fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Muhteşem Davetiye Modelleri İçin Altın Değerinde Fikirler

Yapacağınız organizasyona göre davetiye seçimi misafirlerinizi etkilemeniz için muhteşem olmalıdır. Eğer aklınızda davetiye modelinize ilişkin bir fikir ya da karar varsa seçim süreci sizin için kolay olacaktır. Ama davetiye modelinize ilişkin hiç fikriniz yoksa bu süreçte seçim için zorlanabilirsiniz. Davetiye modelleri seçiminde dikkat etmeniz gereken davetiyenin modeli kadar da kâğıt kalitesi, tasarımı, tasarım olarak sizi yansıtması, davetinin adet miktarı gibi konulara ne kadar özenli yaklaşırsanız davetiye seçiminiz de bu kadar başarılı olacaktır.

Davetiye modelini belirlerken düğün ya da nişan konseptinize uygun olması şıklık yaratacaktır. Örneğin, nikâh töreni düşünüyorsanız sade şık olarak tasarlanmış davetiye modeli sizin için uygun bir seçim olacaktır. Otellerin balo salonun da gerçekleşecekse töreniniz ortamın şıklığına ve ağırlığına göre daha çok aksesuarlı davetiye modellerine yönelebilirsiniz. Davetiye modelinizi seçerken organizasyon yapacağınız mekânın renklerine ve düzenlemesine uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Bunlar küçük detaylar olarak görünse de davetiniz deki ufak detaylar töreninizi tamamlayıcı nitelikte olacaktır.

Davetiye modellerinin tasarım model seçimini yaptıktan sonra kâğıt kalitesini belirlemelisiniz. Bir davetiyeyi modeli kadar kâğıdının kaliteli olması da şık gösterir. Kalitesiz kâğıda basılmış bir davetiye istediğiniz kadar eşsiz tasarımlı olsun misafirlerinize ulaştığında hoş bir karşılama olmayacaktır. Davetiye modelleri seçiminiz de zarflarında kaliteli kâğıttan olmasına dikkat etmelisiniz. Unutmayınız ki davetiye sizin şıklık ve kalitenizi yansıtmalıdır.

Davetiyenizin üzerine yazılacak yazıların boyutları ve içeriklerine dikkat etmelisiniz. İçerik olarak sizi yansıtan bir yazı seçmelisiniz. Hatta kendinizin oluşturduğu cümlelere yer vermek davetiyenizi özel kılacaktır. Pek çok çift davetiye seçiminde yazılara dikkat etmez. Herkesin kullandığı içeriklere yer verir. Ama unutulmamalıdır ki davetiyeniz size özel ve akılda kalıcı olmalıdır. Davetiye içerisinde adres, telefon bilgilerinin de okunaklı olması  misafirlerinizin ulaşımın da rahatlık sağlayacaktır.

Davetiye modelinizin adetine karar verirken elbette katılacak misafirlerinizin oranında sayı verirsiniz. Ama davetiyelerin hazırlanması aşamasında oluşabilecek aksaklıklara karşılık belirlediğiniz rakamların biraz fazlasını yaptırmalısınız. Son dakika da oluşacak aksaklıklara karşı önleminizi almanız da faydalı olacaktır.

Davetiye seçiminizi yaparken yukarıda bahsettiğimiz altın fikirlere bakmadan seçiminizi yapmayınız. Davetiye sizi yansıtacağından özel bir seçim olmalıdır. Ayrıca davetiyeler bildiğiniz üzere kâğıttan yapılmaktadır. Kâğıt seçimlerinizi yaparken geri dönüşümlü olanları seçerseniz hem çevreyi düşünmüş olacaksınız hem de davetiyenizin ulaştığı kişilere olumlu bir örnek teşkil edeceksiniz.

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Davetiye Seçerken Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?

Davetiye Seçerken Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?Bir davetiye kartı türüne karar verirken, ilk ve en önemli kriter çiftin modeli sevmesi ve konukları düğüne davet etmek için davet mektubunu kullanmayı düşünmesidir. Düğün davetiyesi tasarımı mekan ve temayla eşleşir. Toptan yazı tipi açık ve okunması kolaydır. Bu noktada bir davetiye seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken...

Düğün Davetiyelerinde Tema Seçimi

Düğün Davetiyelerinde Tema SeçimiDüğün hazırlıklarının önemli detaylarından bir tanesi de düğün davetiyesidir. Düğüne davet edilecek kişileri bilgilendirmek amaçlı hazırlanan düğün davetiyeleri, günümüzde bir anı olarak da saklanabilmektedir. Bu sebeple seçilecek olan düğün davetiyesinin önemi daha da artmaktadır. Ayrıca günümüzde düğün için...

Özel Günlerin Vazgeçilmez Detayı: davetiyeler

Özel Günlerin Vazgeçilmez Detayı: davetiyelerEvlilik, birbirini seven insanların uzun yıllar boyunca beklediği oldukça kutsal bir olaydır. Evlilik olayında, nikah ve düğün merasimleri gerçekleşene kadar çiftlerde belli hazırlık süreçleri gerçekleşmektedir. Bunlara nişan, çeyiz hazırlıkları, düğün hazırlıkları gibi çeşitli örnekler sıralanabilir. Bu hazırlıklar...