fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün, Nişan İçin Davetiye Seçimi Nasıl Yapılır?

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte düğün sezonunun da açılmaya başladı. Düğün hazırlıklarını aylar öncesinden planlayan gelin, damat adayları ve düğün sahiplerinin aklında birçok soru var. Düğün davetiyesi modelleri nasıl olmalı? Davetiye sözleri nasıl olmalı ? Hangi düğün davetiyeleri tercih edilebilir?

 

Davetiye Modelleri Nasıl olur?

Zamanın değişmesi ve internetin yaygınlaşması ile birlikte artık evlenecek çiftler daha çok düğün davetiyesi modellerine, renklerine internet aracılığı ile ulaşmaktadır. Nişan veya Evlilik kutlamalarının vazgeçilmez parçası olan davetiye evlenecek çiftler mutlu anlarında yanlarında olmaları için sevdiklerine davetiye göndermek istemektedir. Davetiye modellerinin seçiminde, nişan veya düğün törenin yapılacağı mekanının konsept ve renginden gelin ve damadın giyim kuşamına kadar her etken belirleyici olmaktadır. Davetiye modellerinin çeşitliliğinin fazla olması adayların hem işini kolaylaştırmakta hem de seçim yapmalarını zorlaştırmaktadır.

 

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Evlilik kararından ve düğün hazırlıklarına başlamadan önce de adaylar ve aileleri nişan davetiyeleri de önemli bir yer tutmaktadır. Uzak akrabalara, yakın akrabalara hem nostaljik hem de görsel bir hatıra kalması için çeşitli nişan davetiyesi modelleri bulunmaktadır. Nişan kıyafetine ve ortamına uygun nişan davetiyeleri öncelikli olmaktadır.Nişan töreninin evde ya da ev dışında bir mekânda yapılacaksa nişan organizasyonun detaylarının yer aldığı nişan davetiyesi tercih edilmektedir.

 

Düğün Davetiyesi Önemli midir?

Güzel geçen nişan töreninin ardından çiftler düğün hazırlıklarına hız kesmeden başlarlar. Mini bir düğün provası olan nişanın ardından düğün davetiyelerinin seçilmesi gerekmektedir. Düğün konseptinden gelinliğin modeline kadar birbiri ile uyumlu olması açısından birçok model gelin ve damat adayları tarafından özenle incelenir. Klasik düğün konseptinde beyaz kartlar tercih edilirken, kır konsepti bir düğün için hasır ipler, çiçekler, yapraklar tercih edilmektedir. Düğün konseptinin renkleriyle uyumlu davetiyelerde adayların tercih ettikleri düğün davetiyeleri arasındadır.

 

Davetiye Sözlerinin İçeriği Nasıl olmalıdır?

Çeşitli model ve renklerin arasından seçilen düğün davetiyeleri arasından diğer önemli konuda düğün sözleri olmaktadır. Konsepte uygun davetiye sözleri gelin ve damat adayları arasından tercih edilmektedir. Bazı adaylar;

 

Bu mutlu günümüzde sizi de aramızda görmekten mutlu oluruz,

 

Mutluluğumuza şahit olmak ister misiniz

 

Hayatımızın en güzel anını sizinle paylaşmaktan mutlu olacağız.

 

Siz sevdiklerimizi en mutlu anımızda yanımızda görmek isteriz.

 

Sözlerini tercih ederken kimi adaylar klasik konseptin dışında eğlenceli sözleri de tercih etmektedir. Örneğin;

 

Gereği düşünüldü. Evlenmelerine karar verildi.

 

Gökten 3 elma düşmüş.İki elmayı siz konuklarımızla paylaşmak tek elmayı biz bölüşmek istiyoruz.

 

Leyla Mecnununa, Mecnun Leylasına kavuştu. Şimdi bütün sevdiklerimizi düğünümüze çağırıyoruz.

 

Film daha yeni başlıyor. Başrol oyuncaları biziz. Seyircilerimiz siz olur musunuz?

