fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Konsepti Nasıl Belirlenir?

Düğünlerin unutulmaz anlar arasında yer alması, düğün konseptlerinin daha yaygın hale getirilmesine neden olmuştur. Bu konseptlerin en belirleyici unsurları; düğünü yapacak olan kadın ve erkek tarafının beğeni algıları, kültür düzeyleri, içerisinde yaşadıkları topluma özgü özellikler gibi etkenler belirleyecektir.

Düğünlere verilen önemin böylesine fazla olması nedeniyle; düğün konsepti nasıl belirlenir? belirlenen konseptler nasıl uygulanır, nelere dikkat etmek gerekir, konularının da öğrenilmesi ve düğün öncesinde uygulanması gerekir.

Düğün Konsepti Nedir?

Konseptin dilimiz içerisindeki karşılığı, sunum şekli veya içerik şeklindedir. Doğal olarak da düğün konsepti, düğünün nasıl bir içerikte olacağını belirleyen bir kavramdır. Düğün konseptinde öne çıkan konu ise, içeriğin çok çeşitli alanlar için geçerli olmasıdır.

Örnek olarak; müzik seçiminin ayarlanması, düğün içerisinde yapılacak olan danslar, düğünün nerede yapılacak olduğu, ikram edilen yemekler ve düğün içerisindeki her türlü etken, düğün konsepti içerisinde yer alır.

Bu nedenle, bazı etkenler üzerinde yapılacak olan oynamalar sonucunda yeni konseptlerin üretilebileceği ve düğün içerisinde kullanılabileceği bilinmelidir.

Düğün Konsepti Örnekleri Nelerdir?

Düğünler için yapılabilecek oldukça çok sayıda konsept önerisi vardır.

Bu örnekler:

  • Hint müziği konsepti: Son zamanlarda oldukça fazla beğeni toplayan Hint dansları ve müzikleri, düğünler için konsept olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu tercihte bulunan düğün sahipleri, ritimlerine uyacak şekilde Hint dansı yapabilecekleri bir müzik belirlemeli ve düğün davetlilerini de bu konsepte uymaya davet etmelidir.
  • Kır düğünü konsepti: İnsanların gündelik hayat içerisinde oldukça fazla kapalı alanda yer alması, açık havada yapılan her türlü etkinliğin daha cazip görülmesine neden olmuştur. Bu durum kullanılarak oluşturulan kır düğün konsepti, davetlilerin açık havada düğüne davet edilmesiyle oluşturulur. Kır ortamında ve yeşillik alanda gerçekleştirilmesi ise konsepte çok daha uygun olacaktır.
  • Dans içeren düğün konseptleri: Gelin ve damat tarafından yapılan ilk danslar, damat ve arkadaşları tarafından yapılan özel danslar veya dans ekipleri tarafından sergilenen oyunlar, son zamanlarda oldukça moda haline gelmiştir. Bu şekilde etkinlikler içeren konseptler kullanılarak düğünün daha eğlenceli hale getirilmesi sağlanabilir.

Başlıca bu konsept önerileri, son zamanlarda ön planda olan ve düğün konsepti denildiği zaman akla gelen önerilerdir.

Düğün Konsepti Belirlemesi Nasıl Sağlanır?

Düğün için belirlenecek olan konsept, gelin ve damat tarafından belirlenmelidir. Konsept seçimi yapılırken en önemli belirteç, gelinin de damadın de konsept için uygun olmasıdır. Hint danslarına yeteneği olmayan ve yapmak istemeyen bir tarafın olması halinde düğün, uyumsuz ve insanları sıkacak bir hal alabilir.

Buradaki örnekte de görüleceği üzere, konsept seçimi ile gelin ve damat oldukça uyumlu olmalıdır. Ayrıca insanlar, içerisinde bulundukları toplumun değer yargılarından bağımsız sayılamazlar.

Doğal olarak da; düğüne gelen insanların değer yargılarına ters olmayan, eğer gelin ve damat için de uygunsa değer yargılarıyla örtüşen konsept seçimleri yapılmalıdır. Maliyet durumu da içeriği belirlemede kullanılması gereken bir ölçüt olabilir.

Düğün Konsepti Nasıl Hazırlanır?

Düğün için hazırlanmak istenen konseptler, içeriğine ve gerektirdiği malzemelere göre farklı insanlar veya firmalar tarafından hazır hale getirilebilir. Eğer konseptin ana teması ortam veya malzemelere dayanıyorsa; uygun ortamdaki düğün salonlarıyla anlaşma yapılması, düğün malzemeleri satan kişilerle anlaşma yapılması gerekir.

Buna zıt olarak, konsept içeriği dans ve müziklere dayalıysa; dansı yapacak olan insanların uygun müzik eşliğinde çalışma yapması ve sunuma hazır hale gelmesi, belirlenen müziklerin düğün öncesinde kaydedilmesi ve istenen sıraya uygun dizilmesi gerekir. Bu adımlar tamamlandıktan sonra, düğün konseptinin tamamlandığı görülecektir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Kişiye Özel Davetiye Zarfı Nasıl Olmalıdır?

Kişiye Özel Davetiye Zarfı Nasıl Olmalıdır?Özel günlerde unutulmaması gereken en önemli husus elbette ki davetiyedir. Kişiye özel davetiyeler sayesinde konuklar kendini daha değerli hisseder. Çok sayıda farklı model seçeneklerine sahip davetiye türleri bulunur. Peki, kişiye özel davetiye zarfı nasıl olmalıdır? Kişiye özel davetiyeler seçerken modele dikkat etmek gerekir....

Hoşunuza Gidecek Davetiye Modelleri

Hoşunuza Gidecek Davetiye ModelleriEvlilik, nişan ya da sünnet ve benzeri birçok özel gün için en önemli parça hiç şüphesiz birbirinden değişik davetiye modelleridir. İnsanları seçilen güzel bir davetiye yolu ile çağırırken, aynı zamanda bu özel gününüzü ölümsüz kılacak yegâne şey davetiyelerdir. Son yıllarda bu konuda büyük bir ilerleme görülmekte...

Nişan Törenlerinizi Unutulmaz Kılacak Davetiye Modelleri

Nişan Törenlerinizi Unutulmaz Kılacak Davetiye ModelleriHer yetişkin erkek ve bayanın hayali bir yuva kurarak aile olma hissini yaşamak ve çoluk çocuğa karışmaktır. Bu işin gerçekleşmesi içinse birbirini seven çiftlerin olması gereklidir. Aile kurma yolunda atılacak ilk adımlardan biri hiç şüphesiz nişan törenleridir. Bu evlilik öncesi son dönemeç olarak ta kabul edilebilir. Bu...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94