fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyesi Özellikleri Nelerdir?

Düğün gününü haber veren ve düğün hazırlıklarının en önemli detaylarının başında düğün davetiyesi gelir. Davetiyede yer alan davetiye sözleri ve tasarımı misafirlere ulaşan o güzel günün mesajıdır. Davetiye yalnızca düğüne özel değildir. Farklı pek çok organizasyonlar için çeşitli davetiyeler bulunmaktadır. Sünnet davetiyesi, nişan davetiyesi ve nikah davetiyesi de bu davetiye çeşitlerine örnektir. 

Düğün Davetiyesi Özellikleri Nelerdir?

1- Düğün davetiyesinde yer alan metinler net bir şekilde okunabilmelidir.
2- Davetiyede mutlaka mekan yeri, saati ve tarihi yazmalıdır.
3- Düğüne gelen misafirlere göre örneğin, iş adamları ve siyasi kişiler katılacaksa daha saygın ve ciddi bir dil kullanılmalıdır.
4- Yazım ve imla kurallarına uyulmalı, abartılı kelime ve resimlerden kaçınılmalıdır.
5- Davet eden kişi ve davet edilen kişinin adı ve soyadı davetiye de mutlaka yer almalıdır.

Davetiye Ne Zaman Seçilmelidir?

Nişan töreninden sonra düğün için çeyiz hazırlıkları başlar. Çeyiz hazırlıkları, düğün mekan seçimi, tarihi, gelinlik, damatlık derken düğün hazırlıklarının sonuna gelinir. Düğün mekanı ve tarihi belirlendiğinde geriye misafirlere haber vermek kalır. Davetiye modelleri ve tasarımı belirlenip seçilir. Ardından düğün yeri tarihi saati gibi gerekli görülen bilgiler eklenir. Davetiye seçerken tasarımının yanında ucuz davetiye modelleri de dikkat çeken unsurlar arasında yer alır. Seçilen davetiyeler düğün tarihine az bir zaman kala ise misafirlere ulaştırılmak üzere dağıtılır. 

Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1- Davetiye seçimine tek başına karar verilmemelidir. Çiftler mutlaka birlikte davetiye seçmelidir. 
2- Davetiye seçerken öncelikli olarak hem uygun fiyatlı olması hemde zevkinize hitap etmesi önemlidir. Davetiye seçerken eğer varsa düğün konseptini göz önüne almakta fayda sağlayacaktır. 
3- Davetiye seçerken davetiye kağıdının düz mü, desenli mi, ince mi, kalın mı olacağına karar verebilirsin. Böylelikle davetiye sade mi yoksa şık ve gösterişli mi olacak belli olacaktır.
4- Davetiye modeline karar verdikten sonra davetiyeye yazılacak metin seçilmelidir. Davetiyeye eklenen metin mutlaka okunaklı olmalıdır. Size özel bir metin seçtikten sonra davet hitabını ekleyerek seçiminizi tamamlayabilirsiniz.
5- Davetiye basılırken davetli sayısından 10 – 20 adet daha fazla bastırmakta yarar olacaktır. Fazla olması eksik kalmasından daha iyidir. 

Düğün Davetiyesi Kimlere Verilir?

Düğün davetiyesi düğününüzde kimlerin yanınızda olmasını istiyorsanız ona verebilirsiniz. Düğün davetiyesi herkese verilebilir. Ancak mekanda katılım sınırlaması var ise öncelikli olarak ailelere vermelisiniz. Aile, aile büyükleri ve aile dostları gibi yakın çevreye davetiye verilmesi daha uygun olacaktır. Eğer kırgınlık ve küskünlük var ise ailede düğüne davet ederek tüm kırgınlıkları ve küskünlükleri telafi edebilirsin. 

Düğün Davetiyeleri Ne Zaman Gönderilmelidir?

Düğün davetiyesinin gönderme tarihi oldukça önemlidir. Çünkü davetiyeyi erken yollarsan unutulur, geç yollarsan misafirlerin planları gelmelerine engel olur. Düğün davetiyesi düğünden 2 ay önce mutlaka elinde olmalıdır. Buna göre dağıtım için en uygun tarihi sıkışmadan karar verebilirsiniz. Davetiye dağıtımı içi en uygun zamanlar düğüne 3 – 5 hafta kala dağıtılmasıdır. Böylelikle misafirler düğün için kendilerini daha kolay ayarlayacaklardır. 

Düğün Davetiyesi Nasıl Dağıtılır?

Düğün davetiyesi dağıtmak eskiden beri çok önemlidir. Düğün davetiyesi dağıtırken elden dağıtmak en doğru olanıdır. Uzaklarda oturan yakınlarına akrabalarına elden davetiye vermek pek mümkün değildir. Böyle akrabalarına samimiyetine göre ister telefon daveti yapabilir istersen de davetiyeni posta yolu ile gönderirsin. Akrabalarının ve yakınlarının adreslerini alarak postaya verdikten sonra 2 günde davetiye ellerinde olacaktır. Uzakta oturan arkadaşlarına davetiyenin fotoğrafına çekip gönderebilme imkanında var. Durumunu anlattıktan sonra telaşını göz önüne alarak sana hak vereceklerdir. 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?Nişan, nikah, düğün ve sünnet törenleri herkesin hayatında önemli bir yer tutar. Düzenlenecek bu özel günlerin sevdiklerle paylaşılmasını sağlayan aracılar davetiyelerdir. Davetiye seçimleri yılın en moda trendleri arasından belirlenirken bütçe konusu da dikkate alınır. Bizzat elden teslim edilen davetiyeler, sevdiklerini özel...

Düğün Makyajı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Makyajı İçin Dikkat Edilmesi GerekenlerTüm gece boyunca odak noktası olacağınız düğün günü, belki de hayatınızın en güzel haline bakmak isteyeceğiniz bir gün ve daha da önemlisi, güzel bir düğün makyajı, olduğunuzdan daha güzel hissettirir. Makyajın büyüsü, çok etkileyicidir! Düğün gününüzde makyajınızı ister kendiniz yapıyor olun, isterseniz de bir...

Nişan Organizasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?

Nişan Organizasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?Nişan çiftlerin evliliğe ilk adımı attıkları önemli organizasyonlardan bir tanesidir. Kız isteme sonrası yüzüklerin takılması temeline dayanan bu adım yeni evlenecek çiftler için büyük önem taşımaktadır. En az düğün kadar önemsenmesi gereken nişan organizasyonları dikkatle hazırlanmalı ve her detaya ayrı ayrı dikkat...