fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğünde Geline Ne Takılır?

Günümüz şartlarında düğünlerde gelinlere ne takılır düğünlerdeki takı adeti bizim köklü geleneklerimizden biri ama günümüz şartlarında bu geleneği devam ettirmek oldukça zor çünkü artık ortalama sayılabilecek takılar bile oldukça pahalı ve bu durum orta ve düşük gelirli aileler için oldukça can sıkıcı bir durum. Bu gibi bir dutumda pratik bilgiler size yardımcı olacaktır.

Her ne kadar biz Türk milleti olarak geleneklerimize sonuna kadar bağlı olsak da takıların oldukça pahalı olması gelenekleri sekteye uğratabilmektedir. Bu durumda düğünlerde gelinlere ne takılmalıdır bunun cevabı olarak şu söylenebilir iç huzurunuzu sağlayacak miktarda takı takmak sizin için en mantıklı olan olacaktır yani bu tip durumlarda kısaca içi sesinizi dinleyin.

Yakın Akraba Düğünlerinde Gelinlere Ne Takılmalıdır 

Yakın akrabalarımızın düğünlerinde her ne kadar bizi ekonomik olarak zorlasa da takı takmak mecburiyetinde kalmaktayız. Ama bu takılar ne olmalı herkes akrabalarına güzel takılar takmak ister lakin akrabalarınıza hangi takıyı takacağınız tamamen ekonomik olanaklarınızla alakalı bir durum.

Ekonomik durumunuz el veriyorsa akraba düğünlerindeki en mantıklı seçim çeyrek altındır ama çeyrek altınında hayli pahalı olduğu bu dönemde ekonomik durumunuz buna el vermiyorsa size en uygun çözüm olarak gram altın durmaktadır.

Gram altın hem fiyatıyla daha uygun hem de fazlasıyla yeterli bir takı sayılır ama ekonomik durumunuz gram altına da müsaade etmiyorsa gelinlere bir miktar nakit para takmak en doğru yol olacaktır nakit paranın miktarına da akrabanız ile olan samimiyetinize göre karar vermek en mantıklı hamle olacaktır bu tamamen vicdanınıza kalmış.

-Arkadaşlarınızın Düğünlerinde Gelinlere Ne takılmalı  

Arkadaşlarımız bazen hatta genç nesil olarak çoğu zaman akrabalarımızın önüne geçmektedir peki ama bu yakınlıkta her şeyden çok severek güvendiğimiz arkadaşlarımızın düğünlerinde gelinlere takı olarak ne takmamız gerekir?
Arkadaşlarımızın düğünlerinde ne takacağımız tamamıyla yakınlık derecenize bağlı bir durumdur. Arkadaşlarınızın düğünlerinde takacağınız takıya tamamıyla samimiyet seviyenize göre karar vermeniz en mantıklısı olacaktır.

Çocukluktan beri sizinle dost olan bir arkadaşınızın düğününde nakit para takmak hiç yeterli olmayacaktır. Bu tip arkadaşlarınız için eğer ekonomik durumunuz fazlasıyla iyi değilse en doğru takı tercihi yarım altın olacaktır bu herkes tarafından yeterli görülecek kadar değerli bir takıdır. Ekonomik durumunuz buna el vermiyor ise çeyrek altın takmak mecburiyetindesiniz bu takılan çeyrek altın fazla özümsenmeyecek olsa da fazla üzerinde durulmaz ve bir ölçüde yeterli olacaktır ama bu tip arkadaşlarınız için eğer ekonomik durumunuz el veriyor ise çok daha değerli hediyeler olmak çok daha iyidir bunun için en mantıklı takı ise bileziktir ama bir bilezik fiyat olarak fazlasıyla pahalı olduğu için ancak ekonomik durumunuz buna el veriyor ise bu takıyı almaya başvurmalısınız.

-Fazla Yakın Olmadığınız Arkadaşlarınızın Düğünlerinde Geline Ne Takılmalı

Fazlasıyla yakın olmadığınız arkadaşlarınız için ise kapıyı çeyrek altından açmakta fazda var lakin bu tamamen sizin iç dünyanızın bileceği iş onun için neyi uygun görüyorsanız onu götürmelisiniz eğer bu arkadaşınızı çeyrek altın alacak kadar çok samimi görmüyorsanız bu seçeneği hemen eleyebilirsiniz. Bu gibi bir durumda yapmanız gereken içinizdeki sesi dinlemek bu ses size ona ne kadar nakit para takmanız gerektiğini söyleyecektir. Diğer türlü eğer bu tip bir arkadaşınız için içinizden gelen ses çeyrek altından çok daha fazlasını hak ediyor derse ona bir yarım altın olmak en mantıklısı olacaktır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Dansı Nedir ? Düğün Dansı Seçimi Nasıl Yapılır ?

Düğün Dansı Nedir ? Düğün Dansı Seçimi Nasıl Yapılır ? Ülkemizde son dönemde düğün etkinlikleri pek çok kategoriye ayrılır oldu ve bunda organizasyon şirketlerinin etkisi çok büyük; zira, son dönemdeki düğün varyasyonlarını çoğu zaman organizasyon şirketi aracılığı ile gelin ve damat, birlikte belirlemekteler. Bakıldığında, kır düğününden kış düğününe kadar pek çok...

Düğün Davetiyesinde Fotoğraf Kullanımı

Düğün Davetiyesinde Fotoğraf KullanımıYazın en görkemli en duygu dolu anlarını yaşatan heyecanınıza ortak olmak istediğimiz ön hazırlık aşamanız, düğün davetiyesi seçeneğidir. Bu ilk aşamanın kuşkusuz en can alıcı noktası, davetiye sözleri içerisinde yer alan tebessüm ettirici daveti duyurma şeklidir. Bu özel ve güzel günü anlamlı kılmak telaş halindeki...

Davetiye çeşitleri ne şekilde oluşturulmalıdır?

Davetiye çeşitleri ne şekilde oluşturulmalıdır?Davetiye Çeşitleri Nelerdir? Davetiye; özel günler için hazırlanan ve katılması istenen kişilere dağıtılan ya da gönderilen duyuru şeklidir. Baby shower, sünnet, nişan, kına, düğün, nikah, açılış, sergi, tanıtım, defile, seminer gibi birçok farklı etkinlik için matbaa ortamında hazırlanan kısa yazılardır.  Davetiye...