fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Bekarlığa Veda Partisi Hazırlıkları

Düğün döneminin yaklaşmasıyla beraber bekarlığa veda partileri de artmaya başladı. Bekarlığa veda partisi, düğünden birkaç hafta önce yapılan, eğlenceli, stres atmaya yardımcı bir eğlence türüdür. Kadınlar ve erkekler tarafından yapılır. Bu tür eğlencelerden önce yapılması gereken parti hazırlıkları vardır.

Peki, bekarlığa veda partisi hazırlıkları nelerdir? Veda partisi için ilk iş güzel bir mekan bulmak olmalıdır. Gösterişli mekanlar, deniz eğlenceleri bekarlığa veda etmek isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Bu alanlarda çeşitli danslar ve oyunlar eşliğinde bekarlığa veda eğlenceleri düzenleniyor. Sade ve gösterişten uzak olmak isteyen kişiler için de alternatif çok fazladır. Evlerde de parti organize etmek mümkündür. Bunun için bazı malzemelere ve süslere ihtiyaç duyulur.

Bekarlığa Veda Partisinde Ne Giyilir?

Bekarlığa veda partilerinde genellikle belirli bir konsept vardır. Kişiler konsepte uygun giysiler giyer. Giysiler genellikle benzerdir ve üzerinde eğlenceli figürler yer alır. Evde yapılan bekarlığa veda partilerinde genellikle kişiler daha rahattır. Pijama partisi havasında geçer. Bu yüzden renkli pijamalar eşliğinde güzel bir konsept yakalamak mümkündür.

Açık alanda yapılan partilerde giyilen giysiler daha göze batar. Gelin adayının şık ve göz alıcı olması gerekir. Bundan dolayı mini elbiseler tercih edilebilir. Vücut tipine uygun ve açık renkli elbiseler veda partilerinde çok sık tercih edilir. Kabarık model elbiseler ise kilo gizleme konusunda oldukça başarılıdır. Rahatlık açısından da bol kesim elbiseler tercih edilebilir.

Bekarlığa Veda Partisi İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Bekarlığa veda partisinde kullanılabilecek çok sayıda süs eşyası ve parti malzemeleri vardır. Çeşitli parti malzemeleri sayesinde daha gösterişli alanlar yaratmak mümkündür.

Gerekli parti malzemeleri şunlardır:

 • Bekarlığa veda partisi için özel tasarlanmış giysiler
 • Güzel bir arka dekor
 • Balonlar
 • Gözlük, taç gibi aksesuar malzemeleri
 • Hatıra çerçevesi
 • Gelin ve damat maskeleri
 • Çiçekler
 • Komik şaka oyuncakları
 • Davetliler için ufak hediyelik eşyalar
 • Müzik sistemi
 • Tüylü otriş
 • İsim yazılı bardaklar ve duvar süsleri
 • Ufak atıştırmalıklar ve içecekler

Bu malzemeleri kullanarak eğlenceli veda partileri yaratmak mümkündür. Kişiye özel tasarlanan çok sayıda organizasyon yapılır. Bu organizasyonlar ortamı daha renkli hale getirir. Oyunlar, sürpriz hediyeler, danslar partinin daha keyifli geçmesine yardımcı olur.

Bekarlığa Veda Partisi Hazırlıkları

Bekarlığa Veda Partisi Hazırlıkları

Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Olmalı?

Bekarlığa veda partilerinin yapılma amacı eğlenmektir. Eğlencenin olmazsa olması ise müziktir. Müzikli ve eğlenceli ortamlar yaratmak veya tercih etmek gerekir. Parti için seçilmesi gereken süs eşyalarının ve dekorların renk uyumu da oldukça önemlidir. Birbiri ile uyumlu renkler tercih etmek daha doğru olur. Dışarıda verilen partiler için hazır menüler tercih edilebilir.

Hazır menüler kişiye kolaylık sağlar. Partiye özel olarak kurabiye, kek, pasta gibi gıdalar tercih edilir. Bunların üzerinde gelinlik gibi figürler yer alabilir. Kusursuz bir bekarlığa veda partisinde ufak hediyelik eşyaların olması gerekir. Misafirlere dağıtılan hediyelik eşyalar, o günün anlam ve önemini ifade eder ve büyük bir hatıra olarak kalır.

Bekarlığa Veda Düğünden Ne Kadar Önce Yapılır?

Partinin ne zaman yapılacağı kişinin programına göre düzenlenir. Düğünden 1 hafta veya 1 ay önce bekarlığa veda partisi yapılabilir. Bu kişinin isteğine ve durumuna göre değişiklik gösterir. Genel olarak düğünden bir buçuk ay sonra yapılması tavsiye edilir ve ideal zaman olarak değerlendirilir.

Zaman faktörü belirlendikten sonra en kısa zaman içinde hazırlıklara başlamak gerekir. Profesyonel kişiler tarafından yapılan organizasyonlar için önceden randevu almak çok önemlidir. Bu süreçte düğünden 2 ay önce hazırlıkların planlanması gerekir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Evlilik Aşamaları Nelerdir?

Evlilik Aşamaları Nelerdir?Evlilik insan yaşamında en önemli mihenk taşlarından biridir. Mutlu olmak en önemli nedendir.. Her insan yaşamı boyunca bu günü hayal ederek yaşar. Ama çıkılan yol uzun bir yoldur ve evlenmek isteyenler bu yolun onları mutluluğa götüren yol olduğunun farkındadır. İlk Büyük Adım: Kız İsteme Evlenmek isteyen gençler çoğunlukla...

Sünnet İçin En Doğru Zaman Nedir ?

Sünnet İçin En Doğru Zaman Nedir ?Erkek çocuğa sahip olan aileler için yaz mevsimi, sünnet mevsimi olarak görülebilir. Ebeveynler, çocukları için alacakları karardan kesin olarak emin olmayabilirler. Yaz mevsiminde sünnet olan çocuk sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Fakat aileler sünnet için en uygun tarihin ne zaman olduğunu bilmiyorlar. Kimi aileler doğumdan...