fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Ve Nişan İçin Davetiye Seçenekleri

Sevdiğimiz insanlarla hayatlarımızı birleştirdiğimiz düğünler ve düğünün hazırlık aşaması olan nişanlar herkes için çok önemlidir. Bu etkinlikler için düşünülecek, hazırlanacak birçok şey olmakla birlikte davetiye de en az diğer materyaller kadar önemlidir. İnsanları nişana, düğüne çağırmak için kullanılan davetiyeler yolladığımız kişiyi özel hissettirmekle birlikte onlara verdiğimiz değeri de göstermektedir. Davetiyeler hakkında şunu da söylemeliyiz ki düğün arifesinde olan insanların ilk hazır hale getirdikleri şeylerden bir tanesidir.

 

Nişan İçin Davetiye

Düğünden önceki son durak olan nişana insanları güzel bir nişan davetiyesi ile çağırmayı kim istemez ki? bunun için partner ile birlikte davetiye hazırlayan dükkanları, mağazaları gezebileceğiniz gibi mertdavetiye.com gibi internet üzerinden davetiye satışı yapan siteleri de ziyaret edebilirsiniz. Yoğunluk, yorgunluk ve zaman yönetimi gibi sorunlar nedeni ile ikinci seçeneğin daha kolay ve hızlı bir yol olduğunu söylersek pek de yanılmış sayılmayız.

 

Düğün İçin Davetiye

Bizlere verilen davetiyeler arasında sakladığımız, bizim için özel olan veya tasarımını çok beğendiğimiz bir düğün davetiyesi büyük ihtimalle olmuştur. Sizler de davetiyenizin insanlar üzerinde böyle bir etki bırakmasını istiyor iseniz bu konuya düşünülenden biraz daha dikkat vermeniz iyi olacaktır. Bu etki belki üzerinde yazan sözler aracılığı ile, belki de tasarımı ile verilebilir.

 

Farklı Davetiyeler

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir davetiyenin tasarımı onu eşsiz kılabilir. Farklı davetiye modelleri bir davetiyenin öne çıkmasını sağlayan faktörlerden birincisidir diyebiliriz. Farklı davetiyeler demişken sadece tasarımdan bahsetmek olmaz. Üzerindeki davetiye sözleri de en az tasarımı kadar önemlidir. İnsanları en mutlu günlerinizden birine davet ederken üzerine hiç bir şey yazmadan göndermek olmaz. Bu nedenle genel olarak tercih edilen kalıplar yerine daha orijinal bir yazı ile davetiyenizi farklı kılabilirsiniz.

 

Mali Açıdan Davetiyeler

Herkesin takdiridir ki düğün pahalı bir şey. Özellikle bizim toplumumuzda düğün, nişan gibi organizasyonların son derece büyük önemi vardır. Bu nedenle diğer giderlere bakıldığında davetiyeye yeterli miktarda para ayrılmamış olabilir. Böyle bir durumda biraz daha ucuz davetiye modellerine bakmak sizin çıkarınıza olacaktır.

Davetiyeden para kısmayı daha çok dış yapı kalitesinden kısmak olarak da düşünebiliriz. Aynı zamanda daha ucuz davetiyeler tasarım açısından diğerlerine nazaran biraz daha süssüz olabilir. Davetiyeler genel anlamda diğer düğün, nişan gereklilikleri kadar pahalı olmasa da kalitesine göre bazen cep yakabiliyor.

 

Nasıl Davetiye Yaptırılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle düğün davetiyesi satan bir işletmeden bir davetiye seçmeniz gerekmektedir. Seçildikten sonra düğün veya nişana kaç kişinin katılacağı, yani kaç adet davetiye bastırmak istediğiniz belirtmeniz sizlerin karşısına bir fiyat çıkaracaktır. Tabii ki davetiyeyi beğenirken önceden hazırlanmış bir prototipini de göreceksiniz. Fiyatta anlaşıldıktan sonra davetiye üzerine gelin ve damadın isimleri yazılır ve sıra üzerindeki yazılara gelir. Yazılar genel itibari ile yollanan kişileri sizlerin düğününe ve nişanına çağırmaktadır. Yazı işi de bittikten sonra davetiyeler basılır, sipariş eden kişiye ulaştırılır.

Davetiyeler elinize ulaştıktan sonra yapacaklarınız tamamen sizin kararınızdır. Eğer isterseniz davetiyeleri elinizle dağıtabilirsiniz. Fakat bu biraz daha meşakkatli bir yoldur. Çoğu insanın tercih ettiği yol; yakın tanıdıklarına el ile dağıtıp, diğer insanlara posta yolu ile göndermeleridir. Bu şekilde hem sevdiğiniz, size yakın olan insanlara kendilerini özel hissettirmiş hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Son olarak davetiyelerin içine bazı şeyler de eklenebildiğini de söylemeliyiz. Bu eklemeler magnet olarak adlandırılan ve genellikle dolap ve benzeri yerlere takılan eşyalar olduğu gibi, şeker gibi yenilebilen maddeler de koyulabilir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Konsepti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Konsepti Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerSon yıllarda birçok kişi düğün planlaması yaparken sıradanlıktan uzak, farklı ve özgün konseptler seçmeye çalıştığını görmekteyiz. Artık birçok kişi, düğün planlamalarını bu alanda profesyonelleşmiş organizasyon firmalarına yükleyerek özgün konseptler oluşturmaya gitmekte. Kendi konseptlerini belirlemek isteyen kişiler...

İlginç Davetiye Fikirleri

İlginç Davetiye FikirleriHemen hemen her özel günün vazgeçilmezleri arasında yer alan davetiyeler, her geçen daha fazla çeşitlilik kazanmaktadır. Alışılagelmiş davetiye çeşitleri dışında binlerce farklı davetiye tasarımları karşımıza çıkmaktadır. Bazı insanlar, özel günlerine özel olan davetiyelere yönelmektedirler. Hatta kendi davetiyelerini...

En Beğenilen Sünnet Davetiyesi Modelleri Hangileridir

En Beğenilen Sünnet Davetiyesi Modelleri Hangileridir Davetiye denince akla gelen ilk davetiye modelleri düğün davetiyeleri olmaktadır. Fakat en az düğün davetiyeleri kadar önemli olan bir diğer davetiye modeli ise sünnet davetiyeleridir. Davetiyeler yalnızca düğün ve nikah için değil diğer özel günler içinde tercih edilebilen ürünlerdir. Sünnetlerde, kınalarda ve nişanlarda da...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94