fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyelerinde Söz Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün hazırlıklıları yapılırken çiftler açısından her detayın eksiksiz olmasına dikkat edilir. Genel olarak çiftler düğünlerinin kendi tarzlarını yansıtan konseptler ışığında şekillenmesini arzu ederler. Bunun için de düğünün her detayını belirli bir bütünlük içerisinde tamamlamaya gayret ederler.

Konukların düğüne davetini duyuran düğün davetiyeleri de bu detaylardan biridir. Düğün davetiyesi, konukların düğün hakkında ilk bilgileri aldığı çağrılardır. Bu nedenle nasıl bir görünüme sahip oldukları kadar nasıl bir davet metni kullanıldığı da önemlidir. Peki, düğün davetiyelerinde söz seçimi nasıl olmalıdır? Bu yazıda bu konu hakkında detaylıca bahsedeceğiz.

Düğün Davetiyelerinde Söz Seçiminin Detayları

Düğün davetiyeleri söz konusu olunca nasıl bir konsepte ve tarza sahip oldukları kadar nasıl bir davet metni içerdikleri de çok önemlidir. Çünkü davetiyenin asıl amacının düğün hakkında bilgiler vermesi ve konukları düğüne davet ediyor olmasıdır. Birçok kişi davetiye için söz seçerken kalıplaşmış sözler kullanabiliyor. Bunun yanı sıra daha spesifik tercihlerde bulunmak isteyen çiftler kendilerinin yazmış olduğu sözleri de ekleyebiliyorlar.

Bazen herhangi bir şiir veya şarkı kullanılarak da davet metni oluşturulabiliyor. Davetiye tarzının kişilerin kendi zevkleri doğrultusunda şekillenmesi gibi davetiye için söz seçimi de aynı şekilde farklılık gösterebilir. Davetiyelerin düğün hakkında bilgi vermesinin çok fazla önüne geçmeyecek şekilde fazla romantizm içermemesi önerilir.

Düğün Davetiyelerinde Söz Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Davetiyelerinde Söz Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Davetiyesi Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Davetiyeler büyük bir özenle hazırlanarak konukları düğün hakkında bilgilendirirken ön izlenim de yaratırlar.

Her çiftin düğün için özenle seçtiği davetiyelerin hazırlığında dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Öncelikle belirlenen düğün konseptine uygun bir davetiye seçimi yapılmalıdır.
  • Davetiye seçenekleri çok fazla olduğu için çoğunluk içerisinden davetiyeyi birkaç seçeneğe indirgeyerek seçim yapmak daha kolay olur.
  • Düğünün yapılacağı mekan daha önceden belirlenerek mekan ile uyumlu bir davetiye tasarımı yapmak ipuçları açısında etkili olur.
  • Davetiyede sözlerin ayrı düğün bilgilerinin ayrı yazı fontlarında olması karmaşık bir görüntü olmaması açısından etkili olur.
  • Davetiyedeki sözlerin yeterli alana sığması göz yormaması açısından önemlidir ve bu nedenle yeterli genişlikte davetiye seçilmelidir.
  • Davetiye seçiminin en temel parametrelerinden biri de fiyatlarının nasıl olduğudur. Birkaç seçenek arasında kalındığı takdirde karar vermekte en etkili olan detay fiyatlar olur. Bütçeye ve kişisel zevklere en uygun davetiye seçimi yapılır.
  • Davetlilerin önceden bir listesi yapılarak her düğün davetiyesi üzerine sırayla yazılması davetlilerin unutulmamasını sağlar.

Bu ve bunun gibi detaylar düğünün habercisi olan davetiyeler için oldukça önemli detaylar olarak değerlendirilir. Düğünün müjdeleyicisi davetiyelerin düğünden mümkünse iki ay önce hazırlanmış olması herhangi bir sorun olmaması bakımından daha iyi olur.

Düğün Davetiyelerinin Dağıtımı Ne Zaman Yapılmalı?

Davetiyelerin düğünden kısa bir süre önce hazırlanması davetlilerden bazılarının unutulması gibi sorunlara yol açabileceği için eğer yeterli vakit varsa iki ay önceden hazır olması öngörülür. Düğün mekanlarındaki yerleşim planları davetli sayısına göre yapılacağı için net sayının bilinmesi gerekir. Bu nedenle davetiye dağıtımlarının düğüne 10 gün kala yapılması beklenen davetli sayısının da karşılanması yönünden daha doğru olur. Düğün tarihinden çok erken gönderilen davetiyelerin unutulma ihtimali olabilir.

Düğün Davetiyelerinde Fiyatların Etkisi

Davetiyeler farklı tasarımlar ile farklı fiyat aralıklarına sahipler. Seçim yaparken birçok husus belirleyici olabiliyor fakat hepsinden önemlisi davetiye maliyetinin ne kadar olacağı diyebiliriz. Çiftler genel olarak davetiye seçiminde bütçelerine en uygun olan davetiyeleri seçiyorlar. Bu faktör davetiye üzerinde farklı kalite seçenekleri ortaya koyuyor.

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Ve Nişan Davetiyeleri Nasıl Belirlenmeli

Düğün Ve Nişan Davetiyeleri Nasıl BelirlenmeliGenel manada düğünlerin en önemli detaylarından bir olan düğün davetiyesi üzerine oldukça çok düşünülmesi gereken detaylardan biri olarak göze çarpmaktadır. Bu durum genel anlamda oldukça önemli olarak görülen ve düğün öncesi intibahı belirleyen bir olgudur. Özellikle eski geleneklerde oldukça önemli bir konum tutan bu...

Davetiye Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Davetiye Modellerinin Özellikleri Nelerdir?Davetiye Nedir, Özellikleri Nelerdir? Düğün, toplantı, nişan, sünnet, açılış ve seminer gibi etkinlere katılması istenen kişilere bu etkinliklerin günü, yeri, saat, gibi bilgilerin yer aldığı görselli, şekilli veya fotoğraflı kısa mektuplara davetiye denilmektedir. Özel olarak tasarlanan davetiye kâğıtlarına basılarak seçilen...

Yurt Dışında Düğün Yapmak Sanıldığı Kadar Zormu ?

Yurt Dışında Düğün Yapmak Sanıldığı Kadar Zormu ? Yurt dışında evlenmek sanırım her genç kız ve genç delikanlıların hayalinde yatmaktadır. Birçok kişi, yurt içerisindeki düğün maliyetlerinin bile yüksek olmasından dolayı yurt dışı evliliğini sadece hayal olarak görmektedir. Son zamanlarda ekonomik durumu iyi ya da kötü olan kişilerin sık sık yurt dışında düğün yapması...