fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Hazırlıklarına Ne Zaman Başlamalıyız?

Çiftlerin en çok merak ettikleri konulardan biri düğün hazırlıklarına ne zaman başlamalıyız? Bu sorunun cevabını şöyle açıklayabiliriz. Düğün hazırlıkları çiftler evlenme kararı aldıktan sonra düğün hazırlıklarına başlanılır. Söz ve nişan bittikten sonra düğüne 2 ay öncesinden hazırlıklara başlanmalıdır. Düğün için ilk önce ne zaman olacağını her iki aile kararlaştırmalıdır.

Kararlaştırdıktan sonra düğün tarihi belirlenmelidir. Fakat düğünün nasıl olacağı da kararlaştırılmalıdır. Çünkü düğünün nasıl olacak konusu kararlaştırılmalı ve bütçe ona göre ayarlanmalıdır. Düğün için bütçeniz az ise beş yıldızlı otellerden uzak durmak gerekir. Bütçeye uygun salon kiralanmalıdır. Tüm bunlar düğün tarihinden 2 ay önce kararlaştırıp plan ve program çerçevesinde yapılmalıdır.

Nikâh Tarihinin Alınması

Düğünün nerede olacağı ve nasıl olacağı kararlaştırdıktan sonra nikâh gününün belirlenmesi gerekir. Nikâh tarihini geç zamanlara verildiğinden vaktinde belediyeye başvurmak gerekir. Bazı çiftler nikâhlarını düğün günü olmasını isterler bazıları ise düğünden birkaç ay önce olmasını isterler. Bunun için de çiftlerin nikâhın ne zaman olacağına karar verip ona göre nikâh günü alamaya karar vermeleri gerekir.

Nikâh salonda yapılacak ise ona göre organizasyon yapılması gerekir. Nikâh şekeri de çok önemlidir. Nikâhınızı düğünde yapmayacak iseniz ayrı bir gün yapıp orada da nikâh şekeri misafirlerinize dağıtmanız gerekir. Onun için de nikâh şekerini de 20 gün öncesinden seçip sipariş vermeniz gerekir.

Düğün Hazırlıklarına Ne Zaman Başlamalıyız?

Düğün Hazırlıklarına Ne Zaman Başlamalıyız?

Davetiye Seçimi

Davetiye seçimini de düğünden 2 ay önce çiftlerin davetiye için gidip düğüne uygun davetiye seçmeleri gerekir. Düğün kır düğünü olacak ise beyaz çiçekli davetiye seçimi daha uygun olacaktır. Düğünü yapacağınız yere göre davetiye seçiminiz daha uygun olacaktır.

Davetiye seçip beğendikten sonra davetli katılımcı sayısını bildirmeniz gerekir. Ona göre davetiye basımı yapılır. Davetiyenin içerisine uygun bir yazı seçmeniz gerekir. Bu işlemleri yaptıktan sonra özel misafirlere çiftlerin düğünden 20 gün önce davetiyeleri götürüp vermeleri gerekir. Kendilerinin götürüp vermeleri bir nezaket kuralıdır. Davetiye sizin kişiliğinizi ve tarzınızı gösterir. Seçiminizi ona göre yapmanız gerekir.

Ev Ve Eşya Seçiminin Yapılması

Çiftler düğün olmadan 2 ay önce ev bakmaya gidip oturacakları eve karar verirler. Oturacakları evin büyüklüğü küçüklüğü çiftler için çok önemlidir. Gelinin ev için tercihleri önelidir. Mutfağının büyüklüğü, banyosunun büyüklüğü veya küçüklüğü, balkonunun olup olmadığı veya bahçeli ev mi değil mi gibi tercihler olabilir. Onun için düğünden önce gidip ev bakımına karar verilmesi gerekir. Karar verdikten sonra eşya seçimine geçilir.

Eşyalar çiftlerin seçimine bağlıdır. Evin büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre tercih edilmelidir. Ayrıca bütçeye uygun eşyalar tercih edilmelidir. Sade ve şık eşyalar genel de en çok tercih edilir. Gereksiz ihtiyaçtan fazla eşya alınmamalıdır. Eşyaları da genellikle kız tarafı ve erkek tarafı eşit bir şekilde bölüp alırlar. Genellikle yatak odasını bazı yörelerde kız tarafı almaktadır. Ya da erkek tarafı yatak odasını alıp kız tarafı beyaz eşya almaktadır. Böylelikle de her iki tarafın da bütçesi sarsılmadan rahat bir şekilde ihtiyaçlarını almış olurlar. Tüm bunları dediğimiz gibi düğünden iki ay önce yapılması gerekir.

Organizasyon Seçimi

Düğün tarihi yaklaşmadan önce de bir organizasyon şirketiyle anlaşmanız gerekir. Düğünde büyük destekçiniz olacaklardır.

Organizasyon şirketleri şu işlevleri yapmaktadır;

  • Mekânın süslenmesi
  • Masa dekorasyonu
  • Mekânın ışıklandırılması
  • Havai fişek ve volkan gösterilerin hazırlanması
  • Sandalye temini
  • Fotoğraf kamera işleri
  • Organizasyonların yürütülmesi
  • Müzik gibi tüm işlerle organizasyon şirketi halleder. Sizde rahat bir şekilde hazırlanmış olursunuz.

Düğün için gerekli olan veya söz ve nişanda da gerekli olan tüm davetiye seçiminizi mert davetiye web sitesinde bulabilirsiniz. Her tür davetiye bulunmaktadır. Çiftli davetiye, flower Kraft zarf modelleri, ekonomik lüks modeller ve daha fazlası sitede bulunmaktadır.

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Yeni Sezon Davetiye Modelleri

Yeni Sezon Davetiye ModelleriDeğişen dünyayla beraber her alanda ilerlemeler oluşmaktadır. Özellikle sürekliliği olan alanlar değişen dünyaya ve modaya ayak uydurmak zorundadır. Bu alanlardan biri de elbette düğünlerdir. Düğünler asla bitmeyecek bir alan olduğundan dolayı her anlamda gelişen şeylere göre dizayn edilmelidir. Düğünlerde sık sık kullanılan...

Davetiye Seçerken Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?

Davetiye Seçerken Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?Bir davetiye kartı türüne karar verirken, ilk ve en önemli kriter çiftin modeli sevmesi ve konukları düğüne davet etmek için davet mektubunu kullanmayı düşünmesidir. Düğün davetiyesi tasarımı mekan ve temayla eşleşir. Toptan yazı tipi açık ve okunması kolaydır. Bu noktada bir davetiye seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken...

Erkek Tarafı Olarak Düğün Öncesi Yapmanız Gerekenler

Erkek Tarafı Olarak Düğün Öncesi Yapmanız GerekenlerAşk bacayı sardığında ve doğru kişiyi bulduğunuzda, şüphe yok ki onunla dünya evine girmek kaçınılmazdır ve bunu ikiniz de çok istersiniz. Ancak, düğün hazırlıkları ve gelenekler hem kız tarafını hem de erkek tarafını bi’ hayli yorabilir. Genelde ailelerin epey yorgun düştüğü, maddi manevi yıprandığı bu düğün...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94