fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Evde Kına Gecesi Nasıl Olur?

Evlilik öncesinde gerçekleştirilen en keyifli ve en eğlenceli gündür. Kına gecesi gelenek olarak düğünden bir gün önce kız evinde yapılır. Gelin ve ailesi için oldukça duygusal bir günken davetliler için eğlenceli ve keyifli bir gündür. Yüzyıllardan süre gelen bir gelenektir. Kına merasimleri düğünden bir gün önce gelinin eline kına yakılmasıyla düzenlenen bir organizasyondur. Yöreden yöreye de farklılık gösterse de genellikle hazırlıkları birbirine yakındır. Evde kına yakmak isteyen gelinlerin bilmesi gereken bu merasimin düzgün bir şekilde planlanması gerekir. İyi bir organize edilmesi gerekir.

Kına Gecesi Malzemeleri

Kına gecesi günü gelmeden önce bazı hazırlıkların yapılması gerekir. İhtiyaçların belirlenip, gereken malzemelerin temin edilmesi gerekir. İlk önce malzeme listesi hazırlanılması gerekir.

Bu kına gecesi malzeme listesinde bulunması gerekenler şunlardır;

  • Kına
  • Kına tacı
  • Kına duvağı
  • Kına tepsisi
  • Kına sepeti
  • Kına gecesi hediyelikleri
  • Kına kemeri
  • Kına kesesi
  • Kına yelpazesi
  • Kına davetiyesi

Kına gecesi listesinin önceden hazırlanılmasında fayda vardır. En önemlisi de kına davetiyesidir. Kınaya kaç kişi geleceği belirlenip ona göre davetiye sayısı verilmesi gerekir. Kına gecesi evde yapılacağından az kişi gelecektir. Onun için 40-50 kişi davetiye basımı yeterli olacaktır.

Evde Kına Gecesi Organizasyon

Kına gecesi kızın evinde yapılır. Eğer hava koşulları uygunsa kızın evinin bahçesinde de yapılır. Kına gecesini kız tarafı yapar. Evi güzelce temizlenir. Sandalye gerekliyse temin edilir. Kına akşamı için kız tarafı gelen misafirlere ikram etmesi için yiyecekler hazırlarlar. Ayrıca damat tarafının getireceği çerezleri de hazırlayıp ikram ederler. Kına gecesi günü davetlilerin gelmesiyle kına gecesi başlar. Eğlendikten sonra oğlan tarafı gelinin eline kına yakar ve altın koyar. Bu organizasyonu ayarlamak için şirketle de anlaşılabilir. Ya da evin aile bireyleri de bu organizasyonla ilgilenir. Kına gecesi sonunda kız tarafı kına yemeği hazırlayıp gelen davetlilere ikram eder.

Evde Kına Gecesi Nasıl Olur?

Evde Kına Gecesi Nasıl Olur?

Evde Kına Gecesi Süslemeleri Nelerdir?

Kına gecesi evde yapılacağından bazı konseptlerin belirlenmesi gerekir. Evde yapılan kına gecelerinde tül kumaşlar genellikle tercih edilir. Gelin adayları genellikle bindallı ve kına sepetine uygun renkler tercih ederler. Kırmızı, mor, altın sarısı gibi renkler tercih edip sandalye, masa ve kapıları tül kumaşla süslerler. Masa örtülerde seçilen renklerle uyum içerisin de olması gerekir. şık ve gösterişi seven gelin adayları için uygun konsept olacaktır. Planlanmış olan organizasyonlar herkesin dikkatini çekecek ve kişilerin özelliklerini gösterecektir.

Kına Gecesi Şarkıları

Evde kına gecesi yapılacaksa gelin organizasyon şirketiyle anlaşması gerekir. Ya da şarkı listesini kendi ayarlayıp orkestraya vermesi gerekir. Kına şarkılarını internetten araştırıp hazırlanıla bilinir. Güne uygun şarkılar tercih edilip herkesin eğleneceği şarkılar olmalıdır. Organizasyon şirketiyle anlaşılırsa tüm planlamaları onlar yaparak siz daha rahat olursunuz. Girişte, çıkışta veya dansta hangi şarkıların çalacağını ayarlarlar ve karışıklık olmaz.

Evde Kına Gecesi Kostümü

Kına gecesi düğünden önce yapılır. Her genç kızın hayalleri arasında güne uygun güzel kıyafetler tercih edip günü taçlandırmak her gelinin hayalidir. Çoğu gelin kına gecesine uygun kıyafet giyindikten sonra kına yakımın da bindallı giyinmeyi tercih ederler. Kostümleri tamamen güne uygun tercih edilmelidir. Bazı yörelerde kına yakıldığı zaman gelin bindallı yerine gecelik de giyinir. Bu kostümler yöreden yöreye farklılıklar gösterir. Seçimin doğru yapılması gerekir. Evde yapılacağı için eve uygun kostümlerin tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Abartılı kıyafet tercihi eve uygun olmayabilir. Mesela çok kabarık bir elbise ev küçük ise tercih edilmesi yanlış bir seçimdir.

 

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Eğlenceli Davetiye Nasıl Olmalı ?

Eğlenceli Davetiye Nasıl Olmalı ?Düğün, sünnet, doğum günü partisi gibi özel günlerin olmazsa olmazı davetiyelerdir. Son dönemlerde sade davetiyelerden ziyade eğlenceli davetiyeler daha çok tercih ediliyor. Peki eğlenceli davetiye nasıl olur? Eğlenceli davetiyeler kişiye özel olarak tasarlanır. Eğlence denilince akla doğum günü partileri gelir. Eğlenceli bir...

Düğün Davetiyesi

Düğün DavetiyesiDüğün davetiyeleri damat ve gelin için hayatlarında bir kere yaşayacak oldukları kutsal anın çanlarını çalmakta olan bir haberci olmaktadır. Uzun seneler boyunca düğün, sünnet, toplantı, konferans ve nikah gibi birçok öneli organizasyonun bir parçası olmuş olan davetiyeler düğünler için çok ayrı bir önem taşımaktadır....

En Beğenilen Sünnet Davetiyesi Modelleri Hangileridir

En Beğenilen Sünnet Davetiyesi Modelleri Hangileridir Davetiye denince akla gelen ilk davetiye modelleri düğün davetiyeleri olmaktadır. Fakat en az düğün davetiyeleri kadar önemli olan bir diğer davetiye modeli ise sünnet davetiyeleridir. Davetiyeler yalnızca düğün ve nikah için değil diğer özel günler içinde tercih edilebilen ürünlerdir. Sünnetlerde, kınalarda ve nişanlarda da...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94