fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyelerinde Söz Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün hazırlıklıları yapılırken çiftler açısından her detayın eksiksiz olmasına dikkat edilir. Genel olarak çiftler düğünlerinin kendi tarzlarını yansıtan konseptler ışığında şekillenmesini arzu ederler. Bunun için de düğünün her detayını belirli bir bütünlük içerisinde tamamlamaya gayret ederler.

Konukların düğüne davetini duyuran düğün davetiyeleri de bu detaylardan biridir. Düğün davetiyesi, konukların düğün hakkında ilk bilgileri aldığı çağrılardır. Bu nedenle nasıl bir görünüme sahip oldukları kadar nasıl bir davet metni kullanıldığı da önemlidir. Peki, düğün davetiyelerinde söz seçimi nasıl olmalıdır? Bu yazıda bu konu hakkında detaylıca bahsedeceğiz.

Düğün Davetiyelerinde Söz Seçiminin Detayları

Düğün davetiyeleri söz konusu olunca nasıl bir konsepte ve tarza sahip oldukları kadar nasıl bir davet metni içerdikleri de çok önemlidir. Çünkü davetiyenin asıl amacının düğün hakkında bilgiler vermesi ve konukları düğüne davet ediyor olmasıdır. Birçok kişi davetiye için söz seçerken kalıplaşmış sözler kullanabiliyor. Bunun yanı sıra daha spesifik tercihlerde bulunmak isteyen çiftler kendilerinin yazmış olduğu sözleri de ekleyebiliyorlar.

Bazen herhangi bir şiir veya şarkı kullanılarak da davet metni oluşturulabiliyor. Davetiye tarzının kişilerin kendi zevkleri doğrultusunda şekillenmesi gibi davetiye için söz seçimi de aynı şekilde farklılık gösterebilir. Davetiyelerin düğün hakkında bilgi vermesinin çok fazla önüne geçmeyecek şekilde fazla romantizm içermemesi önerilir.

Düğün Davetiyelerinde Söz Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Davetiyelerinde Söz Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Davetiyesi Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Davetiyeler büyük bir özenle hazırlanarak konukları düğün hakkında bilgilendirirken ön izlenim de yaratırlar.

Her çiftin düğün için özenle seçtiği davetiyelerin hazırlığında dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Öncelikle belirlenen düğün konseptine uygun bir davetiye seçimi yapılmalıdır.
  • Davetiye seçenekleri çok fazla olduğu için çoğunluk içerisinden davetiyeyi birkaç seçeneğe indirgeyerek seçim yapmak daha kolay olur.
  • Düğünün yapılacağı mekan daha önceden belirlenerek mekan ile uyumlu bir davetiye tasarımı yapmak ipuçları açısında etkili olur.
  • Davetiyede sözlerin ayrı düğün bilgilerinin ayrı yazı fontlarında olması karmaşık bir görüntü olmaması açısından etkili olur.
  • Davetiyedeki sözlerin yeterli alana sığması göz yormaması açısından önemlidir ve bu nedenle yeterli genişlikte davetiye seçilmelidir.
  • Davetiye seçiminin en temel parametrelerinden biri de fiyatlarının nasıl olduğudur. Birkaç seçenek arasında kalındığı takdirde karar vermekte en etkili olan detay fiyatlar olur. Bütçeye ve kişisel zevklere en uygun davetiye seçimi yapılır.
  • Davetlilerin önceden bir listesi yapılarak her düğün davetiyesi üzerine sırayla yazılması davetlilerin unutulmamasını sağlar.

Bu ve bunun gibi detaylar düğünün habercisi olan davetiyeler için oldukça önemli detaylar olarak değerlendirilir. Düğünün müjdeleyicisi davetiyelerin düğünden mümkünse iki ay önce hazırlanmış olması herhangi bir sorun olmaması bakımından daha iyi olur.

Düğün Davetiyelerinin Dağıtımı Ne Zaman Yapılmalı?

Davetiyelerin düğünden kısa bir süre önce hazırlanması davetlilerden bazılarının unutulması gibi sorunlara yol açabileceği için eğer yeterli vakit varsa iki ay önceden hazır olması öngörülür. Düğün mekanlarındaki yerleşim planları davetli sayısına göre yapılacağı için net sayının bilinmesi gerekir. Bu nedenle davetiye dağıtımlarının düğüne 10 gün kala yapılması beklenen davetli sayısının da karşılanması yönünden daha doğru olur. Düğün tarihinden çok erken gönderilen davetiyelerin unutulma ihtimali olabilir.

Düğün Davetiyelerinde Fiyatların Etkisi

Davetiyeler farklı tasarımlar ile farklı fiyat aralıklarına sahipler. Seçim yaparken birçok husus belirleyici olabiliyor fakat hepsinden önemlisi davetiye maliyetinin ne kadar olacağı diyebiliriz. Çiftler genel olarak davetiye seçiminde bütçelerine en uygun olan davetiyeleri seçiyorlar. Bu faktör davetiye üzerinde farklı kalite seçenekleri ortaya koyuyor.

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?Nişan, nikah, düğün ve sünnet törenleri herkesin hayatında önemli bir yer tutar. Düzenlenecek bu özel günlerin sevdiklerle paylaşılmasını sağlayan aracılar davetiyelerdir. Davetiye seçimleri yılın en moda trendleri arasından belirlenirken bütçe konusu da dikkate alınır. Bizzat elden teslim edilen davetiyeler, sevdiklerini özel...

Düğün Menüsü Nasıl Seçilir?

Düğün Menüsü Nasıl Seçilir?Bir düğün ya da diğer büyük partiler için yemek menüsü oluşturmak, klasik bir akşam yemeği menüsü hazırlamaktan tamamen farklıdır, ancak yine de bazı temel benzerlikler bulunmaktadır. Bir düğün yemeği menüsü planlarken, önemli hususlardan biri mevsimselliktir. Mevsimsellik, hem içerikte hem de yemek tarifinde önemlidir....

Düğün Hazırlıkları

Düğün Hazırlıkları Özellikle genç kızların en telaşlı dönemlerinden biridir düğün öncesi hazırlık dönemi. Eksikler bir türlü bitmez, alınması gereken şeyler, yapılması gereken işler birbiri ardına sıralanıp durur. Yine de tüm telaşı ile yorgunluğu ve koşuşturması ile hayatın en unutulmaz anlarının yaşandığı dönemdir bu dönem. Türk...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94