fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyesi Özellikleri Nelerdir?

Düğün gününü haber veren ve düğün hazırlıklarının en önemli detaylarının başında düğün davetiyesi gelir. Davetiyede yer alan davetiye sözleri ve tasarımı misafirlere ulaşan o güzel günün mesajıdır. Davetiye yalnızca düğüne özel değildir. Farklı pek çok organizasyonlar için çeşitli davetiyeler bulunmaktadır. Sünnet davetiyesi, nişan davetiyesi ve nikah davetiyesi de bu davetiye çeşitlerine örnektir. 

Düğün Davetiyesi Özellikleri Nelerdir?

1- Düğün davetiyesinde yer alan metinler net bir şekilde okunabilmelidir.
2- Davetiyede mutlaka mekan yeri, saati ve tarihi yazmalıdır.
3- Düğüne gelen misafirlere göre örneğin, iş adamları ve siyasi kişiler katılacaksa daha saygın ve ciddi bir dil kullanılmalıdır.
4- Yazım ve imla kurallarına uyulmalı, abartılı kelime ve resimlerden kaçınılmalıdır.
5- Davet eden kişi ve davet edilen kişinin adı ve soyadı davetiye de mutlaka yer almalıdır.

Davetiye Ne Zaman Seçilmelidir?

Nişan töreninden sonra düğün için çeyiz hazırlıkları başlar. Çeyiz hazırlıkları, düğün mekan seçimi, tarihi, gelinlik, damatlık derken düğün hazırlıklarının sonuna gelinir. Düğün mekanı ve tarihi belirlendiğinde geriye misafirlere haber vermek kalır. Davetiye modelleri ve tasarımı belirlenip seçilir. Ardından düğün yeri tarihi saati gibi gerekli görülen bilgiler eklenir. Davetiye seçerken tasarımının yanında ucuz davetiye modelleri de dikkat çeken unsurlar arasında yer alır. Seçilen davetiyeler düğün tarihine az bir zaman kala ise misafirlere ulaştırılmak üzere dağıtılır. 

Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1- Davetiye seçimine tek başına karar verilmemelidir. Çiftler mutlaka birlikte davetiye seçmelidir. 
2- Davetiye seçerken öncelikli olarak hem uygun fiyatlı olması hemde zevkinize hitap etmesi önemlidir. Davetiye seçerken eğer varsa düğün konseptini göz önüne almakta fayda sağlayacaktır. 
3- Davetiye seçerken davetiye kağıdının düz mü, desenli mi, ince mi, kalın mı olacağına karar verebilirsin. Böylelikle davetiye sade mi yoksa şık ve gösterişli mi olacak belli olacaktır.
4- Davetiye modeline karar verdikten sonra davetiyeye yazılacak metin seçilmelidir. Davetiyeye eklenen metin mutlaka okunaklı olmalıdır. Size özel bir metin seçtikten sonra davet hitabını ekleyerek seçiminizi tamamlayabilirsiniz.
5- Davetiye basılırken davetli sayısından 10 – 20 adet daha fazla bastırmakta yarar olacaktır. Fazla olması eksik kalmasından daha iyidir. 

Düğün Davetiyesi Kimlere Verilir?

Düğün davetiyesi düğününüzde kimlerin yanınızda olmasını istiyorsanız ona verebilirsiniz. Düğün davetiyesi herkese verilebilir. Ancak mekanda katılım sınırlaması var ise öncelikli olarak ailelere vermelisiniz. Aile, aile büyükleri ve aile dostları gibi yakın çevreye davetiye verilmesi daha uygun olacaktır. Eğer kırgınlık ve küskünlük var ise ailede düğüne davet ederek tüm kırgınlıkları ve küskünlükleri telafi edebilirsin. 

Düğün Davetiyeleri Ne Zaman Gönderilmelidir?

Düğün davetiyesinin gönderme tarihi oldukça önemlidir. Çünkü davetiyeyi erken yollarsan unutulur, geç yollarsan misafirlerin planları gelmelerine engel olur. Düğün davetiyesi düğünden 2 ay önce mutlaka elinde olmalıdır. Buna göre dağıtım için en uygun tarihi sıkışmadan karar verebilirsiniz. Davetiye dağıtımı içi en uygun zamanlar düğüne 3 – 5 hafta kala dağıtılmasıdır. Böylelikle misafirler düğün için kendilerini daha kolay ayarlayacaklardır. 

Düğün Davetiyesi Nasıl Dağıtılır?

Düğün davetiyesi dağıtmak eskiden beri çok önemlidir. Düğün davetiyesi dağıtırken elden dağıtmak en doğru olanıdır. Uzaklarda oturan yakınlarına akrabalarına elden davetiye vermek pek mümkün değildir. Böyle akrabalarına samimiyetine göre ister telefon daveti yapabilir istersen de davetiyeni posta yolu ile gönderirsin. Akrabalarının ve yakınlarının adreslerini alarak postaya verdikten sonra 2 günde davetiye ellerinde olacaktır. Uzakta oturan arkadaşlarına davetiyenin fotoğrafına çekip gönderebilme imkanında var. Durumunu anlattıktan sonra telaşını göz önüne alarak sana hak vereceklerdir. 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Özel Gün Hazırlıkları

Özel Gün Hazırlıkları Düğün Hazırlıkları 1- Düğün salonundaki masa ve sandalye süsleme ayrıntıları düşünülmeli ve süsleme için gerekli malzemeler temin edilerek yapılmalıdır. 2-Düğün salonu girişinde ikram edilecek şeker ve çikolata ya da nikah şekeri gibi ürünler bir masa veya tepsi üzerinde hazır olarak...

Davetiye Seçimi Nasıl Yapılır ?

Davetiye Seçimi Nasıl Yapılır ?Sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştireceğiniz düğün günü yaklaşırken, bir sürü telaşları da kendisiyle birlikte getirir. Düğün davetiyesinden tutun düğün salonundan davetli listesine kadar bir sürü tatlı telaş insanı sarıyor. Bu telaşlar arasında yapılması gereken birçok şey unutulur. Fakat unutulmaması gereken...

Kusursuz Bir Davet Planı için İşe Davetiye Seçerek Başlayın!

Kusursuz Bir Davet Planı için İşe Davetiye Seçerek Başlayın!Gelişen teknolojiden aldığı destekle, müşterilerine kaliteli hizmet sunan firmamız, en özel gününüzde kusursuz bir plan yapmanız için her zaman yanınızdadır. Farklı bütçe ve zevklere özel olarak hazırladığımız koleksiyonlar arasından dilediğinizi seçerek tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Yaratıcı fikirlerin değer kazandığı...