fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyesi Özellikleri Nelerdir?

Düğün gününü haber veren ve düğün hazırlıklarının en önemli detaylarının başında düğün davetiyesi gelir. Davetiyede yer alan davetiye sözleri ve tasarımı misafirlere ulaşan o güzel günün mesajıdır. Davetiye yalnızca düğüne özel değildir. Farklı pek çok organizasyonlar için çeşitli davetiyeler bulunmaktadır. Sünnet davetiyesi, nişan davetiyesi ve nikah davetiyesi de bu davetiye çeşitlerine örnektir. 

Düğün Davetiyesi Özellikleri Nelerdir?

1- Düğün davetiyesinde yer alan metinler net bir şekilde okunabilmelidir.
2- Davetiyede mutlaka mekan yeri, saati ve tarihi yazmalıdır.
3- Düğüne gelen misafirlere göre örneğin, iş adamları ve siyasi kişiler katılacaksa daha saygın ve ciddi bir dil kullanılmalıdır.
4- Yazım ve imla kurallarına uyulmalı, abartılı kelime ve resimlerden kaçınılmalıdır.
5- Davet eden kişi ve davet edilen kişinin adı ve soyadı davetiye de mutlaka yer almalıdır.

Davetiye Ne Zaman Seçilmelidir?

Nişan töreninden sonra düğün için çeyiz hazırlıkları başlar. Çeyiz hazırlıkları, düğün mekan seçimi, tarihi, gelinlik, damatlık derken düğün hazırlıklarının sonuna gelinir. Düğün mekanı ve tarihi belirlendiğinde geriye misafirlere haber vermek kalır. Davetiye modelleri ve tasarımı belirlenip seçilir. Ardından düğün yeri tarihi saati gibi gerekli görülen bilgiler eklenir. Davetiye seçerken tasarımının yanında ucuz davetiye modelleri de dikkat çeken unsurlar arasında yer alır. Seçilen davetiyeler düğün tarihine az bir zaman kala ise misafirlere ulaştırılmak üzere dağıtılır. 

Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1- Davetiye seçimine tek başına karar verilmemelidir. Çiftler mutlaka birlikte davetiye seçmelidir. 
2- Davetiye seçerken öncelikli olarak hem uygun fiyatlı olması hemde zevkinize hitap etmesi önemlidir. Davetiye seçerken eğer varsa düğün konseptini göz önüne almakta fayda sağlayacaktır. 
3- Davetiye seçerken davetiye kağıdının düz mü, desenli mi, ince mi, kalın mı olacağına karar verebilirsin. Böylelikle davetiye sade mi yoksa şık ve gösterişli mi olacak belli olacaktır.
4- Davetiye modeline karar verdikten sonra davetiyeye yazılacak metin seçilmelidir. Davetiyeye eklenen metin mutlaka okunaklı olmalıdır. Size özel bir metin seçtikten sonra davet hitabını ekleyerek seçiminizi tamamlayabilirsiniz.
5- Davetiye basılırken davetli sayısından 10 – 20 adet daha fazla bastırmakta yarar olacaktır. Fazla olması eksik kalmasından daha iyidir. 

Düğün Davetiyesi Kimlere Verilir?

Düğün davetiyesi düğününüzde kimlerin yanınızda olmasını istiyorsanız ona verebilirsiniz. Düğün davetiyesi herkese verilebilir. Ancak mekanda katılım sınırlaması var ise öncelikli olarak ailelere vermelisiniz. Aile, aile büyükleri ve aile dostları gibi yakın çevreye davetiye verilmesi daha uygun olacaktır. Eğer kırgınlık ve küskünlük var ise ailede düğüne davet ederek tüm kırgınlıkları ve küskünlükleri telafi edebilirsin. 

Düğün Davetiyeleri Ne Zaman Gönderilmelidir?

Düğün davetiyesinin gönderme tarihi oldukça önemlidir. Çünkü davetiyeyi erken yollarsan unutulur, geç yollarsan misafirlerin planları gelmelerine engel olur. Düğün davetiyesi düğünden 2 ay önce mutlaka elinde olmalıdır. Buna göre dağıtım için en uygun tarihi sıkışmadan karar verebilirsiniz. Davetiye dağıtımı içi en uygun zamanlar düğüne 3 – 5 hafta kala dağıtılmasıdır. Böylelikle misafirler düğün için kendilerini daha kolay ayarlayacaklardır. 

Düğün Davetiyesi Nasıl Dağıtılır?

Düğün davetiyesi dağıtmak eskiden beri çok önemlidir. Düğün davetiyesi dağıtırken elden dağıtmak en doğru olanıdır. Uzaklarda oturan yakınlarına akrabalarına elden davetiye vermek pek mümkün değildir. Böyle akrabalarına samimiyetine göre ister telefon daveti yapabilir istersen de davetiyeni posta yolu ile gönderirsin. Akrabalarının ve yakınlarının adreslerini alarak postaya verdikten sonra 2 günde davetiye ellerinde olacaktır. Uzakta oturan arkadaşlarına davetiyenin fotoğrafına çekip gönderebilme imkanında var. Durumunu anlattıktan sonra telaşını göz önüne alarak sana hak vereceklerdir. 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Gelinlik Diyeti: Düğünden Önce Nasıl Kilo Verilir?

Gelinlik Diyeti: Düğünden Önce Nasıl Kilo Verilir?En iyi halinizde olmak istediğiniz özel bir gün mü var? Bu şirketin partisi ya da lise arkadaşlarınızla hazırladığınız bir parti olabilir, gelinlik diyeti, hedefinize ulaşmanızı sağlayacak. Bu diyet, o büyük gün gelene kadar zayıflamanıza ve o gün harika görünmenize yardımcı olacak. Gelinlik Diyeti Nedir? Gelinlik diyeti,...

Düğün Akışı Nasıl Olmalıdır?

Düğün Akışı Nasıl Olmalıdır?Düğünler her genç kızın ve erkeğin hayali olduğu gibi ailelerinde yakın çevreninde ilgi odağı halindedir. Bu sebepten dolayı her şey kusursuz, özenli ve herkese hitap edecek şekilde olmalıdır. Ne erkek tarafının ne de kız tarafının kalpleri kırılmadan düğün organizasyonu kusursuz bir şekilde ilerlemelidir. Evden Gelin Alma...

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?Düğün organizasyonu çok kapsamlı olan organizasyonlardandır. Çok fazla detay bulunması gelin ve damat adayları için kafa karışıklığı yaratabilmektedir. Bu noktada düğün organizasyonları için özel olarak hizmet veren firmalardan yararlanılması mümkündür. Fakat bu tarz ekstra ücretler ödemek istemeyen ve her şeyi kendi yapmak...