fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Düğün dönemleri oldukça telaşlı ve stresli geçen dönemlerdir. Bu telaş ve strese bağlı olarak birçok ayrıntı da unutulmaktadır. Düğün döneminde her alanda olduğu gibi davetiye modelleri alanında da dikkat edilmesi gereken ayrıntılar mutlaka önceden öğrenilmelidir. Güzel bir anı olarak kalacak olan davetiye modellerinin her özelliği en ince ayrıntısına kadar dikkat edilerek hazırlanmalıdır. Yanlış kararlar sonucu seçilen davetiye modelleri, çoğu kişinin içine sinmemektedir. Öncelikle kesinlikle kişinin hayalinde olan davetiye modelini yansıtması önemlidir.


DÜĞÜN İÇİN DAVETİYE NASIL SEÇİLİR?

Öncelikle düğün davetiyesi için çiftlerin hayalleri göz önüne alınmalıdır. Bu özel günün kahramanları onlar oldukları için düğünün her ayrıntısında olduğu gibi davetiye modellerinde de çiftler hayalindeki modeli seçmelidirler. Bu nedenle acele karar vermeden tüm ayrıntıların düşünülmesi gerekmektedir. Düğün davetiyesi seçilirken içe sinen bir model ve davetlileri çağırmaya uygun olan bir model seçilmelidir. Davetiye de dış görüntüsünün seçilmesi ile işlemler bitmemektedir. Davetiyenin tasarımı ve modelinin düğünün yapılacağı alana uygun olması, yazıların okunaklı ve anlamlı olması, davetlilerin adının yazılacağı zarfın kaliteli olması ve düğünün yapılacağı tarihe uygun davetiyenin seçilmesi gibi birçok farklı ayrıntı vardır. Aşağıda davetiye seçerken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar anlatılmıştır.


 Davetiyenin Tasarımı

Davetiye seçerken ilk dikkat edilmesi gereken konu, davetiyenin tasarımıdır. Bu tasarım çiftlerin her ikisinin de karakterini yansıtmalı ve çiftlerin içine sinen bir tasarım olmalıdır. Davetiye tasarımı seçilirken dikkat edilecek bir diğer unsur, düğün temasıdır. Düğün teması nasıl olacaksa davetiyede de bu temayı yansıtan küçük ayrıntıları yer alması gerekmektedir. Eğer düğünün belirlenmiş olan bir teması yoksa davetiyeye çiftlerin kendi kafasında tasarladıkları düğün konseptini yansıtmaları gerekir.

Davetiye kararına etki eden bir diğer unsurda, düğünün yapılacağı mekânın havası ve düğünün yapılacağı mevsime uygun olmasıdır. Kış ayında bir düğün şık bir otelde yapılacaksa renkli ve coşkulu olan bahar temalı davetiyeler düğünün temasına uymadığı için yanlış karar olacaktır. Daha sade ve daha ağır temalı bir düğün davetiyesi seçilmelidir. Kalın olan bir kâğıt üzerine altın varaklı isimlerin, gri tonlarda yazılan yazıların olduğu bir model daha uygun olmaktadır. Renkli davetiyeler, genellikle kır düğünü konseptinde kullanılmaktadır.


 Davetiyenin Metni

Davetiyenin tasarımı seçildikten sonra en az tasarım kadar önemli olan bir konu da davetiyenin içine nasıl bir metin yazılacağıdır. Seçilen davetiyenin tasarımı kişiye özel olarak değiştirilmezse metnin renginin ve yazılarının nasıl olacağına dikkat edilmelidir. Düğün davetiyesi metninde renk karmaşası davetiye modelleri için pek uygun görünmemektedir. Bu nedenle davetiye metninde en fazla iki farklı renk kullanılmalıdır. Çok hareketli olan davetiyelerde metnin yazılacağı alan daha kısa olmaktadır. Bu ayrıntılara mutlaka dikkat edilmelidir. Düğün davetiye modelleri seçerken her ayrıntı önemlidir. En önemli olan nokta ise seçilen davetiye modelinin tamamen çiftlerin ruhunu yansıtıyor olmasıdır.


 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Beden Tipine Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

Beden Tipine Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?Beden tipine göre gelinlik seçimi Gelinlik seçimi düğün sürecinde gelin adaylarını en çok zorlayan seçimlerden bir tanesidir. Herkes vücuduna en uygun olan modeli seçmek istemektedir. Bunun için yalnızca gelinlik modellerinin incelenmesi yeterli olmayacaktır. Kişi kendi vücudunu göz önüne almalı ve bu doğrultuda bir gelinlik seçimi...

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?Nişan, nikah, düğün ve sünnet törenleri herkesin hayatında önemli bir yer tutar. Düzenlenecek bu özel günlerin sevdiklerle paylaşılmasını sağlayan aracılar davetiyelerdir. Davetiye seçimleri yılın en moda trendleri arasından belirlenirken bütçe konusu da dikkate alınır. Bizzat elden teslim edilen davetiyeler, sevdiklerini özel...

Düğün Öncesi Kaçınmanız Gereken Hatalar

Düğün Öncesi Kaçınmanız Gereken Hatalar Düğün gününe şunun şurasında birkaç ay kalmış, hazırlıkları hala tamamlamamış olabilirsiniz ancak umuyoruz bir planlama yapmışsınızdır. Düğün öncesi planlamalarınız, kusursuz bir biçimde işlerse düğün gününde oldukça rahat edebilir ve kendinizi eğlenceye kaptırabilirsiniz; ancak aksilikler başlarsa, önünü almak...