 

Davetiye Modelleri

Artık her düğün kendine özgü özelliklere sahiptir. Pastasından, çiçeklerine, ışıklandırmasından, gelin ve damada eşlik edecek müzik ve müzisyenlerine kadar. Peki Davetiye modelleri nasıl olmalıdır? Unutulmaz düğün için ilk adım düğün davetiyeleridir. Çünkü; birbirinden güzel çiçekler ve balonlardan, mumlarına, masa örtülerinden sandalye süslerine kadar her şeyin birbiri ile uyumu aranmaktadır.

 

Vintage Düğün teması için uygulanan davetiye modelinde, danteller, kumaşlar, püsküller kullanılmaktadır.

 

Bohem temalı düğün konsepti davetiyesinde, pudra ve şeftali tonları, eskitilmiş kartpostal kâğıt renkleri, kuru çiçek modelli davetiyeler tercih edilmektedir.

 

Rüstik temalı düğün davetiyesinde, doğal hayatı yansıtan; hasır kumaşlar ve ipler, saman renginin hâkim olduğu kart renkleri tercih edilebilmektedir.

 

Deniz temalı düğün davetiyelerinde; deniz yıldızı, çapalar ve mavi ağırlıklı kartlar tercih edilmektedir.

 

Limon konseptli düğün davetiyelerinde; sarı rengin hâkim olduğu papatyalarla zenginleştirilmiş düğün davetiyeleri ön plana çıkmaktadır.

 

Kelebek konseptli düğün davetiyelerinde; düğün pastası, gelinin saç tokası ve gelinliği ile uyumlu kelebek motifli davetiyeler tercih edilmektedir.

 

Sonbahar temalı düğün davetiyelerinde; sonbaharın renginin hâkim olduğu hardal sarısı, tuğla rengi, kahverengi, bordo gibi renklerin olduğu kartlar sararmış yaprak figürleri ile tercih edilmektedir.

 

Kış temalı düğün davetiyelerinde de konukların içini ısıtacak bej, altın, vizon renklerinde davetiyeler ya da çam figürlü davetiyeler tercih edilmektedir.

 

Ucuz Davetiye

Hayatlarının mutlu anların unutulmaz kılmak isteyen gelin ve damat adayları kusursuz bir düğün için bir bütçe ayırmaktalar. Gelinlik, damatlık, konuklara yemek ikramı, ev eşyaları, takılar derken hem unutulmayacak bir düğün hem de maliyetten tasarruf etmek istemektedirler. Bunun için hem ucuz davetiye modelleri hem de modeli göz alıcı olacak düğün davetiyeleri gelin ve damat adaylarının ilk tercihi olmaktadır. Düğün hazırlıklarının ilk aşaması ve en önemlilerinden biri olan düğün davetiyeleri maliyetlerinden tasarruf edilebilirler arasında yer almaktadır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Davetiyeye Özel Not Yazılabilir Mi?

Davetiyeye Özel Not Yazılabilir Mi?Davetiyeler, genel olarak kişiye özel hazırlanan ve özel günlerin önemli bir unsurlarıdır. Özellikle düğün gibi özel zamanların en önemli detayı olan davetiyeler, oldukça farklı tasarımlara sahiptir. Davetiyeler, artık daha fazla modern tasarımlar kazanmıştır. Eskiden kullanılan kare ve dikdörtgen davetiyeler yerine daha farklı...

Hem Ucuz Hem Şık Davetiye Mümkün Mü?

Hem Ucuz Hem Şık Davetiye Mümkün Mü?Davetiye sezonunun özellikle yaz aylarında olduğunu düşünüyorsak tabi ki yanlış düşünüyoruz. Artık hemen her davetimizde davetiye bastırmak neredeyse elzem hale geldi. Uzaklık olsun davetin şıklığı olsun olmazsa olmazı olan davetiye seçiminde elbetteki davetin masrafları da düşünüldüğünde daha uygun fiyatlara mal edilebilmesi...

Kına Gecesi ve Düğün Bir Arada Olur Mu?

Kına Gecesi ve Düğün Bir Arada Olur Mu?Mutlu bir yuva kurmak için karar almış erkek ve bayanın bu kararları doğrultusunda yeni bir yola sürece girdiklerini bilmesi gerekmektedir. Çünkü evlilik süreci toplumdan topluma değişen gelenek göreneklere göre çeşitli eğlencelerin tertip edilmesini gerekli kılmaktadır. Ülkemiz gelenek göreneklerini arasında evlilik öncesi,...