fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Oturma Planı Nasıl Belirlenir?

Düğünlerde oturma planı, bu büyük güne kendini hazırlayan gelin ve damadın en yakınları için bazen hayati bir konu olabilir. Çiftlerin en güzel günü olan düğün günü hazırlıkları arasında düğün oturma planı nasıl belirlenir? Maddesi çiftler için hem önemlidir hem de biraz zor olabilir. Fakat dikkatli olunarak oturma düzenine uyularak bu işi en iyi şekilde yapabilirler. Bu süreçte çiftlerin istediği oturma planı önemlidir.

Ailelerini, arkadaşlarını hangi masa da görmek istiyorsa o masa ayarlanır. Bu oturma planında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır bu noktalar önemsenmelidir. Eğer sorunsuz bir masa planı yapılması için kurallara uygun planlı davranarak iyi bir oturma planı yapılabilir.

Düğünde Oturma Planı Nasıl Yapılır?

Düğünde oturma planı nasıl belirlenir? Çiftler için önemlidir. Hatta büyük bir problem demektir. Ama planlı bir şekilde yapıldığında hiçte zor olmayabilir.

 • İlk olarak oturma planı ayarlamak için düğün mekanını onaylanmalıdır ve hangi oturma düzeni masalarını seçeceği belirlenmelidir.
 • İkinci aşmada ise tüm davetliler eklenmelidir. Bilgisayar üzerinden yapıldığı zaman daha koyladır. Gruplara ayrılmada daha kolay olacaktır.
 • Üçüncü olarak katılmayacakları ve çağırılmada emin olunmayan kişiler için yedek liste yapılmalıdır.
 • Dördüncü ise akrabalar ve arkadaş gruplarını bir masalara toplanmasıdır.

Düğünde Oturma Planında Masa İsimlendirme

Düğün oturma planı nasıl belirlenir? Bunun için uygun olan madde masaların isimlendirilmesidir. Bu biraz karmaşık gözüküyor olsa da aslında masa düzeni için olmazsa olmazıdır. İlk önce akrabalardan başlanmalıdır. Akrabaları ailesiyle birlikte soy ismi yazılan masaya oturtulmalıdır.

Arkadaşlar ise aynı ortamda tanışılanlar için bir isim bulunmalıdır ve aynı masaya oturtulmalıdır. Diğer kişilerinde isim bulunarak masaların üzerinde bırakılır ve gelen misafirlere girişte masaları hakkında bilgi verilmelidir. Misafirler kendilerine ait olan masayı bulup oturur. Düğünde masa isimlendirmek kolaylık sağlayacaktır.

Düğünde Oturma Planında Kim Kiminle Oturmalıdır?

Düğün oturma planı nasıl belirlenir? Sorusunda kim kiminle oturmalı en önemli noktadır. Birbiriyle iyi olmayan insanların bir araya gelmesi pekte iyi olmaz. Bu yüzden aile olanları ailesiyle oturmalıdır. Birbiriyle yakın olan arkadaşlar yine yan yana oturmalıdır. Kız tarafı ve erkek tarafı ayrı masalarda oturmalıdır.

Damadın ailesi ve gelinin ailesi büyük en önden bir masada oturmalıdır. Çiftlerin arkadaşları da ayrı masalarda fakat yine ön sırada oturmalıdır. Gelmeyecek veya belli olmayan kişiler için en son sıralarda rastgele oturabilecekleri masalar ayarlanmalıdır.

Düğünde Oturma Düzeni Şablonu Nasıl Olmalıdır?

Düğün oturma planı nasıl düzenlenir? Sorusunda önemli nokta oturma düzeni şablonudur. Oturma düzeni şablonu aslında belli olsa da çiftle bu istediği gibi değiştirebilir. Gelin ve damada en yakın iki üç masası ailelere, yakınlara ve en sevdikleri arkadaşları için ayrılmalıdır.

Gelin ve damat masasına yakın bir yerdeki VIP masalar, düğünün en müstesna davetlilerin kendilerini özel hissetmeleri için ayrılmalıdır. Tabii ki aile büyüklerinin düşünülüp iyi bir yerde masa ayarlanmalıdır.

Gruplaştırmayı önlemek isteyenler masaları karışık ayarlanabilir. Kavgalı olan kişiler dikkatli şekilde masalar ayarlanmalıdır. Yaşlılar içinde sakin masalar ayarlanmalıdır.

Düğünde Oturma Planı Yapılırken Yapılan Yanlışlar

Düğün oturma planı nasıl belirlenir? Diye yapılırken yanlışlıklar yapılması da mümkün olabiliyor. Yanlış yapıldığı zaman bir karmaşa oluyor ve düğün gününün sıkıntılı geçmesine sebep oluyor.

Bu yanlışlar şöyledir:

 • Davetli listesinin oluşturulmaması
 • Düğün yapılacağı masaların kaç kişilik olduğunun bilinmemesi
 • Masalarda isimlendirilme olmaması
 • Birbirini istemeyen kişilerin yan yana oturtulması
 • Yakın akrabaların ev arkadaşların masalarının arkalarda olması
 • Kişi sayısından fazla davetli çağrılması
 • Gelmeyecek kişilerin çağrılması ve masa hazırlanması

 

 

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün İçin Popüler Şarkılar

Düğün İçin Popüler ŞarkılarDüğün şarkıları düğün hazırlıkları esnasında zaman ayırmanız gereken konular arasında bulunur Düğünün hangi şarkıyla başlayacağı, giriş müziğiniz, dans şarkınız ve düğün boyunca çalacak şarkılar gibi farklı türlerdeki şarkıları belirlemeniz gerekir. Ancak bu belirleme için zamanınız kalmadı ve düğün gününüz...

Davetiyeler Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Davetiyeler Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken DetaylarNişan ve düğün davetiyesi modellerinin her biri birbirinden güzel ve zarif geliyor ise ve siz aralarında seçim yaparken zorlanıyor, karar vermiyorsanız bu yazı sizin için bir çözüm niteliği taşımaktadır. Davetiye modelleri ve seçenekleri bir hayli fazladır. Bu yüzden pek çok davetiye beğenilir ve karar verilemez. Bazı kriterler...

Söz Yüzüğü Nedir? Anlamı Nedir?

Söz Yüzüğü Nedir? Anlamı Nedir? Söz yüzüğü ne anlama gelir, hangi parmağa takılır ve nasıl bir söz yüzüğü almanız gerektiğini merak ediyorsanız, Mert Davetiye‘nin rehber niteliğindeki bu yazısını okuyabilirsiniz… Söz yüzüğü, saflığın yüzüğü, bağlılığın yüzüğü, evlilik öncesi yüzük: muhteşem bir his verir! Söz yüzüğünün...