fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Düğün organizasyonu çok kapsamlı olan organizasyonlardandır. Çok fazla detay bulunması gelin ve damat adayları için kafa karışıklığı yaratabilmektedir. Bu noktada düğün organizasyonları için özel olarak hizmet veren firmalardan yararlanılması mümkündür. Fakat bu tarz ekstra ücretler ödemek istemeyen ve her şeyi kendi yapmak isteyen çiftlerin bazı detaylara dikkat etmeleri ve kapsamlı bir liste çıkartmaları gerekecektir.

Gelin saçından kına organizasyonlarına kadar her şey bu listeye dahil edilmeli ve tüm detaylar adım adım hazırlanmalıdır. Hazırlıklar rastgele bir şekilde yapıldığına mutlaka bir şeyler unutulacak ya da göz ardı edilecektir. Düğün organizasyonu sürecinde ön planda tutulması gereken hazırlıklar aşağıdaki gibidir. Hazırlıklar tabi ki bunlarla sınırlı değildir. Fakat tüm bunlar hazırlanmadığı sürece diğer adımlara geçilmesi mümkün olmayacaktır.

Düğün için mekan seçimi

Düğün organizasyonunun en önemli kısmı doğru mekan seçimidir. İlk olarak düğünün nerede olacağı kararlaştırılmalı ve sonra diğer hazırlıklara geçilmelidir. Düğün mekanı seçiminde en sık tercih edilen 2 mekan bulunmaktadır. Bunlarda ilki açık havada yapılan kır düğünleri diğeri ise klasik düğün salonlarıdır. Nasıl bir düğün organize edileceği buna bağlı olduğunda istenilen mekan tutulmalı ve vakit kaybetmeden diğer hazırlıklara geçilmelidir.

Nikah şekeri ve davetiye

Düğünün yapılacağı mekan seçildikten sonra sıra davetiye ve nikah şekeri seçimine gelmektedir. Tüm bunlar mekana ve düğünün konseptine uygun olacak şekilde belirlenmelidir. Örneğin; kır düğünü yapacak olan bir çiftin davetiye ve nikah şekeri seçiminde çiçek temalı modellere yönelmeleri mümkündür. Bu tarz detaylarda da aynı temanın devam ettirilmesi organizasyonun çok daha uyumlu durmasını sağlayacaktır. Davetiyenin içerisinde yazacak olan davet yazısı da çift tarafından belirlenmelidir.

Balayı düzenlemeleri

Düğün sürecinde atlanmaması gereken bir diğer önemli detay ise balayıdır. Balayı çiftlerin dinlendikleri ve evliliğin tadını çıkarttıkları özel anlardır. Bu sebeple düğün hazırlıkları sırasında balayı içinde gerekli organizasyonlar yapılmalı ve tarihler düğünün ertesi olacak şekilde ayarlanmalıdır. Bunun yanı sıra uçak biletleri ve diğer detaylarda hazırlanmalı ve kenara kaldırılmalıdır. Zamanında ayarlanmayan biletler ya da otel odaları daha sonra problem çıkarabileceğinden doğru zamanda hareket geçilmesi büyük önem taşımaktadır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Davetiyede Dikkat Edilecek Temel Konular Nelerdir?

Davetiyede Dikkat Edilecek Temel Konular Nelerdir?Bir düğünde en önemli detaylardan biri insanların misafirlerini nasıl davet ettikleridir. Bu insanların yaşamlarında yaşadıkları en önemli andır. Bazıları zarif ve gösterişli davetiyeleri severken, diğerleri daha basit bir görünüm ister. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktaların görülmesi ve sınırların belirlenebilmesi...

Davetiye Modelleri Nasıl Seçilir?

Davetiye Modelleri Nasıl Seçilir?En özel günlerde sizi temsil edecek detay, davetiyeler. Genelde davetiyelerde farklı renkler ve tasarımlar dikkat çeker. Sizi en iyi temsil edecek davetiye modeline karar vermek için, sunulan seçeneklere göz atmalısınız.  DAVETİYE MODELLERİNDE AYRINTILAR Bir davetiyeyi ilginç kılan ayrıntılardır. Özellikle kullanılan renkler büyük...

Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gereken 5 Model

Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gereken 5 Model             Düğün etkinliği gelip çattığında tüm ilgi gelin ve damadın üzerinde olsa da gözler her zaman gelinin üzerinde yoğunlaşır.             Damadın kıyafetleri neredeyse her...