fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 22:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Gelinliğe Yakışan Aksesuar: Beyaz Kına Dövme

Düğün sektörü gün geçtikçe canlanıyor ve bu sektöre dair en yeni modalar, en yeni aksesuarlar baş döndürücü şıklıkta gelişmeye, güncellenmeye devam ediyorlar. Bakıldığında, bu modalardan biri şu sıralar kesinlikle beyaz kına dövme. Bir aksesuar olarak, kısa sürede muhteşem bir ivme kazanan ve düğün sektöründe gözle görülür bir popülerlik kazanan beyaz kına dövme, çok kısa bir hazırlık sürecinden sonra gelin için yapılabiliyor ve yapımı çok basit bir süreçten geçiyor. Hazırlanması kısa sürede tamamlanan beyaz kına dövmenin bir uzman tarafından yapılması ise şart. Bugünkü yazımızda, sizin için bu aksesuar hakkında hemen hemen her türlü bilgiyi soru ve cevaplar ışığında vermeye çalışacağız.

1. Beyaz Kına Dövme Kalıcı mı?

Çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan beyaz kına dövme kalıcı mı? Sorusu, hemen her gelinin temel merak ettiklerinden bir tanesi; açıklayalım, bu dövmenin herhangi bir kalıcılığı yok ancak dayanıklılığının olduğu kesin. Dayanıklı olan malzemelerle yapılan dövmenin düğün süresince üstünüzde, elinizde bir aksesuar olarak kaldığı biliniyor ve oldukça estetik bir görünümü tarafınıza kazandırıyor. Beyaz kına dövmeyi kaldırmak için yapmanız gereken tek şey ise o alanı özel bir malzeme ile temizlemek oluyor. Kısa süre içerisinde temizleyebileceğiniz beyaz kına dövme, kısaca; dilediğiniz kadar kalıcı olan bir malzeme olarak biliniyor.

2. Beyaz Kına Dövme Kimler Tarafından Yapılıyor?

Beyaz kına dövme, uzman dövmeciler yahut kuaförler tarafından günümüzde yapılabiliyor ancak bu dövmeye dair ayrıntıların çok önemli olduğu bir gerçek. Baktığımızda, en başta dövmenin malzemesi epey önem kazanırken bunun yanında yapan kişinin bu işe dair yetkinliği de çok önemli. Bu sebeplerden, beyaz kına dövme yaptırmak istiyorsanız tavsiyemiz; iyi referansları olan birine yaptırmanız yönünde olacaktır. Aksi durumda, bu işi ilk kez yapmaya çalışan biri tabiri caizse eline gözüne bulaştırabilir ve sizi de düğün gününde üzebilir. Ek olarak bu dövmeyi aktarlarda da bulabileceğinizi bildirelim ancak gerekli desenler, sadece uzmanlar tarafından yapılabiliyor.

3. Beyaz Kına Dövme Nasıl Yapılır?

Gelinler için muhteşem bir görünüm sağlayan beyaz kına dövme, beyaz hint kınası olarak da literatürde yerini aldı ve bu dövmeyi kendiniz, e-ticaret sitelerinden alarak da yapabilirsiniz; ancak bunu kesinlikle önermiyoruz. Bakıldığında, pek çok e-ticaret sitesinde satılan dövmeler hem kalıcı olmayıp düğün gününde sizleri üzebilir hem de pek çok sorun çıkarabilirler. Bu sebepten, bu dövmeleri güvendiğiniz ve referansları iyi bir dövmeciye ya da kuaföre yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Bakıldığında, herhangi bir acı vermeyen ve yapım aşaması bir uzmana göre çok basit olan beyaz kına dövmelerin birkaç pratikle kendinizce de halledilebilmesi mümkün görünüyor; ancak desen olayları ve hazır desenli kınaların kalitesiz olması, maalesef kötü durumlardan.

4. Beyaz Kına Dövme Zararlı mı?

Beyaz hint kınası ya da beyaz kına dövme herhangi bir biçimde zararlı değil; ancak kokusuz bir kına bulmaya, malzeme açısından dikkat etmek gerekiyor; düğün gününde gelinlerin üzerindeki kınaların olabildiğince kokusuz olması kesinlikle gerekli bir durum.

5. Beyaz Kına Dövme Provası Yaptırmalı mıyım / Yapmalı mıyım?

Kesinlikle evet, kendiniz evde yapacaksanız birkaç kez denemeli; yaptıracaksanız, yine birkaç kez deneterek gerekli desenleri kendinizce bulabilir, gelinliğiniz ve elleriniz için en estetik beyaz kına dövme modelini belirleyebilirsiniz. Özellikle farklı modelleri birkaç ay içerisinde denemek, nihai bir model belirlemek adına çok iyi olacaktır.

Bir gelin olarak, düğün gününde çok şık olmanızı temenni ediyoruz!

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Kısa Gelin Saçı Modelleriİlerleyen günlerde gelin olmayı düşünen bir gelin adayı için gelinlik modelinden daha önemli ne olabilir? Tabi ki bir düğün saçı modeli! O büyük gün geldiğinde her gelin; güzel, şık ve çarpıcı görünmek ister. Düğün fotoğrafında güzel çıkmak da önemlidir. Kısa saçlara sahipseniz ve gelin saçı konusunda seçeneklerinizin...

En Özel Günlerinizi İnsanlara Duyuracağınız Davetiyeler Nasıl Olmalı ?

En Özel Günlerinizi İnsanlara Duyuracağınız Davetiyeler Nasıl Olmalı ?Davetiyelerin temel amacı insanlara haber vermek olsa da günümüzde estetik yanı daha çok dikkat çekiyor. Davetiye modelleri  arasından kendi ruhunuzu ve isteklerinizi en güzel yansıtanı seçmek oldukça zor. Hal böyle olunca dikkat edilmesi gereken birçok husus var.  Ne tarz sunumları seviyorsunuz? Günümüzde çeşitli şekillerde,...

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?Nişan, nikah, düğün ve sünnet törenleri herkesin hayatında önemli bir yer tutar. Düzenlenecek bu özel günlerin sevdiklerle paylaşılmasını sağlayan aracılar davetiyelerdir. Davetiye seçimleri yılın en moda trendleri arasından belirlenirken bütçe konusu da dikkate alınır. Bizzat elden teslim edilen davetiyeler, sevdiklerini özel...