fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Eğlenceli Davetiye Nasıl Olur?

Davetiye düğün, toplantı, nişan ya da büyük organizasyonlar için tasarlanan, kişileri davet alanına çağırma amacı güden yazılı, fotoğraflı ya da çeşitli figürlerden oluşan mektuplardır.

Davetiye Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Davetiyeler toplu kişilere hitap ettiği için oldukça önemli ve dikkat gerektiren bir iştir. Bu sebeplerden dolayı davetiye hazırlatırken belirli özelliklere uymakta yarar vardır.

Bu özellikler şu şekilde sıralanır;

 • Davet edilirken yazılan yazı anlaşılır ve abartıya kaçmadan olmalıdır.
 • Davet edilecek kişinin hangi organizasyona katılacağı özellikle davetiyenin üzerine belirtilmelidir.
 • Hangi tür organizasyona davet edildiği belli edildikten sonra kişilere yer, süre ve zaman belirtilmesi önemlidir.
 • Davetiye topluma hitap ettiği için yazılacak kelimelerin imla kurallarına uygun olmalıdır.
 • Hangi dil ile yazılacak ise o dilin kurallarına uygun yazılmalıdır.
 • Davetiyeyi hazırlatan kişi ister baskı ister ise el yazısı ile de davetiye hazırlar. Davetlinin ve kişi sayısının önemine göre değişir. Bu sebepten dolayı davetiye oluşturmanın belirli bir kuralları vardır.

Davetiye Çeşitleri Nelerdir?

Davetiye çeşitleri yapılacak ya da organize edilecek aktiviteye göre değişiklik gösterir.

Davetiye çeşitlerinden bazıları şu şekilde sıralanır;

 • Sünnet davetiye çeşitleri
 • Eğlenceli davetiye çeşitleri
 • Sade davetiye çeşitleri
 • Modern davetiye çeşitleri
 • Lüks davetiye çeşitleri
 • Butik davetiye çeşitleri
 • Düğün davetiye çeşitleri
 • Kına organizasyonu için davetiye çeşitleri gibi daha birçok davetiye çeşidi bulur. Toplantı ya da daha büyük açılışlar için davetiyelerin çeşitleri de bulunur.

  Eğlenceli Davetiye Nasıl Olur?

  Eğlenceli Davetiye Nasıl Olur?

Sünnet Davetiye Çeşitleri

Sünnet için davetiye çeşitleri oldukça dikkat çekici olmalıdır. Bunun sebebi sünnet organizasyonları çocuklara hitap ettiği için görseli de bir o kadar önem taşır. Oyuncu karakterleri ya da çizgi film karakterleri gibi figürler davetiye üzerine baskı olarak yaptırılır. Bu tarz baskılar çocukların ilgisini oldukça arttırır.

Eğlenceli Davetiye Çeşitleri

Davetiyeler sadece resmi yerler için değil doğum günü partisi, düğün, nişan ve benzeri eğlenceli organizasyonlar içinde kullanılır. Eğlenceli davetiye denilince ilk akla gelen şey doğum günü partileridir. Bu tarz organizasyonlarda kişi kendi resmini davetiye üzerine bastırabilir ya da organizasyona uyumlu figür ile davetiyeye hareketlilik kazandırabilir.

Sade Davetiye Çeşitleri

Sadeliği seven kişilerin özellikle tercih ettiği modeller mevcuttur. Kısa ve öz şekilde yazılmış çağrı amaçlı notlar davetiyeye bastırılır. Genellikle davetiyelerin üzerine minik figürler yerleştirilir.

Modern Davetiye Çeşitleri

Davetiye çeşitleri arasında bütçe olarak biraz maliyetli olan modern davetiye modelleri kişinin tercihine bağlı olarak belirlenir. Özellikle büyük açılış ve organizasyonlarda bu tarz modern davetiye baskıları kullanılır.

Lüks Davetiye Çeşitleri

Lüks davetiye modelleri genellikle kişi sayısı az olan yerlere davet edilirken tercih edilir. Bunun sebebi maliyetinin yüksek olmasından kaynaklanır. Maddi durumu iyi olan kişilerin tercih ettiği modeller arasındadır. Genellikle işçiliği oldukça yüksek ve kullanılan malzemelerin kalitesi ona göre değişen modellerdir.

Butik Davetiye Modelleri

Butik davetiye modelleri öncelikli olarak basit organizasyonlar için kullanılır. Tek zarflık modellerdir işçiliği ve maliyeti düşüktür. Bu sebepten dolayı çoğu kişinin tercih ettiği modeller arasında yer alır.

Düğün Davetiyesi Çeşitler

Düğün davetiyeleri genellikle renkli ve görsel açıdan şık duran davetiyelerdir. Kişinin tercihine bağlı olarak fiyat oranı artan davetiyeler mevcuttur. Gelin ve damat isterse kendi resimlerini davetiye üzerine baskı yapabilirler.

Kına Davetiye Çeşitleri

Kına davetiye çeşitleri en eğlenceli davetiye çeşitlerinden bir tanesidir. Bunun sebebi özellikle kızların katıldığı organizasyonlar için hazırlanan davetiyeler olmasıdır. Görsel açıdan hareketli ve eğlenceli olan davetiyeler kişinin zevkine göre belirlenir. Renk seçeneği olarak kırmızı ve mor ağrılık tonlar tercih edilir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Tüm Dünyadan En İlginç 8 Düğün Geleneği

Tüm Dünyadan En İlginç 8 Düğün GeleneğiDüğünler oldukça eğlencelilerdir ancak öncesinde yahut sonrasında var olan gelenekler de insanları olabildiğince eğlendirmeyi ve aynı zamanda, özellikle damadı trajikomik hallere düşürmeyi hedeflerler. Bakıldığında, tüm dünyada bu geleneklerin olduğu biliniyor ve bizler bu yazıda; bu geleneklerin en ilginçlerini toplamaya çalıştık....

Düğün Bütçesi Planlama 2019

Düğün Bütçesi Planlama 2019Almış olduğunuz romantik evlilik teklifi ve zamanın belirlemesinin ardından hayallerinizi süsleyecek bir törenin gerçek olması için doğru bir bütçe planlaması yapılmalıdır. Belirlenecek bütçe; her başlığa ne kadar harcanabileceğini belli edecektir. Düğün masrafları arasından en önemli olanları belirlemek ve tecrübeli dostlardan...

Davetiye Seçiminin Önemi

Davetiye Seçiminin ÖnemiYaşamımız boyunca birçok etkinliğe katılıyoruz. Düğün, nişan, nikah gibi özel günlere de katılıyoruz. Bu davetlere katılırken bize verilen kâğıt; yani adı üstünde davetiye aslında bizlere birçok ipucu ve izlenim bırakıyor. Bu izlenimlerden kalanlar düğün veya nikah hazırlık aşamasında bizlere seçim yaparken nelere...