fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 00:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Düğün dönemleri oldukça telaşlı ve stresli geçen dönemlerdir. Bu telaş ve strese bağlı olarak birçok ayrıntı da unutulmaktadır. Düğün döneminde her alanda olduğu gibi davetiye modelleri alanında da dikkat edilmesi gereken ayrıntılar mutlaka önceden öğrenilmelidir. Güzel bir anı olarak kalacak olan davetiye modellerinin her özelliği en ince ayrıntısına kadar dikkat edilerek hazırlanmalıdır. Yanlış kararlar sonucu seçilen davetiye modelleri, çoğu kişinin içine sinmemektedir. Öncelikle kesinlikle kişinin hayalinde olan davetiye modelini yansıtması önemlidir.


DÜĞÜN İÇİN DAVETİYE NASIL SEÇİLİR?

Öncelikle düğün davetiyesi için çiftlerin hayalleri göz önüne alınmalıdır. Bu özel günün kahramanları onlar oldukları için düğünün her ayrıntısında olduğu gibi davetiye modellerinde de çiftler hayalindeki modeli seçmelidirler. Bu nedenle acele karar vermeden tüm ayrıntıların düşünülmesi gerekmektedir. Düğün davetiyesi seçilirken içe sinen bir model ve davetlileri çağırmaya uygun olan bir model seçilmelidir. Davetiye de dış görüntüsünün seçilmesi ile işlemler bitmemektedir. Davetiyenin tasarımı ve modelinin düğünün yapılacağı alana uygun olması, yazıların okunaklı ve anlamlı olması, davetlilerin adının yazılacağı zarfın kaliteli olması ve düğünün yapılacağı tarihe uygun davetiyenin seçilmesi gibi birçok farklı ayrıntı vardır. Aşağıda davetiye seçerken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar anlatılmıştır.


 Davetiyenin Tasarımı

Davetiye seçerken ilk dikkat edilmesi gereken konu, davetiyenin tasarımıdır. Bu tasarım çiftlerin her ikisinin de karakterini yansıtmalı ve çiftlerin içine sinen bir tasarım olmalıdır. Davetiye tasarımı seçilirken dikkat edilecek bir diğer unsur, düğün temasıdır. Düğün teması nasıl olacaksa davetiyede de bu temayı yansıtan küçük ayrıntıları yer alması gerekmektedir. Eğer düğünün belirlenmiş olan bir teması yoksa davetiyeye çiftlerin kendi kafasında tasarladıkları düğün konseptini yansıtmaları gerekir.

Davetiye kararına etki eden bir diğer unsurda, düğünün yapılacağı mekânın havası ve düğünün yapılacağı mevsime uygun olmasıdır. Kış ayında bir düğün şık bir otelde yapılacaksa renkli ve coşkulu olan bahar temalı davetiyeler düğünün temasına uymadığı için yanlış karar olacaktır. Daha sade ve daha ağır temalı bir düğün davetiyesi seçilmelidir. Kalın olan bir kâğıt üzerine altın varaklı isimlerin, gri tonlarda yazılan yazıların olduğu bir model daha uygun olmaktadır. Renkli davetiyeler, genellikle kır düğünü konseptinde kullanılmaktadır.


 Davetiyenin Metni

Davetiyenin tasarımı seçildikten sonra en az tasarım kadar önemli olan bir konu da davetiyenin içine nasıl bir metin yazılacağıdır. Seçilen davetiyenin tasarımı kişiye özel olarak değiştirilmezse metnin renginin ve yazılarının nasıl olacağına dikkat edilmelidir. Düğün davetiyesi metninde renk karmaşası davetiye modelleri için pek uygun görünmemektedir. Bu nedenle davetiye metninde en fazla iki farklı renk kullanılmalıdır. Çok hareketli olan davetiyelerde metnin yazılacağı alan daha kısa olmaktadır. Bu ayrıntılara mutlaka dikkat edilmelidir. Düğün davetiye modelleri seçerken her ayrıntı önemlidir. En önemli olan nokta ise seçilen davetiye modelinin tamamen çiftlerin ruhunu yansıtıyor olmasıdır.


 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Nişan Davetiye Modelleri Nelerdir?

Nişan Davetiye Modelleri Nelerdir? Bazen düğünlerle birlikte yapılan nişan merasimi, kişi tercihine göre bazen de ayrı bir organizasyon olarak kutlanmaktadır. Ailenin belirlediği konsept ve geleneklere göre yapılan nişanlarda, davetliler için nişan davetiyesi hazırlanır. Nişan davetiyesinde, nişan organizasyon mesajı, organizasyon mekanı, nişan tarihi ve nişan...

Ucuz Davetiye Nasıl Seçilir?

Ucuz Davetiye Nasıl Seçilir?Ucuz Davetiye Seçimi Düğün döneminde birçok masraf yapıldığı için her yerden kısmaya çalışan çiftler davetiyeden de kısarak ucuz davetiye arayışına girerler. Davetiyelerin modelleri farklı olsa bile genel olarak kaliteleri aynıdır. Bu sayede uygun fiyatlara kaliteli davetiye modelleri bulmak mümkündür. Bu durumda çiftler hem...

10 Adımda Sünnet Davetiyesi Seçimi Yapın

10 Adımda Sünnet Davetiyesi Seçimi Yapın Düğün davetlerinde olduğu gibi sünnet düğünlerine özel davetiye hazırlanır. Davetin içeriğine göre bilgi mesajları yazılarak, gelmesi istenilen konuklara gönderilir. Sünnet organizasyonu, düğün olarak da kutlanabilir, kişisel tercihe göre mevlüt olarak da kutlanabilir. Kimi sünnet düğünlerinde kına gecesi yapılır. Sünnet...