fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Nişan Tepsisi Nasıl Hazırlanır?

Evlilik kararı almış çiftler için bazı ön aşamalar bulunuyor. Bunlardan biride tabi ki de nişan törenidir. Nişan töreni çiftler arasında önemli bir yerde bulunuyor. Bunun sebebi evliliğe nişan ile bir adım atmış olmaktır. Tabi ki nişan töreni gelinler tarafından daha ilgili karşılanıyor.

Nişan töreni için gerekli olanlar nişan kıyafetleri, nişan masası, nişan çiçekleri, nişan hediyelikleri ve en önemlisi nişan tepsidir. Nişan tepsisi gelinler için önemli bir ayrıntıdır. Nişan töreninde size hatıra kalacak olan en önemli eşya tabi ki de nişan tepsisidir. Ancak merak etmeyin nişan tepsisi hazırlaması oldukça kolaydır. Peki ya nişan tepsisi nasıl hazırlanır.

Nişan tepsisi hazırlama aşamaları şunlardır;

  • Nişan için tepsi seçimi
  • Nişan tepsisini süslemek için kurutulmuş çiçekler
  • Bazı süs eşyaları (boncuklar, pırıltılı taşlar ve inci)
  • Nişan makası
  • Nişan yüzükleri
  • Nişan kurdelesi

Nişan İçin Tepsi Seçimi

Nişan tepsinizi seçerken dikkat etmeniz gereken nişan töreni için belirlediğiniz konsepte uygun olup olmamasıdır. Nişan töreninizi ağır ve şatafatlı yapacaksanız nişan tepsisini aynalı seçmenizi öneririz. Ancak nişan törenini sade ve aile arasında yapmak istiyorsanız daha düz bir nişan tepsisi seçebilirsiniz. Eğer nişan tepsinizi kendiniz süslemek istiyorsanız beğendiğiniz bir nişan tepsisini almanız daha iyi olacaktır.

Nişan tepsisi, nişan töreni için gerekli en temel eşyadır. Sevdiğiniz insanla bir yola çıkarken size hatıra kalacak her türlü eşya size özel olmalıdır. Nişan tepsisi de hazırlamadan önce birçok farklı seçeneğe bakarak, kafanızda oluşturduğunuz nişan töreni konseptine en uygun olanı seçmeniz daha iyi olacaktır.

Nişan Tepsisini Süslemek İçin Kurutulmuş Çiçekler

Nişan tepsinizi hazırlarken kurutulmuş mis gibi kokan çiçeklerden faydalanabilirsiniz. Nişan töreniniz için uygun bir seçim olacaktır. Nişan için belirlediğiniz renk konseptine göre nişan tepsinizi uygun renkteki kurutulmuş çiçekler ile süsleyebilirsiniz. Özellikle çiçek temalı bir nişan töreni kafanızda varsa kesinlikle kurutulmuş çiçeklerden faydalanmanızı öneririz.

Bazı Süs Eşyaları

Nişan tepsisi hazırlarken bir diğer kullanabileceğiniz eşyalar süs eşyalarıdır. Yine kafanızda tasarladığınız nişan konseptine göre süs eşyalarından faydalanabilir, güzel bir nişan tepsisi hazırlayabilirsiniz. Unutmayın ki özel günlerin önemini belirleyen bazı eşyalar sizin için bir anı niteliği taşır. Bu nedenle sizlerde her şeyin en iyisinin ve en güzelinin olmasını istersiniz. Nişan tepsisi hazırlarken boncuklardan, pırıltılı taşlardan ve incilerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu gibi süs eşyaları nişan tepsinize ayrı bir hava katacaktır.

Nişan Makası

Nişan tepsisinde olmazsa olmaz olan tabi ki de nişan makasıdır. Tabi ya, yoksa makas kesmiyor adetini nasıl gerçekleştireceksiniz. Nişan makası günün anlam ve önemini belirten bir eşyadır. Nişan makası seçerken de yine nişan tepsinize uygun bir makas seçmeniz iyi olacaktır. Eğer aynalı bir nişan tepsisi seçiyorsanız nişan makasının daha gösterişli olmasına özen gösterin. Ancak nişan tepsi seçimini sade bir modelden kullanıyorsanız nişan makasını da sade seçmeniz ikisini uyumlu gösterecektir.

Nişan Yüzükleri

Tabi ki de nişan tepsisi hazırlarken almanız gereken en önemli eşya nişan yüzükleridir. Nişan tepsisi seçerken üzerinde şık yüzük koyma kutularının olmasına dikkat edin. Çünkü nişan yüzüklerini parmağınıza geçirmeden önce nişan tepsinin üzerindeki kutunun üstünde yerini alacaktır. Nişan yüzükleri yanı alyansları asla unutmamalısınız. Nişan tepsinizin anlamını nişan yüzükleriniz gösterecektir.

Nişan Kurdelesi

Nişan tepsisi hazırlarken kırmızı kurdele yüzükler için bulundurmanız gerekiyor. Ayrıca nişan tepsinizi hazırlarken süs içinde kullanmak isterseniz nişan tepsiniz ile uyumlu bir renkteki kurdeleyi kullanabilirsiniz. Ancak nişan yüzükleriniz için kırmızı kurdeleyi unutmamanız gerekiyor.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Kişiliğinize Uygun Davetiye Seçimi

Kişiliğinize Uygun Davetiye Seçimiİnsanın kişiliği ve karakter yapısı, davetiye seçiminde dahi kendisini gösteren ve belirleyici unsur olarak ortaya çıkan bir etkendir. Özellikle eğlenceli bir davetiye oluşturulmak istendiği zaman, kişiliğinize uygun davetiye seçimi sağlanması gerektiğini unutmamak gerekir. Ayrıca, davetiye seçimi; düğün veya toplu organizasyona...

Düğün Davetiyesi Özellikleri Nelerdir?

Düğün Davetiyesi Özellikleri Nelerdir?Düğün gününü haber veren ve düğün hazırlıklarının en önemli detaylarının başında düğün davetiyesi gelir. Davetiyede yer alan davetiye sözleri ve tasarımı misafirlere ulaşan o güzel günün mesajıdır. Davetiye yalnızca düğüne özel değildir. Farklı pek çok organizasyonlar için çeşitli davetiyeler bulunmaktadır....

Davetiye Modelleri Nasıl Seçilir?

Davetiye Modelleri Nasıl Seçilir?En özel günlerde sizi temsil edecek detay, davetiyeler. Genelde davetiyelerde farklı renkler ve tasarımlar dikkat çeker. Sizi en iyi temsil edecek davetiye modeline karar vermek için, sunulan seçeneklere göz atmalısınız.  DAVETİYE MODELLERİNDE AYRINTILAR Bir davetiyeyi ilginç kılan ayrıntılardır. Özellikle kullanılan renkler büyük...