayısını netleştirmek pastanın kapasitesi açısından fayda sağlar.

Bu hazırlık aşamaları doğru bir şekilde tamamlandığında harika bir nişan töreni için geriye yalnızca anın tadını çıkarmak kalır. Her bir detay aslında birbiri ile bağlantılı olduğu için dikkatli bir biçimde yerine getirilmesi güzel bir nişan töreni gerçekleştirir.

Evde Nişan Hazırlıkları Nasıl Yapılmalıdır?

Evde Nişan Hazırlıkları Nasıl Yapılmalıdır?

Nişan Törenine Kimler Davet Edilir?

Nişan töreninin evde yapılacağından bahsedildiği için sade bir tören tercihinden yana olunduğunda birinci dereceden yakınların çağırılması yeterli olur. Her iki çiftin de anne ve babaları, kardeşleri, diğer aile büyükleri bu listede yer alırlar. Daha büyük çapta bir nişan söz konusu olduğunda ise liste genişletilir. Her şeyden önemlisi evde yapılan bir nişanda evin karşılayacağı kişi kapasitesi daha kaliteli bir tören ortamı da sunar.

Nişan Konsepti Nasıl Belirlenir?

Evde yapılacak olan süslemelerden nişan masasına kadar bütün detayları içine alacak olan konsepte karar vermek biraz da kişisel zevklerle ilgilidir. En başta nişan konseptine karar vermiş olmak hazırlıkların devamının nasıl ilerleyeceğini ortaya koyması açısından önemlidir. Nişan konseptini belirlerken isteklerinizle bütünleşen tercihler yapmak ortaya çıkan sonuçtan çok daha memnun bırakır.

Evde Nişan Töreni Ne Kadar Sürer?

Evde yapılan nişan törenlerinde söz ile nişanın bir arada yapılması söz konusu olabiliyor. Nişan programının akışı önceden planlandığında konukların karşılanması, ikramların yapılması, eğer yapılacaksa söz ve kız isteme merasimi, yüzük takma, pastanın kesilmesi gibi her detay için doğru zaman belirlenir. Tüm bunlar genellikle 2-3 saatlik bir süre alır.

Evde Yapılan Nişan Töreninde İkramlar Nasıl Olur?

Evde nişan için küçük cupcakeler, kurabiyeler, çikolatalar, börekler, makaronlar ve yaprak sarması gibi farklı içeriklerin bulunduğu bir nişan menüsü hazırlanabilir. Bu ikramları kendiniz ayarlayabilir ve eklemler yapabilirsiniz. Nişan Töreni için bir catering firmasıyla anlaşmak da ikramlar adına başka bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Ve Nişan Davetiye Tasarımları

Düğün Ve Nişan Davetiye TasarımlarıDüğün davetiyesi çok uzun yıllardır süre gelen bir gelenektir. Davetiyeler aslında insanlara yol gösterir. Nedeni ise kimlerin hangi tarihte nerede, saat kaç da olacaklarını belirlemektedirler. Düğün davetiyeleri de bu sebepten kullanılmaktadır. Düğün davetiyelerinin üzerinde öncelikle düğünü olacak kişilerin ya da davetin...

Nişan Ve Düğün Geleneği

Nişan Ve Düğün GeleneğiEvlilik kararı alan çiftlerin ilk adımlarında düşünmeleri gereken birçok konu bulunmaktadır. Nişan salonu, düğün salonu, davetiye gibi konular bu düşüncelerin birkaçıdır. Sözden evliliğe kadar olan bu süreçte çiftler için çok heyecanlı bir dönemdir. Geçmişten günümüze kadar gelen bazı gelenekler bu süreç aşamasında...

Etkinlik Duyurusu : Davetiye

Etkinlik Duyurusu : DavetiyeDavetiye birçok alanda kullanılabilen bir üründür. Düğünden nişana, partiden, kokteyle kadar birçok alanda kullanılan bu ürünün düğün ve nişan tasarımlarında dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda belirtilmiştir. Düğün Davetiyesi Seçiminde Dikkat Edilecek Konular Öncelikli olarak bir davetiye planlanırken dikkat edilmesi...