fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Davetiye Seçerken Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?

Bir davetiye kartı türüne karar verirken, ilk ve en önemli kriter çiftin modeli sevmesi ve konukları düğüne davet etmek için davet mektubunu kullanmayı düşünmesidir. Düğün davetiyesi tasarımı mekan ve temayla eşleşir. Toptan yazı tipi açık ve okunması kolaydır. Bu noktada bir davetiye seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

Davetiye Tasarımı

Bir davetiye tasarımı seçerken, öncelikle davetiyenin çiftlerin veya kişinin zevkine uygun ürünler bulunmalıdır. Ardından, uygun temayı ortadan kaldırmak için düğün temasıyla düşünülmesi önerilir. Benzer şekilde, temalı düğün davetiyeleri davetiye kullanacak kişilere fikir verebilir ve seçim yapmada etkili olur.
 
Tasarım hakkında son bir karar vermeden önce, davetiyenin düğün mekanı ve atmosferi için uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Örneğin, kışın muhteşem bir otelde bir düğün yapmak planlanıyorsa, baharı tanımlayan çiçek davet mektubu misafirlere yanlış sinyal verecektir. Daha basit ve daha ağır bir düğün davetiyesi seçilmelidir.

Kalın dokulu kağıtta, altın varak adı ve gri tonlarda metin olan model görsel olarak doğru olacaktır. Sınırlı bir zaman varsa ve tasarım yapma durumu söz konusu değilse hazır bir tasarım seçmek en mantıklıdır.

Düğün Davetiye Fiyatları

Bir düğün davetiyesi seçerken dikkate alınması gereken ana konu fiyattır. Tabii ki, düğün bütçesine göre bir davetiye seçmek gerekecektir. Davetiyelere çok para harcamak istenmiyorsa, yani ne pahalı bir davetiye yerine ucuz davetiye olsun isteniyorsa  zarfsız bir davet seçilebilir. Kalın kağıt ve aksesuarlardan yapılan davetiyelerde fiyat biraz artacak. Kutu ve hediye içeren bir davet mektubu getirmek istenirse, ödenecek olan miktar artacaktır.

Davetiye Kağıdı

Kullanılan kağıt türü ve davetiye modelleri seçeneği gösteren tasarımda davetiye seçilirken dokusu, düz, ince veya kalın yapılıp yapılamayacağı  henüz karar verilmemiş olabilir. Bunun bir standardı yoktur. Düğün teması burada rol oynamaktadır. Çevre dostu bir düğün veya nişan davetiyesi oluşturulmak isteniyorsa, geri dönüştürülmüş kağıdı kullanılabilir.

Davetiye Kartları

Davet mektubundaki düğün bilgilerini içeren bir kart yapmak isteniyorsa, bu kartı çok basit ve kullanışlı hale getirecektir. Tarzı davetiye tasarımına yansıtılabilir. Küçük bir dikdörtgen kart yapar. Aynı zamanda, kına gecesi davetiyeleri düğün davetiyelerinden ayrı olarak yapılabilir. İki farklı metin için yer olup olmadığı, davetiyeler için uygun bir tasarımda bir ek kart yapıp yapılamayacağı ve bu tür eklenti hizmeti için fiyat farkının ne kadar olacağını önceden belirlenmelidir.
 
Davetiye Metinleri
 
Model gibi birçok gelin ve damat adayından sonra, etkinlik davetiyesi seçiminin tamamlandığını düşünülür. Ancak davet metni, davet seçimi sırasında tasarım kadar önemli unsurlardan biri olarak düşünülmelidir. Etkinlik davetiye yazısı metni açık ve okunaklı olmalıdır. Etkinlik davetiyesinde metin içinde ikiden fazla ayrı renk ve yazı tipi kullanılmamalıdır.
 
Metin tasarımında yeterli alan olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ne kadar çok bilgi yazmak istenirse, davetiyede o kadar fazla alan gerekir. Davetiyenin boyutu önceden dikkate almak yararlıdır.
 
Davetiye Zarfı ve Sözleri

Davetiye zarflarının fiyatı dikkat etmek gereken başka bir konudur. Davetiye kağıdı için kalınlık, ağırlık ve kesim zarf fiyatını artıracaktır. Çiftlerin çoğu kendi adlarını zarflara yazmaktadır. Bu noktada davetiye sözleri ekleme yapılır. Burada çiftler istedikleri notları yazarak dav işleminde bulunurlar. Kısa ve net bir şekilde beklentileri ve hissedilen duyguları ifade eden sade bir cümle oluşturmaktır. 

Yukarıda belirtilen noktalar bir davetiye işletim aşamasında dikkat edilmesi gereken konular ve sınırlayıcı sebepler ortaya koyulmuştur. Bu nedenler ile beraber kişinin tercihleri birleştirilerek oluşacak olan davetiye ile istenilen sonuca ulaşmak mümkün olur.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Uygun Fiyatlı Düğün Davetiyesi Nasıl Seçilir?

Uygun Fiyatlı Düğün Davetiyesi Nasıl Seçilir?Davetiyeler ve düğün için gerekli diğer materyalleri seçmek, genellikle düğün planlamasının ilk adımıdır. Zengin renkler, harika desenler ve parlayan kağıtlar ile geniş kapsamlı bir fiyat seçeneği sunan bu dünyaya girdiniz demektir! Davetiye Kağıdı Davetiyelerin basıldığı kağıt, genellikle bir davetiyenin anahtarıdır....

Gelinlere Hayat Kurtaran Tüyolar

Gelinlere Hayat Kurtaran TüyolarBirbirini seven iki insanın evlilik kararı almasından sonra, o özel ve anlamlı güne, yani düğün gününe adım adım yaklaşılan dönem başlamış olur. Bu dönem; her iki taraf için de yoğun geçen bir dönemdir. Damat adayları kendi hazırlıklarına, gelin adayları da kendi hazırlıklarına başlar. Çünkü düğün hazırlıklarının...

Mezuniyet Davetiyesi

Mezuniyet DavetiyesiDavetiye, mezuniyet, nişan, düğün, toplantı, açılış gibi tören ve etkinliklere katılmak isteyen kişilere çağrı amaçlı yazılan çok kısa mektuplara davetiye denir. Mezun olduğunuzda duyduğunuz sevinci arkadaşlarınızla çevrenizle paylaşmak istersiniz. Bunun için de hem okul törenin de hem de çevrenizde tören yapılır. Mezuniyetinizi...