fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Müzikleri Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğünler, çiftlerin hayatlarında yaşayacakları en özel günlerin başında yer alır. Mutluluğa adım atılan bu özel günde tüm seçimleriniz de özel olmalıdır. Düğün denilince akla ilk olarak düğün müzikleri gelir. Çünkü müziksiz düğün olmaz. Genelde müzik işlemlerine organizasyonunuzu yapan şirket karar vermektedir. Ancak bazı çiftler, müzik seçimlerini özel olarak yapmaktadırlar. Peki, düğün müzikleri seçimi nasıl olmalıdır? Her insanın müzik zevki bir olmaz. Sizin seçtiğiniz müziği sevmeyen birçok insan olabilir. Bu nedenle her insanın kulağına hitap edebilen seçimler yapmanız daha doğru olacaktır. Bazı çiftler, düğün müzikleri seçiminde oldukça kararsız davranırlar. Doğru bir düğün müzikleri seçimi için bazı hususlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Giriş Müziği Seçimi

Gelin ve damadın salona çıkışı esnasında çalınan parçaya giriş müziği denilmektedir. Bu müzik, gelin ve damadın aşk şarkılarıdır. Genellikle romantik bir parça tercih edilebilir. Giriş müziklerinde çiftler, ilişkilerinde anlam kazanmış parçaları seçerler. Bu nedenle giriş müziğini doğru seçmek son derece önemlidir. Çiftlerin ruhuna dokunan ve ortamın havasına uygun bir müzik seçimi yapmalısınız. Kulağa hoş gelen ve son derece romantik sözlere sahip müzikler, işinizi görür. Giriş müziğinin hem evlenen çiftleri hem de misafirleri etkilemesi oldukça önemlidir. Bu alanda tercih edebileceğiniz binlerce müzik bulunmaktadır. Giriş müziğini seçerken ruhunuza dokunmasına, sizi ve sevdiğinizi anlatmasına önem vermeniz yeterlidir.

Düğün Müzikleri Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Müzikleri Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İlk Dans Müziği Seçimi

İlk dans, çiftler için son derece önemlidir. Ayrıca gelen tüm misafirlerin gözleri, dans eden çiftin üzerinde olacaktır. Bu nedenle ilk dans müziği seçimi de oldukça kıymetlidir. İlk dans müziklerinde çiftler genellikle beğendikleri aşk şarkısı seçerler. Her çiftin kendine özel aşk şarkısı bulunmaktadır. Genelde de bu şarkı, ilk dans şarkısı olarak tercih edilir. İlk dans müziğinde şarkı sözlerinin anlamlı olmasına dikkat etmelisiniz. Güzel ve olumlu cümlelerin bulunması, dansınızı anlamlı hale getirecektir. Ayrıca şarkı içerisinde aşkın ön planda tutulması, misafirlerinizin size olan bakış açılarını da olumlu yönde etkiler. Seçtiğiniz müzik, dans ile uyumlu olmalıdır. İlk dans için uygun olmayan hareketli parçalar, bütünlüğünüzü bozabilir. Bu konuda dikkatli olmalısınız.

Davetlilere Yönelik Müzikler Seçin

İlk dansınızı yaptıktan sonra çalınacak müzikleri de iyi belirlemeniz gerekir. Bu müziklerin her biri, misafirlerinize hitap edecek tarzda olmalıdırlar. Müziklerinizin canlı olması, misafirlerin daha fazla eğlenmesine neden olur. Bu müzikleri seçerken misafirlerinizin profillerini dikkate almalısınız. Örneğin İç Anadolu kültüründe olan misafirlerinize Karadeniz müziklerini dinletmeniz anlamsız olur. Yaşadığınız topluma uygun parçaları tercih etmeye çalışmalısınız. Misafirler genellikle oynamalı parçaları oldukça fazla severler. Bu nedenle hareketli parçaları ön planda tutmanız gerekir. İçerisinde olumsuz ifadeler içeren, ağlatan şarkıları kesinlikle tercih etmeyin.

Düğün Müzikleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Düğün müzikleri seçmek, sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Düğünlerin amacı misafirleri doyasıya eğlendirmektir. Bu nedenle seçilen müzikler, oldukça büyük önem arz eder. Düğün müzikleri seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bu püf noktalar şunlardır:

  • Düğün konseptinize uygun tarzda müzikler seçin.
  • Hareketli ve pozitif sözler içeren parçaları tercih edin.
  • Yaşadığınız topluma uygun tarzda olan müzikleri seçin.
  • Seçtiğiniz müzikleri bölümlere ayırmanız daha kolay seçim yapabilmenizi sağlar.

Bu hususlara dikkat ederek düğün müzikleri seçimini rahatlıkla yapabilirsiniz. İnsanların doyasıya eğlenmeleri için özel istek parça taleplerini de kabul edebilirsiniz. Eğer müzik seçimi konusunda yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz, bu alanda uzman olan organizasyon şirketlerinden yardım alabilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Kına Gecesinden Önce Yapılması Gereken Hazırlıklar

Kına Gecesinden Önce Yapılması Gereken HazırlıklarDüğün yapmak; evlilik kararı almış olan iki insan için, hem ilişkilerini resmiyete dökmek, hem de en anlamlı ve en özel etkinliklerden birisidir. Böylesine özel bir günde, yapılan hazırlıklar da elbette buna göre olacak. Fakat bunun yanında; düğünden önce de yapılan bir organizasyon var, kına gecesi. Deyim yerindeyse ”...

Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerDüğünler, sizce sadece kadınlar için mi zordur? Elbette, gelin makyajı, gelinlik provaları ve kadınların telaşlı halleri derken, düğünler genel olarak kadın üzerinde şekillenebiliyor ancak erkek tarafı, sizce hiç mi endişelenmiyor? Özellikle damatlık konusunda pek çok erkeğin takıntılı olduğuna şahitlik edebiliyoruz ve etrafımızda...

Düğün Ve Nişan Davetiyeleri Nasıl Belirlenmeli

Düğün Ve Nişan Davetiyeleri Nasıl BelirlenmeliGenel manada düğünlerin en önemli detaylarından bir olan düğün davetiyesi üzerine oldukça çok düşünülmesi gereken detaylardan biri olarak göze çarpmaktadır. Bu durum genel anlamda oldukça önemli olarak görülen ve düğün öncesi intibahı belirleyen bir olgudur. Özellikle eski geleneklerde oldukça önemli bir konum tutan bu...