fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Ucuz Davetiye Nasıl Seçilir?

Ucuz Davetiye Seçimi

Düğün döneminde birçok masraf yapıldığı için her yerden kısmaya çalışan çiftler davetiyeden de kısarak ucuz davetiye arayışına girerler. Davetiyelerin modelleri farklı olsa bile genel olarak kaliteleri aynıdır. Bu sayede uygun fiyatlara kaliteli davetiye modelleri bulmak mümkündür. Bu durumda çiftler hem kendilerine hem de davetlilere verdiği önemi uygun olan ancak oldukça şık bir davetiye ile gösterebilirler. Davetiye seçimi yaparken düğünün teması da önemlidir. Çünkü seçilecek olan davetiyenin düğünün temasına uygun olması gerekmektedir.

Bahar düğünü, kış düğünü ve yaz düğünü için farklı konseptler uygulanmalıdır. Çiftler zevklerine uygun olan renk ve tasarımlı davetiyeleri düğünün yapılacağı tarihe göre de seçmelidir. Teknolojinin gelişmesi ile bilgisayarlı sistemlere geçilerek her türlü davetiye modelleri tasarımı yapılmaktadır. Bu kadar çok gelişen sistemle artan davetiye seçenekleri, çiftlerinde kararsız kalmasına sebep olmaktadır.

En Ucuz Davetiye Modellerinin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

Düğün masrafından yakınan çiftler, düğün davetiyesini ucuza getirmek istemektedirler. Bu anlamda ucuz davetiye seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Ucuz davetiye almak için de düğüne ve konsepte uymayan, çiftlerin ruh halini yansıtmayan davetiyelerin seçilmemesi gerekmektedir. Seçilen davetiyenin fiyatı uygunken kalitesinin de bir o kadar güzel olması gerekmektedir.

Düğün davetiyesinde düğünün yeri, zamanı ve mekanı davetlilere açık bir şekilde belirtilir. Düğüne en az 3 ay kala davetli listesi hazırlanarak ortalama olarak kaç davetiye gerekeceği belirlenmelidir. Davetiyenin sayısına göre fiyatı da değişebilmektedir. Alınan davetiye sayısı arttıkça indirim oranı da artmaktadır.

Zarflı ve zarfsız olarak tasarlana davetiye modelleri mevcuttur. Bu modellerden zarflı olanlar zarfsız olan davetiyelere göre daha pahalı olmaktadır. Büyük organizasyonlu düğünlerde seçilecek davetiye modelinin gösterişli olması gerekmektedir. Genellikle koyu renkler tercih edilse de pembe ve beyaz gibi açık renklerde davetiyelerde tercih edilebilmektedir.

Davetiyelere uygulanacak olan kalp kabartmaları, çiçek desenleri, resimli, hasır ipli, katlanır modelli bir çok farklı çeşit vardır ve bu ayrıntıların uygulandığı davetiyelerden fiyat farkı alınmaktadır.

Gösterişe çok düşkün olmayan çiftler, daha sade ve daha şık modelleri seçerek davetiye masrafını yarıya indirebilirler. Renkli model davetiyeler kır düğünü konseptleri için tercih edilmelidir. Davetiyeye eklenecek olan metin de davetiye fiyatlarına etki etmektedir. En önemli ayrıntılardan biri olan davetiye metinlerinin uzunluğu arttıkça davetiyenin fiyatı da artmaktadır. Bu nedenle tamamen kendinizi yansıtacak kısa ve öz sözlerle davetiye metni oluşturursanız davetiyeye verilecek olan ücret düşmektedir.

Ucuz olan davetiye modellerinin arasında da çok gösterişli modeller bulunmaktadır. Düğünün sade veya şık olmasına göre seçilen davetiye modeli de değişmektedir. Davetiye satışı yapan firmalar, bazı zamanlarda özellikle düğünlerin çok olduğu yaz aylarında, kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyaların mutlaka takip edilmesi gerekmektedir. Davetiye fiyatları, davetiye kağıdının kalitesine ve kaç adet basıldığına göre değişmektedir. Bu anlamda uygun fiyatlarla ve indirimlerle yardımcı olan firmalar araştırılmalıdır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Çocuğunuzun Sünneti İçin Yıllarca Saklanabilecek Davetiye Örnekleri

Çocuğunuzun Sünneti İçin Yıllarca Saklanabilecek Davetiye ÖrnekleriHer çocuğun erkekliğe adımı olarak görülen sünnet törenleri, geçmişten günümüze kutlama yapılması gereken eğlencelerin en önemlilerinden birisi olmuştur. Günümüzde aileler çocukları için sünnet düğünleri, asker eğlenceleri ve evlilik törenlerini yaparak onların yuva kuracağı zamana kadar her türlü ihtiyaçlarını...

Söz Yüzüğü Nedir? Anlamı Nedir?

Söz Yüzüğü Nedir? Anlamı Nedir? Söz yüzüğü ne anlama gelir, hangi parmağa takılır ve nasıl bir söz yüzüğü almanız gerektiğini merak ediyorsanız, Mert Davetiye‘nin rehber niteliğindeki bu yazısını okuyabilirsiniz… Söz yüzüğü, saflığın yüzüğü, bağlılığın yüzüğü, evlilik öncesi yüzük: muhteşem bir his verir! Söz yüzüğünün...

Düğün Dansı Nedir ? Düğün Dansı Seçimi Nasıl Yapılır ?

Düğün Dansı Nedir ? Düğün Dansı Seçimi Nasıl Yapılır ? Ülkemizde son dönemde düğün etkinlikleri pek çok kategoriye ayrılır oldu ve bunda organizasyon şirketlerinin etkisi çok büyük; zira, son dönemdeki düğün varyasyonlarını çoğu zaman organizasyon şirketi aracılığı ile gelin ve damat, birlikte belirlemekteler. Bakıldığında, kır düğününden kış düğününe kadar pek çok...