fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Davetiyesi

Düğün hazırlıkları çiftlerin hem en mutlu zamanları hem de en stresli zamanlarıdır. Düğün hazırlıkları yapılırken her ayrıntıya dikkat edilmesi gerekmektedir. Hazırlıklar sırasında düğün davetiye işlemleri küçük bir detay gibi görünse de düğün hazırlıklarında en önemli yer tutan ayrıntılardan biridir. Seçilen davetiyenin öncelikle hem çiftlere hem de düğünün konseptine uygun olması gerekmektedir.

Düğün davetiyesinin siparişi, tahmini davetli sayısı hesaplandıktan sonra düğünden en az 2 ay önce verilmelidir. Davetiye seçimi yapıldıktan sonra, seçilen davetiyenin hazırlanıp basılması 1 hafta gibi bir sürede yapılmaktadır.

Davetiye basım işlemleri bittikten sonra, davetiyelerin her birinin üzerine davetlilerin isimleri yazılmaktadır. Hazırlanan davetiyeler şeffaf jelatinlere koyularak dağıtıma hazır hale getirilir. Bu davetiye hazırlamanın en basit yoludur. Bazı çiftler daha gösterişli ve şık davetiye seçimi yaparlar ve bunun hazırlanması daha uzun sürebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir aksama veya sorunla karşılaşmamak için davetiye şekline karar verilerek düğünden çok önce siparişin verilmesi gerekir. Seçilecek olan davetiye, mutluluğun bir simgesi olduğu için davetiye seçiminde aceleci davranmamak gerekmektedir.


 Düğün Davetiyesi İçin Seçilen Konsept Nasıl Olmalıdır?

Düğün davetiyesi seçiminde dikkat edilecek en önemli nokta konsept seçimidir. Bunun için yapılacak ilk iş nasıl bir düğün planlandığının belirlenmesidir. Buna bağlı olarak düğünün yapılacağı mevsim, gelecek davetlilerin nasıl olacağı gibi durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Mevsime göre kağıt ve zarfların renkleri belirlenmelidir. Bu noktada sonbaharda bir düğün yapılacaksa turuncu, kızıl tonlar arasından seçim yapılmalıdır. Kış aylarında beyaz renkler yaz aylarında ise yeşil, kırmızı ve mavi renkler seçilmelidir. Son olarak ilkbaharın canlılığına ise en uygun renk pembe olmaktadır. Ayrıca seçilen davetiye ve zarfın renkleri birbirine zıt renkler seçilerek daha dikkat çekici olunabilir. Bütün bunların ışığında çiftler hayallerini de davetiyenin üzerine yansıtabilirler.


 Düğün Davetiyeleri Ne Zaman Dağıtılmalıdır?

Düğün davetiye şekline ve modeline karar verdikten sonra düğüne iki ay kala baskı siparişi verilmelidir. Baskı işlemleri yaklaşık 1 hafta ile 10 gün arasında sürmektedir. Gelen davetiyeler davetlilere düğüne 1 ay kala dağıtılmaya başlanmalıdır. Davetli sayısının net olarak belirlenmesi için geliştirilen sistemlerle ‘ lütfen cevap veriniz ‘ şeklinde bir hizmet sistemi kurulmuştur. Bu sistemle düğüne katılacak olan veya katılamayacak olan herkes bununla ilgili bilgiyi düğün sahiplerine bildirmektedir. Davetli sayısı düğüne en az 10 gün kala netleştirilmelidir. Çünkü yerleşim planı davetli sayısına göre yapılmaktadır.


 Düğün Davetiyesine Yazılacak Olan Metin

Davetiye metinleri seçilirken firmaların kalıplaşmış olan metinlerinden seçim yapılabilir. Ancak klasikleşen ve herkesin seçmiş olduğu metinler dışında, çiftlerin kendilerine özel ve pek kullanılmamış olan kalıpların seçimi daha iyi bir tercih olmaktadır. Çiftlerden birinin yazmış olduğu şiir metin konusundaki en iyi tercihlerden biri olabilir. Davetiyenin asıl amacı düğün ile ilgili bilgileri vermek olduğu için fazla romantizmden uzak olmalıdır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Özel Günlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel Günlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler             Nişan, düğün, sünnet ve kına gibi özel günler herkesin en unutulmaz günleri olmaktadır. Bu günler için aylar öncesinden hazırlık yapılmakta ve o gün her şeyin kusursuz olması için birçok ayrıntıya yer verilmektedir. Bu özel...

Özel Gün Davetiyeleri

Özel Gün DavetiyeleriMutlu anlar sevdiklerinizle paylaştıkça daha da anlam kazanır. Mutluluğunuza ortak olmaları için onları da yanınızda görmek istersiniz. Kişi özel gününde her şeyin kusursuz olmasını isteyebilir ve her bir detayla özel olarak ilgilenir. Düğün, nişan ya da sünnet kutlaması için öncelikle mekan ve tarih belirlenir. Tüm hazırlıklar...

Davetiye Modelleri Neler Olabilir?

Davetiye Modelleri Neler Olabilir?Bizleri mutlu eden özel günlerde tanıdıklarımızın sevdiklerimizin yanımızda olmalarını isteriz. Nişanda, düğünlerde, çocuğumuzun sünnetinde, bir yer açılışı gibi özel günler bizler için çok özel günlerdir. Bu özel günlerde yanımızda olmasını istediğimiz kişileri nasıl çağıracağız peki? Herkesi teker teker arayarak...