fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Oturma Planı Nasıl Belirlenir?

Düğün günü, evlenecek olan çiftlerin en mutlu olduğu günlerden biridir. Bu süreçte çiftlere bazı sorumluluklar ve görevler düşer. Düğün yapılacak mekan, davetli listesi ve düğün oturma planı yapılması bu görevlerden sadece bazılarıdır. Düğünde kimin nerede oturması gerektiğini önceden ayarlamak gerekir. Bunun için oturma planı yapılmadan önce davetli listesini hazırlamak gerekir. Davetli listesini dikkate alarak oturma planı hazırlayın. Kişi sayısının masa sayısı ile uyumlu olması gerekir.

Aksi taktirde konuklar oturma alanı bulamaz ve düğün sıkıcı geçer. Düğünde farklı ve birbirini tanımayan çok sayıda aile bulunur. Bu aileleri aynı yere oturtmak doğru değildir. Oturma planını grup şeklinde oluşturun. Oluşturulan gruplardaki kişilerin iyi anlaşması gerekir.

Bu yüzden tanıdıkları ve yakın misafirleri aynı masa etrafında toplayın. Oturma planı hazırlarken en önemli diğer bir husus ise yaş faktörüdür. Çok yaşlı kişiler ile genç kişileri bir masada toplamayın. Benzer yaş grubunda olan kişileri aynı veya yakın masalara konumlandırın. Bu sayede düğün daha eğlenceli ve zevkli geçecektir.

Düğünde Oturma Planı Yapmak Neden Önemli?

Düğünde kargaşa çıkmaması için kimin nerede oturması gerektiğini bilmesi gerekir. Aynı masada oturan fakat birbirleriyle anlaşamayan kişiler hem sizi hem çevreyi huzursuz eder. Sorunsuz ve kusursuz bir düğün için oturma planı çok önemlidir. Oturma planı sayesinde düğün uyum içinde devam eder ve sonlanır.

Düğünde Birinci Derece Yakınların Masası Nerede Olmalı?

Oturma düzeni planlarken birinci derece yakın akrabaların yerlerini önceden belirlemek gerekir. Gelinin ailesi veya damadın ailesine verilen masanın önlerde olması gerekir. Masaların ön sırada olması olaylara müdahale etmeyi kolaylaştırır. Ayrıca düğünü daha yakından takip etmiş olurlar.

Genel olarak aynı ailedeki bireyler aynı masa etrafında toplanır. Farklı aileleri bir araya getirmek yanlıştır. Yakın akrabaların masasının gelin ve damat masasını net görüyor olması gerekir. Masa planı bazı durumlarda farklılık ve değişiklik gösterebilir. Konuk sayısı veya yemekli davetler göz önünde tutularak masa planında değişiklik yapmak mümkündür.

Düğün Oturma Planı Nasıl Belirlenir?

Düğün Oturma Planı Nasıl Belirlenir?

Düğün Oturma Planı Nasıl Hazırlanır?

Düğünlerde oturma planı hazırlamak ve liste oluşturmak için uzman kişiler ile iletişime geçmek mümkündür. Bu kişiler düğün yerini, dekorasyonu ve oturma düzenini size en uygun olacak şekilde planlar ve düzenler. Kendiniz de çok kolay şekilde oturma planı hazırlayabilirsiniz. Oturma planı için Excel programı kullanılır.

Bu program sayesinde bir oturma şablonu hazırlanır. Excel tablosunu kullanarak ve önem sırasına dikkat ederek her masaya akrabalarınızı veya arkadaşlarınızı yerleştirebilirsiniz. Oturma planını hazırlarken arkadaş gruplarını da göz önünde bulundurun. Ortak arkadaş gruplarını aynı veya yakın masalarda oturtun. Böylece güzel ve düzenli bir çizelge hazırlamış olacaksınız.

Düğün Oturma Planı Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Tam anlamıyla kusursuz bir oturma planı hazırlamak için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir.

Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Yakın akraba ve arkadaş grupları aynı masa etrafında toplanmalı.
  • Kolay ve hızlı oturma planı hazırlamak için gruplandırma yöntemi tercih edilmeli.
  • Yuvarlak masa tipine sahip düğünlerde banket düzeni daha ideal olacaktır.
  • Evli ve bekar kişilerin farklı masalarda yer alması davetliler için daha uygun olacaktır. Bu yüzden bekar ve evli kişilerin masası ayrı olabilir.
  • Düğünde müzik olmazsa olmazlardandır. Çok yakın masalar müzik sesinden rahatsızlık duyabilir. Bu soruna karşılık masaların pistle olan mesafesini koruması gerekir. Orta masalar yakın akrabalar için tercih edilebilir.

Bu hususlara dikkat etmek, düğünün daha eğlenceli geçmesine yardımcı olur.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Evlilik Hazırlıkları Nasıl Yapılır

Evlilik Hazırlıkları Nasıl YapılırHer güzel birlikteliğin mutlu bir sona ermesi herkesin hayalidir. Çiftlerin mutluluklarını evlilikle taçlandırma süreci bazı hazırlık aşamalarını kapsamaktadır. Ailelerin tanışmasından sonra söz kesilerek ilk adım atılır. Devamında nişan hazırlıkları ile tatlı telaşlar başlar. Son olarak hayalleri süsleyen düğün için...

Erkek Tarafı Olarak Düğün Öncesi Yapmanız Gerekenler

Erkek Tarafı Olarak Düğün Öncesi Yapmanız GerekenlerAşk bacayı sardığında ve doğru kişiyi bulduğunuzda, şüphe yok ki onunla dünya evine girmek kaçınılmazdır ve bunu ikiniz de çok istersiniz. Ancak, düğün hazırlıkları ve gelenekler hem kız tarafını hem de erkek tarafını bi’ hayli yorabilir. Genelde ailelerin epey yorgun düştüğü, maddi manevi yıprandığı bu düğün...

Hoşunuza Gidecek Davetiye Modelleri

Hoşunuza Gidecek Davetiye ModelleriEvlilik, nişan ya da sünnet ve benzeri birçok özel gün için en önemli parça hiç şüphesiz birbirinden değişik davetiye modelleridir. İnsanları seçilen güzel bir davetiye yolu ile çağırırken, aynı zamanda bu özel gününüzü ölümsüz kılacak yegâne şey davetiyelerdir. Son yıllarda bu konuda büyük bir ilerleme görülmekte...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94