fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Akışı Nasıl Olmalıdır?

Her insan düğününün kusursuz bir şekilde olmasını ister. Bu nedenle de her şeyin belli bir düzen içerisinde yerine gelmesi için çabalar. Hem damat hem de gelin, böyle özel bir günün akışını ayarlamak ister. Her şeyin olması gereken zamanda yerine gelmesi önemlidir. Bu nedenle düğün akışı, çiftlerin dikkat etmeleri gereken bir konudur.

Düğününüzün özenli olarak gerçekleşmesini istiyorsanız, düğün akışının nasıl olması gerektiğini iyi bilmelisiniz. Peki, düğün akışı nasıl olmalıdır? Düğün akışının doğru olması, hem erkek hem de kız tarafını zor duruma sokmaz. Böylece düğününüz olması gerektiği şekilde yerine getirilir.

Düğün Akışı Aşamaları Nelerdir?

Harika bir düğün planlıyorsanız, düğün akışınızda şu aşamaların yer edinmesi gerekir:

  • Gelin alma
  • Damat ve gelin kuaförü
  • Dış çekim
  • Düğün mekanına gidiş
  • Gelin İndirme

Bu aşamaların sırasına göre yerine getirilmesi, düğün akışının kusursuz olmasını sağlar. Güzel bir düğün için, düğün akışında yer alan aşamaların eksiksiz yapılması gerekir. Çünkü düğün akışında yer alan her şey, gelin ve damat için önemlidir. Özellikle de gelinler, düğünlerinde her şeylerin eksiksiz yerine getirilmesini isterler. Eğer düğün yapmayı planlıyorsanız, düğün akışını iyi bilmelisiniz.

Gelin Alma

Düğün akışının ilk aşaması gelin almadır. Gelinin evden alınması, genellikle sabahın erken saatlerinde olur. Damat tarafı davullu zurnalı bir şekilde gelin evine gelir. Gelin, ailesiyle vedalaşır. Daha sonra gelin adayının erkek kardeşi ya da babası gelinin beline kuşağını bağlar. Kuşak bağlama adeti, genel olarak yapılan bir adettir. Ancak kuşak bağlamak zorunda değilsiniz. Gelin arabaya binmeden bir süre halaylar çekilir. Daha sonra konvoy olarak gelen araçlara binilerek gelin ve damat kuaföre götürülür. Gelin, makyajı olurken damat da tıraşını olur.

Damat Ve Gelin Kuaföre Gider

Gelin alma aşaması bittikten sonra kuaföre gitme aşaması gelir. Gelin adayı üzerinde herhangi bir elbiseyle evinden çıkarılır. Damat ve gelin hazırlanmak üzere kuaförlerine giderler. Gelin başı ve makyajı yapılır. Damat da bu sırada saç-sakal tıraşını olur. Gelinin yanında gelen kişilerde kuaförde hazırlıklarını tamamlarlar. Başı ve makyajı yapılan gelin, dikkatli bir şekilde gelinliğini giyer. Bir taraftan da damat adayı arkadaşlarının yardımı ile damatlığını giyer. Bazı çiftler, kuaför hazırlıklarının videolarını çekerler. Gelin ve damat hazır olduktan sonra, damat gelinin kuaförüne gelir. Burada damat, arkasını dönmüş bir halde elinde gelin çiçeği ile eşini bekler. Gelin ise damadın arkasından gelerek gelin çiçeğini damattan alır. Tüm bu sahneler dış çekimi yapan fotoğrafçı tarafından kaydedilir. Damat ve gelin kuaförü aşamasından sonra ise dış çekim aşaması gelir.

Dış Çekimler

Gelinliğini ve damatlığını giyen gelin, dış çekim için önceden belirledikleri mekana giderler. Ancak bazı çiftler, dış çekimlerini düğün öncesinde de yapabilmektedirler. Eğer dış çekim için zamanınız yoksa bu aşamayı düğün öncesinde halledebilirsiniz. Böylece dış çekimler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Düğün Mekanına Gelme

Dış çekim tamamlandıktan sonra gelin ve damat düğün mekanına gelirler. Burada davetliler onları gelmelerini beklerler. Çiftlerin mekana girmeleri ise müzik eşliğinde gerçekleşir. Gelin ve damadın gelmesi ile düğün eğlencesi başlar. Gelen misafirler müzikler eşliğinde düğünün tadını çıkarırlar. Daha sonra düğün pastası kesilir. Kesilen pasta davetlilere ikram edilir. Pastadan sonra takı töreni yapılır. Gelinin ve damadın yakınları takıları takmaya başlarlar. Düğün töreni sona erdikten sonra gelin, düğün salonundan çıkarılır. Yapılan konvoyla erkek evine gelinir. Ve gelin yine davullu zurnalı bir şekilde arabadan indirilir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Evlilik Yıldönümü için Öneriler

Evlilik Yıldönümü için ÖnerilerEvlilik, bir insanın yaşayabileceği en güzel şeylerden bir tanesi; elbette doğru bir insan ile. Türkiye’de her yıl evlenen yüz binlerce insan mevcut ve şüphe yok ki her biri mutlu yaşamayı hak ediyor, bilhassa kadınlar. Kadınlar ne ister? Sözü ise, belki de yıllardır tartışılagelen bir mefhum olarak karşımıza çıkıyor. Bu...

En Popüler Düğün Davetiyesi Modelleri Hangileridir?

En Popüler Düğün Davetiyesi Modelleri Hangileridir?Davetiye seçiminde en büyük etken genellikle gelinler olmaktadır. Düğün ile ilgili diğer hazırlıklar ile ilgilenen gelinler davetiye seçiminde de belirleyici rol oynamaktadır. Bu noktada gelinlerin birçoğu seçim esnasında en çok satan popüler ürünleri dikkate almakta ve o doğrultuda seçim yapmaktadır. Bunun sebebi düğün davetiye...

Kına Gecesi İçin Popüler Şarkı Listeleri

Kına Gecesi İçin Popüler Şarkı ListeleriBiriyle tanıştınız ve gönlünüzü çaldı. Tanışmaydı, flörttü, gezmeydi derken sıra olan ise evlenmedir. Tabi evlenmek içinde bazı ön adımlar bulunuyor. Bunlardan biride tabi ki de olmazsa olmaz kına gecesi organizasyonudur. Düğün öncesi son adım olan kına gecesi gelinler için bir nevi bekarlığa veda partisidir. Kına gecesinde...