fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Hazırlıklarına Nereden Başlanır?

Romantik bir evlilik teklifinin kabul edilmesinin ardından yeni telaşlar başlar. Düğün hazırlıkları pek çok çiftin evlilik sürecinde nereden başlayacağı ve nasıl hareket etmesi gerektiği konusunda cevap arayışlarında olduğu bir konudur. Her çift düğünlerinin anlamlı ve eşsiz olması gayesiyle hazırlıklara başlar. Bu yazıda düğün hazırlıklarına nereden başlanacağına detaylı bir şekilde yer vereceğiz.

Düğün İçin Hazırlıklara Nereden Başlanmalı?

Hem keyifli hem de telaşlı bir sürecin başlangıcı olan evlilik hazırlıkları doğru bir sırayla gerçekleştirildiğinde çiftler için daha rahat geçen bir süreç halini alıyor. Peki, düğün hazırlıklarına nereden başlanır?

Daha kontrollü bir hazırlık süreci adına şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Evliliğe karar verilmesinin ardından çiftlerin yeni evleri için çeyiz hazırlıklarına başlaması gerekiyor. Evler için en uygun eşyaları alarak çeyiz alışverişlerini düğüne kadarki geçen sürede tamamlayabilirler.
  • Nişan yapan çiftler evliliklerini yakın çevrelerine de müjdelemek adına nişan törenlerini gerçekleştirebiliyorlar. Düğünden belli bir zaman önce planlanan nişan töreni hazırlıklardan biri olarak değerlendirilebilir.
  • Çiftler bütçelerine ve zevklerine hitap eden yüzükler ile evliliklerini simgeleştirebilirler. Yüzük almak da hazırlıkların en önemli parçalarından biridir.
  • Ev arayışına koyularak çiftlerin bütçelerine ve diğer parametrelerine uygun ev tutması gerekir. Eve karar verildikten sonra eşyaların birçoğu eve göre planlanarak alınıyor.
  • Ev için oturma takımı, beyaz eşya, yatak odası takımı ve diğer eşyaların tamamlanması gerçekleştirilir.
  • Gelin ve damat adayının o günü en özenli halleriyle karşılayacağı gelinlik ve damatlık kıyafet alışverişleri tamamlanır.
  • Düğün hazırlıklarının sonuna doğru kına gecesi yapılacaksa bunun için hazırlıklar yapılmaya başlanır. Davetli listesi hazırlanarak düğün ve kına gecesine gelecek olan konuklar netleştirilir.
  • Konuklara ve kişi sayısına karar verilmesinin ardından davetiye seçimi yapılır. Çiftlerin onların mutluluğunu en iyi yansıtan davetiye seçimleri ile düğünleri yakın çevrelerine bildirilmiş olur.
  • Gelin arabası için çiftler kendi arabalarını kullanabileceği gibi gelin arabası firmalarıyla da anlaşabilirler.
  • Son olarak düğün günü çiftlerin saç ve makyajı şık görünümlerine katkısı olan detaylardandır. Bunun için önceden bir kuaförden randevu alınması planlara dahil edilmelidir.

Düğün hazırlığı detaylı bir maraton olarak değerlendirilebilir. Evlenecek olan çiftlerin her şeyi planlayıp sıraya koyarak çok daha rahat ve keyif aldığı bir dönem olabilir. Bunun için yukarıda bahsedilen püf noktalara dikkat edilmesi önerilir.

Düğün Hazırlıklarına Nereden Başlanır?

Düğün Hazırlıklarına Nereden Başlanır?

Davetiyeler Nasıl Olmalı?

Nikah tarihleri ve düğünün yapılacağı mekanın belirlenmesi davetiye seçiminin sırasının geldiğine işaret eder. Her çift o mutlu günde sevdiklerini yanında görmek isteyeceği için davetiyelere büyük görevler düşüyor. Birbirinden farklı sayıca fazla davetiyenin arasından çiftlerin kendi tarzlarına en uygun hissettiği davetiye ile düğün hakkındaki bilgileri sevdiklerine iletebilmesi amaçlanır. Davetiyeler için ayırılmış bütçe de davetiye seçiminde büyük bir ayrıntıyı oluşturur.

Düğünlerde Fotoğraf Çekimi Nasıl Organize Edilmeli?

Evlenen çift için hayatlarında unutulmaz bir yeri olan düğün günlerine ait anılar o günü daha da anlamlı bir hale getirir. Mutlu anların ölümsüzleştirilmesine aracılık eden fotoğraf çekiminin profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşarak yapılması o günü en iyi yansıtan kareleri ortaya koyar. Bu sebeple fotoğraf ve video çekimleri için iyi bir fotoğrafçı ile anlaşmak gerekir. Detaylı araştırma ile çok iyi sonuçlara ulaşılabilir.

Gelinlik ve Damatlık Seçim Süreci Nasıl Olmalı?

Düğün hazırlıklarından birini oluşturan gelinlik ve damatlık seçiminde zamanlama çok önemlidir. Bazen gelinlik ve damatlıklarda uzun süren ayarlamalar yapılabiliyor. Gelinlik ve damatlık için moda evlerinden yapılan detaylı bir araştırma ile o gün çiftler arzu ettikleri görünüme sahip olurlar. Bu seçimlerde diğer hazırlıklarda olduğu gibi bütçe ve zaman en önemli iki parametre olarak unutulmamalıdır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Davetiye Seçiminin Önemi

Davetiye Seçiminin ÖnemiYaşamımız boyunca birçok etkinliğe katılıyoruz. Düğün, nişan, nikah gibi özel günlere de katılıyoruz. Bu davetlere katılırken bize verilen kâğıt; yani adı üstünde davetiye aslında bizlere birçok ipucu ve izlenim bırakıyor. Bu izlenimlerden kalanlar düğün veya nikah hazırlık aşamasında bizlere seçim yaparken nelere...

Davetiye Seçiminde İşinizi Kolaylaştıracak 5 Bilgi

Davetiye Seçiminde İşinizi Kolaylaştıracak 5 BilgiDüğün tarihi yaklaşmaya başladıkça çiftlerin elleri ayakları birbirine dolaşıyor. Böyle olunca da dikkatli bir şekilde yapılması gereken seçimler, çok daha zor bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor. Düğün davetiyesi seçimi de çiftlerin dikkat etmeleri gereken konulardan bir tanesi. Yapılacak olan seçimler esnasında gerekli...

Nişan Organizasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?

Nişan Organizasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?Nişan çiftlerin evliliğe ilk adımı attıkları önemli organizasyonlardan bir tanesidir. Kız isteme sonrası yüzüklerin takılması temeline dayanan bu adım yeni evlenecek çiftler için büyük önem taşımaktadır. En az düğün kadar önemsenmesi gereken nişan organizasyonları dikkatle hazırlanmalı ve her detaya ayrı ayrı dikkat...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94