fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğünde Geline Ne Takılır?

Günümüz şartlarında düğünlerde gelinlere ne takılır düğünlerdeki takı adeti bizim köklü geleneklerimizden biri ama günümüz şartlarında bu geleneği devam ettirmek oldukça zor çünkü artık ortalama sayılabilecek takılar bile oldukça pahalı ve bu durum orta ve düşük gelirli aileler için oldukça can sıkıcı bir durum. Bu gibi bir dutumda pratik bilgiler size yardımcı olacaktır.

Her ne kadar biz Türk milleti olarak geleneklerimize sonuna kadar bağlı olsak da takıların oldukça pahalı olması gelenekleri sekteye uğratabilmektedir. Bu durumda düğünlerde gelinlere ne takılmalıdır bunun cevabı olarak şu söylenebilir iç huzurunuzu sağlayacak miktarda takı takmak sizin için en mantıklı olan olacaktır yani bu tip durumlarda kısaca içi sesinizi dinleyin.

Yakın Akraba Düğünlerinde Gelinlere Ne Takılmalıdır 

Yakın akrabalarımızın düğünlerinde her ne kadar bizi ekonomik olarak zorlasa da takı takmak mecburiyetinde kalmaktayız. Ama bu takılar ne olmalı herkes akrabalarına güzel takılar takmak ister lakin akrabalarınıza hangi takıyı takacağınız tamamen ekonomik olanaklarınızla alakalı bir durum.

Ekonomik durumunuz el veriyorsa akraba düğünlerindeki en mantıklı seçim çeyrek altındır ama çeyrek altınında hayli pahalı olduğu bu dönemde ekonomik durumunuz buna el vermiyorsa size en uygun çözüm olarak gram altın durmaktadır.

Gram altın hem fiyatıyla daha uygun hem de fazlasıyla yeterli bir takı sayılır ama ekonomik durumunuz gram altına da müsaade etmiyorsa gelinlere bir miktar nakit para takmak en doğru yol olacaktır nakit paranın miktarına da akrabanız ile olan samimiyetinize göre karar vermek en mantıklı hamle olacaktır bu tamamen vicdanınıza kalmış.

-Arkadaşlarınızın Düğünlerinde Gelinlere Ne takılmalı  

Arkadaşlarımız bazen hatta genç nesil olarak çoğu zaman akrabalarımızın önüne geçmektedir peki ama bu yakınlıkta her şeyden çok severek güvendiğimiz arkadaşlarımızın düğünlerinde gelinlere takı olarak ne takmamız gerekir?
Arkadaşlarımızın düğünlerinde ne takacağımız tamamıyla yakınlık derecenize bağlı bir durumdur. Arkadaşlarınızın düğünlerinde takacağınız takıya tamamıyla samimiyet seviyenize göre karar vermeniz en mantıklısı olacaktır.

Çocukluktan beri sizinle dost olan bir arkadaşınızın düğününde nakit para takmak hiç yeterli olmayacaktır. Bu tip arkadaşlarınız için eğer ekonomik durumunuz fazlasıyla iyi değilse en doğru takı tercihi yarım altın olacaktır bu herkes tarafından yeterli görülecek kadar değerli bir takıdır. Ekonomik durumunuz buna el vermiyor ise çeyrek altın takmak mecburiyetindesiniz bu takılan çeyrek altın fazla özümsenmeyecek olsa da fazla üzerinde durulmaz ve bir ölçüde yeterli olacaktır ama bu tip arkadaşlarınız için eğer ekonomik durumunuz el veriyor ise çok daha değerli hediyeler olmak çok daha iyidir bunun için en mantıklı takı ise bileziktir ama bir bilezik fiyat olarak fazlasıyla pahalı olduğu için ancak ekonomik durumunuz buna el veriyor ise bu takıyı almaya başvurmalısınız.

-Fazla Yakın Olmadığınız Arkadaşlarınızın Düğünlerinde Geline Ne Takılmalı

Fazlasıyla yakın olmadığınız arkadaşlarınız için ise kapıyı çeyrek altından açmakta fazda var lakin bu tamamen sizin iç dünyanızın bileceği iş onun için neyi uygun görüyorsanız onu götürmelisiniz eğer bu arkadaşınızı çeyrek altın alacak kadar çok samimi görmüyorsanız bu seçeneği hemen eleyebilirsiniz. Bu gibi bir durumda yapmanız gereken içinizdeki sesi dinlemek bu ses size ona ne kadar nakit para takmanız gerektiğini söyleyecektir. Diğer türlü eğer bu tip bir arkadaşınız için içinizden gelen ses çeyrek altından çok daha fazlasını hak ediyor derse ona bir yarım altın olmak en mantıklısı olacaktır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

1 Ayda Düğün Hazırlama Yolları

1 Ayda Düğün Hazırlama YollarıDüğün önemli ve eğlenceli uygulamadan biridir. Evlenmek isteyen gençlerin aynı yolda beraber yürümek isteyen gençler için gereklidir, ancak düğün çeşitleri oldukça fazladır bu konuda en önemli husus gençlerin tercihleridir. 1 ay içinde düğün yapılabilir ancak biraz hızlı hareket etmek gerekir. Normal bir düğün hazırlıkları...

Sünnet Davetiyesi Böyle Olur Diyeceksiniz

Sünnet Davetiyesi Böyle Olur DiyeceksinizNasıl Davet Edildiğimiz Önemlidir! Bildiğiniz gibi davetler hayatımızda önemli bir yer kaplarlar. Her ne kadar günümüzde internet her şeyi ele geçirmiş olsa da zaman zaman toplanıp etkinlik yapmak eskimemiş ve her zaman ihtiyaç duyduğumuz alışkanlıklarımız arasında olmuştur. Ayrıca davetiyeler özel günlerimiz için de hala...

Son Zamanların Modası – Kokteyl Düğünü

Son Zamanların Modası – Kokteyl DüğünüKokteyl düğünleri genellikle daha şık ve yalın bir davet isteyen çiftlerimizin tercih ettiği bir organizasyon türüdür. Alkollü ya da alkolsüz ikramlarla düzenlenebilen bu düğün türünde mekan seçenekleri de oldukça geniştir. Kokteyl düğünü için, manzaralı hoş bir mekan tercih edebilir ya da daha bir otel salonu ayarlatabilirsiniz....