fbpx

İmaret Mh. 175. Sk. No:5 Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Kapıda Ödeme

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Ucuz Davetiye Nasıl Seçilir?

Ucuz Davetiye Seçimi

Düğün döneminde birçok masraf yapıldığı için her yerden kısmaya çalışan çiftler davetiyeden de kısarak ucuz davetiye arayışına girerler. Davetiyelerin modelleri farklı olsa bile genel olarak kaliteleri aynıdır. Bu sayede uygun fiyatlara kaliteli davetiye modelleri bulmak mümkündür. Bu durumda çiftler hem kendilerine hem de davetlilere verdiği önemi uygun olan ancak oldukça şık bir davetiye ile gösterebilirler. Davetiye seçimi yaparken düğünün teması da önemlidir. Çünkü seçilecek olan davetiyenin düğünün temasına uygun olması gerekmektedir.

Bahar düğünü, kış düğünü ve yaz düğünü için farklı konseptler uygulanmalıdır. Çiftler zevklerine uygun olan renk ve tasarımlı davetiyeleri düğünün yapılacağı tarihe göre de seçmelidir. Teknolojinin gelişmesi ile bilgisayarlı sistemlere geçilerek her türlü davetiye modelleri tasarımı yapılmaktadır. Bu kadar çok gelişen sistemle artan davetiye seçenekleri, çiftlerinde kararsız kalmasına sebep olmaktadır.

En Ucuz Davetiye Modellerinin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

Düğün masrafından yakınan çiftler, düğün davetiyesini ucuza getirmek istemektedirler. Bu anlamda ucuz davetiye seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Ucuz davetiye almak için de düğüne ve konsepte uymayan, çiftlerin ruh halini yansıtmayan davetiyelerin seçilmemesi gerekmektedir. Seçilen davetiyenin fiyatı uygunken kalitesinin de bir o kadar güzel olması gerekmektedir.

Düğün davetiyesinde düğünün yeri, zamanı ve mekanı davetlilere açık bir şekilde belirtilir. Düğüne en az 3 ay kala davetli listesi hazırlanarak ortalama olarak kaç davetiye gerekeceği belirlenmelidir. Davetiyenin sayısına göre fiyatı da değişebilmektedir. Alınan davetiye sayısı arttıkça indirim oranı da artmaktadır.

Zarflı ve zarfsız olarak tasarlana davetiye modelleri mevcuttur. Bu modellerden zarflı olanlar zarfsız olan davetiyelere göre daha pahalı olmaktadır. Büyük organizasyonlu düğünlerde seçilecek davetiye modelinin gösterişli olması gerekmektedir. Genellikle koyu renkler tercih edilse de pembe ve beyaz gibi açık renklerde davetiyelerde tercih edilebilmektedir.

Davetiyelere uygulanacak olan kalp kabartmaları, çiçek desenleri, resimli, hasır ipli, katlanır modelli bir çok farklı çeşit vardır ve bu ayrıntıların uygulandığı davetiyelerden fiyat farkı alınmaktadır.

Gösterişe çok düşkün olmayan çiftler, daha sade ve daha şık modelleri seçerek davetiye masrafını yarıya indirebilirler. Renkli model davetiyeler kır düğünü konseptleri için tercih edilmelidir. Davetiyeye eklenecek olan metin de davetiye fiyatlarına etki etmektedir. En önemli ayrıntılardan biri olan davetiye metinlerinin uzunluğu arttıkça davetiyenin fiyatı da artmaktadır. Bu nedenle tamamen kendinizi yansıtacak kısa ve öz sözlerle davetiye metni oluşturursanız davetiyeye verilecek olan ücret düşmektedir.

Ucuz olan davetiye modellerinin arasında da çok gösterişli modeller bulunmaktadır. Düğünün sade veya şık olmasına göre seçilen davetiye modeli de değişmektedir. Davetiye satışı yapan firmalar, bazı zamanlarda özellikle düğünlerin çok olduğu yaz aylarında, kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyaların mutlaka takip edilmesi gerekmektedir. Davetiye fiyatları, davetiye kağıdının kalitesine ve kaç adet basıldığına göre değişmektedir. Bu anlamda uygun fiyatlarla ve indirimlerle yardımcı olan firmalar araştırılmalıdır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Gelinliğe Yakışan Aksesuar: Beyaz Kına Dövme

Gelinliğe Yakışan Aksesuar: Beyaz Kına DövmeDüğün sektörü gün geçtikçe canlanıyor ve bu sektöre dair en yeni modalar, en yeni aksesuarlar baş döndürücü şıklıkta gelişmeye, güncellenmeye devam ediyorlar. Bakıldığında, bu modalardan biri şu sıralar kesinlikle beyaz kına dövme. Bir aksesuar olarak, kısa sürede muhteşem bir ivme kazanan ve düğün sektöründe gözle...

Romantik Balayı İçin Asya’da Tatil Önerileri

Romantik Balayı İçin Asya’da Tatil ÖnerileriDüğün stresini atmak için yumuşak bir kumdan daha iyi bir seçenek mi var? Yeni evlendiğiniz eşinizle birlikte denize girin ve sıcak atmosferde kendinizi rahatlatın. Hayalinizdeki bir yaz düğünü ise; Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları için en iyi ve en romantik 6 Asya rotasını bu yazımızda listeledik… 1.Bali Endonezya’nın...

Organizatör İle Buluşmanızdan Ne Beklemelisiniz?

Organizatör İle Buluşmanızdan Ne Beklemelisiniz? Düğün programınızda başarıya giden yol, doğru organizatör ile anlaşmaktan geçiyor. Peki, seçiminizi yapmaya çalışırken, ilk buluşmadan neler beklemelisiniz?  Organizatörler; düğünün konsepti ya da büyüklüğü ne olursan olsun, düğün planlama sürecindeki stresinizi hafifletmeye yardımcı olur. Bir düğün planlamak, birçok...