fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Ve Nişan Davetiye Tasarımları

Düğün davetiyesi çok uzun yıllardır süre gelen bir gelenektir. Davetiyeler aslında insanlara yol gösterir. Nedeni ise kimlerin hangi tarihte nerede, saat kaç da olacaklarını belirlemektedirler. Düğün davetiyeleri de bu sebepten kullanılmaktadır. Düğün davetiyelerinin üzerinde öncelikle düğünü olacak kişilerin ya da davetin başkahramanlarının ad soyadları, gelin ve damadın isimleri yer almaktadır. Ayrıca eğer kına gecesi yapılacak ise kına gecesinin tarihi, yeri ve saat kaç da olacağı belirtilmektedir.

Düğün davetlisinin en alt kısmın da ise genellikle düğünün tarihi, yeri ve saat kaç da başlayacağı belirtilmektedir. Genellikle adetlerimiz de düğün davetiyesinin de güzel ve anlamlı sözler de yer alabilmektedir. Düğün de birçok masraf yapacak olan çiftler bazı kısımlardan kısarak tasarruf sağlayabilmektedirler. Daha ucuz davetiye kullanmak isteyen çiftler birkaç yerden fiyat alarak kendileri ve bütçeleri için en uygun davetiyeyi seçerler. Çeşitli firmalar kampanyalar yaparak adet fiyatı üzerinden indirimler yapabilmektedirler.

Zarflı ve zarfsız şekilde olabilecek davetiyeler mevcuttur. Zarf kullanılmadığı takdirde zarf masrafı da düşecektir. Davetiyelerde olacak kabartmalar, renkler, katlanır modelli olmaları fiyatta da değişiklik gösterebilmektedir. Gösterişe çok düşkün olmayan davet sahipleri daha ekonomik olan davetiyeleri de tercih edebilirler.

Davetiyeye eklenecek metinler de davetiye fiyatını etkileyebilir. Basılacak olan davetiye sayısı da davetiye fiyatını etkiler, ne kadar çok kişi için davetiye basılacak ise ona göre fiyatlar da değişiklik görülebilir. Davetiye sözleri hazırlanırken oldukça saygılı ve nazik bir şekilde yazılması gerekmektedir. Net bir Türkçe kullanılmalı, imla kurallarına dikkat edilmelidir. Her davetiyenin kendine özgü özelliği vardır. Kişiden kişiye, zevkten zevke değişmektedir.

Düğün Davetiye Tasarımı

Düğün davetiyesi tasarımlarını genellikle düğün sahipleri belirlemektedir. Tasarımlarda en çok tercih edilen şey kağıt veya kartondur. Bazen de parlak kuşe kağıdı da kullanılmaktadır. Ayrıca düğün davetiyelerinin konulduğu zarflarda büyük önem taşımaktadır. Zarflarda da aynı şekilde çok şekilde tasarımlar kullanılmaktadır. Ayrıca gelin alma, servis saati, çocuk getirilip getirmeyeceği  gibi ibareler de davetiyelerde görülebilmektedir. Bazı özel davetiler de LCV ibaresi de bulunmaktadır. LCV’nin açılımı lütfen cevap veriniz dir.

Davetiye Sözleri

Davetiye sözleri belirlenirken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır.  Davet sahiplerinin nasıl bir söz istedikleri çok büyük önem arz etmektedir. Yani sadece mutluluk duyarı gibi ibareler mi yoksa mani gibi özlü sözler mi istediği önemlidir. Örnek verecek olur ise davetiye sözlerine; Düğün törenimiz de sizleri de aramız da görmekten mutluluk duyarız, hayatımızın bu en güzel ve en anlamlı günün de sizleri e bekliyoruz gibi ibareler kullanılabilmektedir.

Nişan Davetiyesi

Aslın da nişan davetiyesi de diğer düğün davetiyelerin de olduğu gibi üzerinde yazacak ibareler benzerdir. Sadece nişan davetiyesin de yine gelin ve damadın isimleri, ailelerinin isimleri, nişanın tarihi yeri ve saati ve tercihe bağlı olarak da çeşitli özlü sözler yazılabilmektedir. Nişan davetiyesi düğün davetiyesine göre biraz daha sade olabilmektedir.

Davetiye Modelleri

Davetiye modelleri çok çeşitlilik göstermektedir. Davetiye sahiplerinin zevkine, isteğine göre değişmektedir. Davetiye modeli belirlenirken düğünün, nişanın ya da herhangi bir davetin öncelikle nasıl bir konsepte olacağı davetiyesinin modelini ve tasarımını da belirleyebilmektedir. Ayrıca davetin yapılacağı mevsim şartları, gelecek davetlilerin nasıl olacağı da önem arz etmektedir. Davetiyeler de seçilecek yazılarda kalıplaşmış cümleler veya da kişileri belirlediği özel sözler de yazabilmektedir. Davetiyelerde ki önem aslında davetlilere açıklayıcı bilgiler verebilmektir. Davetin mevsimine  görede davetiye modelleri değişmektedir. Sizde davetiye modellerine göz atabilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Gününe Nasıl Hazırlanılır? Gelinlik İçin Güzellik Rehberi

Düğün Gününe Nasıl Hazırlanılır? Gelinlik İçin Güzellik Rehberi“Gelin ışıltısı”, yalnızca sağlıkla değil, mutlulukla da ilgili hale gelen popüler bir kavramdır. Ancak bu ışıltıyı sağlamak için planlama, zaman ve hazırlık gereklidir. Yanağınızdaki o çirkin lekeye bakıyorsanız ve cildinizin rüyalarınızdaki kadar güzel olmasını istiyorsanız, tekrar düşünün. Siz de başarabilirsiniz!...

Düğün Öncesi Kaçınmanız Gereken Hatalar

Düğün Öncesi Kaçınmanız Gereken Hatalar Düğün gününe şunun şurasında birkaç ay kalmış, hazırlıkları hala tamamlamamış olabilirsiniz ancak umuyoruz bir planlama yapmışsınızdır. Düğün öncesi planlamalarınız, kusursuz bir biçimde işlerse düğün gününde oldukça rahat edebilir ve kendinizi eğlenceye kaptırabilirsiniz; ancak aksilikler başlarsa, önünü almak...

Kına Gecesi Organizasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kına Gecesi Organizasyonunda Dikkat Edilmesi GerekenlerKına geceleri gelinler için büyük önem taşıyan günlerden bir tanesidir. Düğünden 1 ya da 2 gün önce yapılan ve kadınlar arasında düzenlenen kına eğlenceleri gelinlerin özel günlerindendir. Hayatta bir kere yaşanan bu özel gün en iyi şekilde organize edilmeli ve düzenlenmelidir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken belli başlı...