fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

En Mutlu Günü İlan Eden Düğün Davetiyeleri

18 yaşını geçmiş ve özgürlüğünü ele almış her bireyin hayalidir evlenmek. Aşık olduğumuz kişiyle evlenmek, zorlukların üstesinden gelmek ve beraber ömür boyu sürecek olan bir birlikteliğe adım atmak. Her sabah aşık olduğun kişinin gözlerine bakarak uyanmak, ona benzeyen bir bebeğin olmasını dilemek hayalleri süsleyen en güzel şeydir.
   
Türkiye de her yıl  evlenen çiftlerin sayısı ortalama 550 600 bin civarında oluyor. Düğün öncesinde de çiftler tatlı bir telaş içerisinde oluyor. Bu tatlı telaş gelinlik, damat kıyafeti, düğün davetiyesi, çeyizler, kına elbisesi, takılar vb. derken zamanla yükselen streslere de gebe olabiliyor. Çiftler evlilik masraflarını en aza indirebilmek için hem internet üzerinden hem de bizzat dükkanları gezerek büyük bir yükün altına girebiliyorlar.

Davetiye Seçmek
    
Düğün öncesi en büyük sorunlardan biri de davetiye olmakta. Belki de düğün masrafları genel olarak ele alındığında en ucuzu olan ancak seçimi de en zor olan düğün davetiyeleridir. Çünkü birbirinden farklı ve binlerce çeşidi olan davetiye modelleri arasından çiftleri yansıtacak en güzelini bulmak zorundasınızdır. Her beğendiğinizin peşinden bu daha güzelmiş diyerek baktığınız davetiyelerden seçim yapmak bazen uzun zamanlar almaktadır. Bir de buna nişan davetiyesi eklendiğinde durum daha da karmaşık hale gelebiliyor. Nişan davetiyesi genelde biraz daha basit seçiliyor olsa da dağıtılacak olması ilk izlenim açısından oldukça önemli.

Davetiye Seçiminin Önemi
   
Çiftlerin evlilik haberlerini akrabaları, dostları, arkadaşları ilk olarak davetiye ile öğrenebilmektedir. Yani aslında davetiye bize birçok şeyi anlatmaktadır. Davetiyeye bakarak kişilerin aklında nasıl bir düğün olacağı, düğün salonunun ihtişamı ve eğlence seviyesi ufak da olsa bir fikir belirtmektedir. Davetiyenin dış tasarımını belirlerken bu kriterleri göz önünde bulunduran çiftler son kararı elbette kendileri verecektir. Sade, süslü, klasik, nostaljik gibi faklı seçimlerden kendilerini en uygun olanını seçerek ilk izlenimi düğün davetlilerine yansıtabilirler. Gelecek olan davetlilere yanlış mesaj vermemek adına düğün davetiyenizi seçerken dikkat etmeniz gerekecektir.

Davetiye Fiyatları

Çiftlerin harcamaları göz önüne alındığında birçok çift ucuz davetiye bulabilmenin peşinde. Her çeşitte olduğu gibi davetiyelerde de fiyatlar değişkenlik göstermekte. Tamamen kendi bütçenize uygun olarak seçebileceğiniz davetiyeler bulunmakta. Ancak unutmamanız gerekir ki davetiyeler çoğu kişi tarafından hatıra olarak saklanmaktadır. Eğer bu duruma önem verecekseniz davetiye seçerken fiyattan çok kaliteye bakmanız sizin yararınıza olacaktır.
 
Davetiye Üzerine Yazılan Sözler

Fiyat ve model belirledikten sonra en çok dikkat edilecek husus da davetiye üzerinde bulunduracağınız ve davetlilere hoş bir tebessüm bırakabileceğiniz davetiye sözleri olacaktır. Bu durumda çiftlerin isteğine bağlı olacaktır. Ancak bazı durumlarda aileler devreye girdiğinde bu durum çiftlerin canını sıkabilmektedir. Davetiyeleri ne kadar toplu bastırırsanız fiyat olarak o kadar ucuza getirirsiniz. Ancak siz aileleri de memnun etmek istiyorsanız bu kısmı bölebilirsiniz. Böylece akraba ve komşulara gidecek davetiyelerde farklı sözler; dostlarınıza ve arkadaşlarınıza gidecek davetiyelerde daha farklı sözler bulundurmak sizin elinizde.

Davetiyelerinizi Son Günlere Bırakmayın

Genel olarak bizim toplumumuzda davetiyelerin yeri çok önemlidir. Her ne kadar gelişen teknoloji telefon ve sosyal medya aracılığıyla düğünlere davet edebilme imkanı sağlasa da insanlar ellerinde basılı bir kağıt istemektedirler. Bunu önemsemeyen kişiler(özellikle gençler) olsa da düğün davetiyesi olmadan gelmeyen kişilerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Düğün davetiyeleri dağıtırken oluşabilecek olumsuzluklara karşı evlilik kararını verdiğiniz isteme gününden itibaren davetiyeler ile ilgili bir seçim yapabilir ve nihai kararınızı oluşturabilirsiniz. Mutluluğa adım attığınız bu günlerde davetiye ile ilgili streslerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Modern Davetiye Örnekleri

Modern Davetiye ÖrnekleriYapılacak olan organizasyonun en önemli safhasını davetiye oluşturmaktadır. Etkili bir davetiye seçimi, misafirler üzerinde olumlu bir imaj oluşturacak ilk adımdır. Zarf şeklinde, rulo şeklinde, çiçek deseni şeklinde ve isteğe göre resim modelleri şeklinde tasarlanan davetiye modelleri arasından seçiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz....

Sünnet Düğünü Hazırlıkları Nasıl Olmalıdır?

Sünnet Düğünü Hazırlıkları Nasıl Olmalıdır?Sünnet, erkek çocuklarının en özel anılarından biridir. Bu anı daha da fazla özel hale getirmek isteyen ebeveynler, çocukları için sünnet düğünü yaparlar. Sünnet düğünleri, çok eski zamanlardan beri süregelen bir adettir. İmkanı bulunan aileler bu adeti yerine getirmektedirler. Çocuğunuza unutulmaz bir sünnet düğünü olmasını...

Kına Gecesi İçin Popüler Şarkı Listeleri

Kına Gecesi İçin Popüler Şarkı ListeleriBiriyle tanıştınız ve gönlünüzü çaldı. Tanışmaydı, flörttü, gezmeydi derken sıra olan ise evlenmedir. Tabi evlenmek içinde bazı ön adımlar bulunuyor. Bunlardan biride tabi ki de olmazsa olmaz kına gecesi organizasyonudur. Düğün öncesi son adım olan kına gecesi gelinler için bir nevi bekarlığa veda partisidir. Kına gecesinde...